Niepełnosprawni kibice Legii na wyjeździe - fot. LL!
REKLAMA

Aukcje koszulek na wyjazdy niepełnosprawnych

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Przerwa zimowa to okres kibicowskiej nudy i wyczekiwania na start rozgrywek. Już niedługo ruszy runda wiosenna, a my ruszymy na kibicowski szlak. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze mecze, zarówno te w Warszawie, jak i wyjazdy. Wśród nas na tę wiosnę kibicowską czeka też, dobrze wszystkim znana, grupa chłopaków na wózkach inwalidzkich, którzy pomimo swoich kłopotów ze zdrowiem, w sercu mają, jak my wszyscy, Legię.

Oni również chcą podróżować za naszą drużyną, oglądać jej grę i dopingować. Dla naszych kolegów jednak każdy wyjazd to spory wysiłek i przede wszystkim wydatek. Nietrudno sobie przecież wyobrazić, że dużo łatwiej wskoczyć do pociągu, samochodu czy autokaru na własnych nogach i... witaj przygodo! Dla niepełnosprawnych kibiców to dużo trudniejsze, ale przecież oni również chcą być na stadionach w całej Polsce i przeżywać kibicowskie emocje, które każdy z nas tak dobrze zna.

Dlatego też Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa postanowiło przeprowadzić akcję, która pozwoli na choćby częściowe sfinansowanie wyjazdów niepełnosprawnych kibiców Legii. Na popularnym portalu aukcyjnym wystawione zostały oryginalne koszulki z podpisami całej drużyny Legii. Koszulek jest jedenaście i liczymy, że ta "koszulkowa legijna drużyna" znajdzie w Waszych oczach uznanie jako cenna pamiątka dzisiejszego teamu. Koszulki zostaną wystawione dwukrotnie. Pierwsza aukcja to 6 sztuk, pozostałe 5 będzie wystawione po zakończeniu tej pierwszej.

Na ile będziemy w stanie pomóc niepełnosprawnym kolegom - to zależy od Waszej szczodrości i ofiarności. Pamiętajmy, że skandowane hasło "Cała Legia Zawsze Razem" nie było, nie jest i nie będzie pustym frazesem. Pokazaliśmy to na meczu z przyjaciółmi z Hagi pomagając Wojtkowi czy też na koncertach charytatywnych - dla Mariego i świątecznym, poświęconym zbiórce dla domów dziecka. Liczymy, że i tym razem ofiarność legijnej braci pozwoli na uśmiech i radość chłopaków, którzy mimo swych problemów zdrowotnych, tak samo kochają naszą Legię i tak samo chcą za nią podróżować. To przecież nasi koledzy z trybun, którym dodatkowo jesteśmy winni szacunek choćby za to, że mimo przeciwności losu, który stanął im w życiu na drodze, są legionistami z krwi i kości, jak my wszyscy.

Pomóżmy tym, którzy są w potrzebie! Cała Legia Zawsze Razem!

Aukcje koszulekLicytowane oryginalne koszulki Legii z autografami
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.