FC Den Haag na meczu z Groningen - fot. beton

Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Pogoń przegrała na boisku lidera I ligi i do samego końca będzie się bronić przed spadkiem. Zagłębie nadal ma szanse na awans, choć niestety nie zmniejszyło strat do miejsca premiowanego awansem. Ważny mecz wygrała za to Olimpia i jest liderem grupy wschodniej II ligi. Den Haag przegrał z Groningen i spadł na 7. miejsce w tabeli.

Wiadomo już, że po sezonie z Den Haag odejdzie czołowy piłkarz, Frantisek Kubik. Słowak, strzelec ośmiu bramek dla "Bocianów", już podpisał kontrakt z Kubaniem Krasnodar, który będzie obowiązywać od nowego sezonu.

I liga: Podbeskidzie Bielsko-Biała 2-1 Pogoń Szczecin
Portowcy byli bliscy zdobycia punktu na boisku półfinalisty Pucharu Polski. Najpierw gola dla gospodarzy w 31. minucie zdobył Demjan, ale 10 minut później wyrównał Błażej Radler. Zwycięską bramkę dla TSP zdobył Piotr Malinowski w 72. minucie. Podbeskidzie jest liderem I ligi, Pogoń zajmuje 15. miejsce (strefa spadkowa).

II liga: Olimpia Elbląg 1-0 Świt Nowy Dwór Mazowiecki
Ważna wygrana Olimpii przed własną publicznością. Po porażce 0-3 w Płocku, tym razem olimpijczycy nie dość, że wygrali swój mecz z dotychczasowym wiceliderem, to jeszcze dowiedzieli się o remisie Wisły w Olsztynie. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył już w piątej minucie meczu Czigladze. Olimpia jest liderem rozgrywek, z trzema punktami przewagi nad Świtem i Okocimskim.

II liga: Zagłębie Sosnowiec 1-1 Czarni Żagań
Po trzech kolejnych wygranych, tym razem Zagłębie straciło przed własną publicznością 2 punkty. Wszystko zaczęło się po myśli sosnowiczan. W 4. minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Patryk Stefański. Niestety na bramkę gości z 64. minuty nie udało się już odpowiedzieć. Dwie dogodne okazje do strzelenia bramki zmarnował Paweł Posmyk. Sosnowiczanie nadal tracą 5 punktów do miejsca premiowanego awansem. Niestety kolejny mecz, Górnik Wałbrzych - Zagłębie, odbędzie się przy pustych trybunach.

Eredivisie: FC Den Haag 2-4 FC Groningen
Piłkarze z Hagi tym razem przegrali przed własną publicznością dość wyraźnie. W I połowie Den Haag dwukrotnie doprowadzał do wyrównania, za sprawą Dmitrija Bulykina. Po przerwie dwie bramki zdobyli już tylko goście. Den Haag po tej porażce spadł na 7. miejsce w tabeli.

Serie A: Lazio Rzym 0-1 Juventus Turyn
Juventus zdobył 3 punkty po golu Pepe w 87 minucie. Gospodarze od 81 minuty grali w 10., po tym jak Ledesma ukarany został drugą żółtą kartką. Juventus jest siódmy w tabeli i walczy o europejskie puchary.