Legia wygrała 1-0 - fot. Woytek

Sparing: Legia 1-0 Krylja

Redakcja - Wiadomość archiwalna

W drugim czwartkowym sparingu Legia wygrała z Kryljami Sowietow Samara 1-0. Wynik został ustalony do przerwy. Gola z rzutu karnego, po faulu na Miroslavie Radoviciu w 16. minucie, strzelił Ivica Vrdoljak. Mimo okazji z obu stron, wynik nie uległ już zmianie. Była to druga wygrana "wojskowych" jednego dnia. Przed południem legioniści pokonali rywali 3-0.

Po południu Maciej Skorża wystawił zdecydowanie silniejszy skład. Także Rosjanie na murawie stawili się w bardziej doświadczonym zestawieniu. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, od pierwszej minuty w barwach rywali nie wystąpił Dawid Janczyk. Legioniści musieli za to zmagać się z murawą, która była nasiąknięta wodą i przypominała skrzyżowanie bagna z bajorem.

Początkowe minuty upłynęły zawodnikom na przyzwyczajeniu się do gry na trudnej murawie. Pierwsza do warunków przyzwyczaiła się Legią. W 8. minucie dośrodkowywał Maciej Rybus, ale Jakub Wawrzyniak nie dał rady pokonać bramkarza. Chwilę później z rzutu wolnego uderzał "Ryba", ale znów niecelnie. Po kwadransie gry legionistom udało się w końcu wyjść na prowadzenie. W polu karnym faulowany był Miroslav Radović. Rzut karny na gola zamienił Ivica Vrdoljak, który trafił prosto w okienko bramki rywali.

Dwie minuty później ładny strzał oddał Maciej Rybus. Po uderzeniu z ok 25 metrów piłka minęła jednak bramkę Kryljów. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach głową uderzał Bruno Mezenga. Bramkarz rywali dał jednak radę odbić piłkę. W 31. minucie powinno być już 2-0. Vrdoljak uruchomił Rzeźniczaka, a ten dośrodkował w pole karne. Tam błąd popełniła obrona Rosjan i do piłki dopadł Mezenga. Napastnik Legii nie potrafił jednak skierować futbolówki do bramki. Uderzał jeszcze Jakub Wawrzyniak, ale piłka po rykoszecie przeleciała nad poprzeczką.

Podbudowani dobrymi akcjami legioniści dążyli do podwyższenia wyniku. W 33. minucie w pole karne wbiegł Radović, minął zwodem rywala i podał do Michała Kucharczyka. Strzał "Kucharza" został jednak zablokowany przez rywali. Chwilę później na boisku doszło do małej przepychanki między zawodnikami. W konsekwencji żółtą kartkę obejrzał Ariel Borysuk. Tuż przed końcem pierwszej połowy uderzał jeszcze Oleg Samsonow, ale Wojciech Skaba nie musiał wyciągać piłki z siatki.

Drugą połowę legioniści rozpoczęli z dwiema zmianami w składzie. Między słupkami pojawił się Marijan Antolović. Na skrzydle Macieja Rybusa zastąpił zaś Manu. Pierwszą okazję po przerwie do zdobycia bramki miał Mezenga, ale uprzedził go bramkarz rywali. W odpowiedzi strzelał Jewgienij Sawin, ale Antolović nie miał problemów ze złapaniem piłki.

W 57. minucie Legia miała kolejną dobrą okazję. Piłkę rozgrywali Kucharczyk z Rzeźniczakiem. Do akcji włączył się jeszcze Vrdoljak, który został sfaulowany i sędzia podyktował rzut wolny. Do piłki ustawionej ok. 25 metrów od bramki podszedł Mezenga. Brazylijczyk przymierzył, ale minimalnie zawiodła celność. Futbolówka przeleciała tuż obok spojenia słupka z poprzeczką, co nieliczni widzowie nagrodzili nieśmiałymi brawami.

W 63. minucie trudny strzał rywali obronił Antolović. Dobrze uderzał Dimitrij Mołosz i choć piłka skozłowała przed bramkarzem Legii, to ten nie dał się zaskoczyć. Chwilę później znów groźnie było pod bramką "wojskowych". Na szczęście zamieszanie w polu karnym zostało wyjaśnione i gola nie było.

Na nieco ponad ostatni kwadrans gry na murawie pojawił się Dawid Janczyk. Były legionista, który jesienią ponownie trenował przy Łazienkowskiej, zagrał oczywiście w drużynie z Rosji. Do gry wszedł także Artur Jędrzejczyk. "Jędza" zagrał na nietypowej dla siebie pozycji. Maciej Skorża ustawił go bowiem na prawej pomocy. Do zakończenia meczu wynik nie uległ już zmianie.

Legia Warszawa 1-0 (1-0) Krylja Sowietow Samara
1-0 16. min. Ivica Vrdoljak (k)

Legia: Wojciech Skaba (46' Marijan Antolović) – Jakub Rzeźniczak, Inaki Astiz, Jakub Wawrzyniak, Marcin Komorowski – Miroslav Radović, Ivica Vrdoljak (84' Damian Zbozień), Ariel Borysiuk, Maciej Rybus (46' Manu 77' Artur Jędrzejczyk) – Michał Kucharczyk, Bruno Mezenga

Krylja: Rais M'Bolhi – Całłagow Ibrahim, Rżewskij Wladimir, Steeve Joseph-Reinette – Siergiej Ponomarienko, Dmitrij Molosz, Oleg Samsonow, Anton Sosin, Siergiej Kuzniecow – Wladimir Pryjomow, Uche Nwofor (46' Jewgienij Sawin 72' Dawid Janczyk)

Żółte kartki: Borysiuk - M'Bolhi, Mołosz