REKLAMA

Kick-boxing: Ziemnicki nie obronił tytułu Mistrza Europy

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przemysław Ziemnicki nie obronił wywalczonego w marcu tytułu zawodowego mistrza Europy kick-boxingu Federacji WKN w formule full contact, w kategorii wagowej do 72,6 kg. Rewanżowa, 10-rundowa walka z Sebastianem Pacem, była ozdobą gali w Marsylii.
Była to największa gala we Francji od 16 lat. Na żywo pojedynek obserwowało 5 tysięcy kibiców oraz setki tysięcy osób przed telewizorami - gala na żywo była pokazywana we francuskim C+.

Niestety zawodnik i trener Legii przegrał tym razem na punkty i nie obronił tytułu ME. Sędziowie jednogłośnie wskazali na zwycięstw Francuza (3-0). Początek walki był wyrównany, w środkowych rundach przewagę osiągnął Pace, którego najsilniejszą bronią były kopnięcia w tułów. Końcówka walki to już przewaga Ziemnickiego, ale niestety nie udało się odwrócić losów pojedynku i obronić tytułu.

"Było to największe wydarzenie sportowe, w jakim brałem udział. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi zaprezentować najwyższy światowy poziom sportowy, przede wszystkim trenerom Zbigniewowi Raubo, Mariuszowi Dermontowi, mojemu fizjoterapeucie Szczepanowi Frelikowi za doprowadzenie mnie do pełni dyspozycji po ostatnich urazach, promotorowi Cezaremu Podrazie za szansę, którą otrzymałem, Łukaszowi Roli za sparingi z jego najlepszymi zawodnikami i wszystkim którzy mnie wspierają i mi pomagają... Przykro mi, że się nie udało tym razem ale była to walka, której nie przegrałbym w Polsce" - powiedział Ziemnicki.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.