Kibice w całej Polsce protestowali przeciwko decyzjom premiera i rządu - fot. Hagi / LegiaLIVE!

Na stadionach: Zapomniał Donek, jak kibolem był

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Po finale Pucharu Polski trwa medialna i polityczna burza odnośnie zwalczania kiboli. W efekcie wojewodowie wielkopolski i mazowiecki zamknęli stadiony Lecha i Legii na jeden mecz. Decyzje nie spodobały się nie tylko fanom, ale i większości mediów czy polityków opozycji. W miniony weekend fani wszystkich polskich klubów (nie tylko piłkarskich) protestowali przeciwko polityce rządu.

Krótka pamięć premiera populisty
Premierowi wypominano jak szybko zapomniał dawne lata, kiedy czynnie kibicował Lechii Gdańsk i sam niejednokrotnie pokazywał różki. Zapomniał wół jak cielęciem był. Takiej akcji pod adresem premiera chyba nie spodziewał się nikt. Tuska lżono w całym kraju - i to zarówno fanatyczni kibice, jak i spokojniejsza, piknikowa część trybun. To bowiem w nich, a nie chuliganów godziło zamknięcie obiektów. Zresztą kary zbiorowe zawsze były krytykowane przez kibiców. To w połączeniu z wcześniejszymi atakami rządu na kibiców sprawiło, że fani zjednoczyli się w "obalaniu rządu". "Donald matole, twój rząd obalą kibole" - słychać było nie tylko przed zamkniętymi stadionami, ale i na trybunach obiektów, których jeszcze nie zamknięto. Nowe wytyczne rządzących są takie, by zezwolenie na organizację imprez masowych dawać nie na całą rundę, tylko na jeden mecz i aby zamykać stadiony, gdy tylko policja ma jakiekolwiek "ale". Fani porównują Tuska do Kononowicza. Wszak jednym z tłumaczeń w sprawie zamknięcia stadionu Legii było rozbujanie wagonu metra po którymś z meczów. Najwyższy czas zamknąć drogi, niewybudowane autostrady, środki transportu publicznego, ścieżki rowerowe... Zamknijmy wszystko! Wtedy będzie bezpiecznie. Najpierw jednak należałoby zamknąć zamykaczy.

Lech przerobił jedną ze swoich pieśni i w czasie meczu z Górnikiem śpiewał "Każdy Polak wie, kto populistą jest, zamknął stadiony już, nie wybudował dróg, to premier Donald Tusk".

Pielgrzymka Wisłoki
W niższych ligach ciekawostką była 14-kilometrowa pielgrzymka kibiców Wisłoki (70 osób) do Pilzna na mecz z miejscowym Rzemieślnikiem. W drugą stronę "pielgrzymi-kibice" wracali już samochodami.

Oprawy
Zdecydowanie najlepszą oprawą minionego tygodnia była choreografia przygotowana przez fanów Legii w Bydgoszczy. Na tym meczu legioniści udowodnili swój prymat w kraju w klasyfikacji ultras. Świetna kartoniada na wyjeździe - tego nie mieliśmy już dawno. Ponadto w weekend swoje mecze "oprawili" kibice Śląska, Cracovii, ŁKS-u, Stali Rzeszów i GKS-u Tychy.

Stilon nadal walczy
Stilon Gorzów nie pierwszy raz w historii przeżywa trudne chwile. Drużyna nie dokończy I-ligowego sezonu, ale... kibice nadal działają. Na razie koncentrują się na lokalnych rywalach, którzy "zabierają" im z miejskiej kasy olbrzymie środki. Przed żużlowym meczem Stali Gorzów z Falubazem Stilon próbował zniszczyć oprawę rywala. Falubaz na meczu zaznaczył, kto kibicowsko rządzi w Gorzowie.

Kibicowska solidarność - pomoc przy wchodzeniu na stadion
Mimo zakazów wyjazdowych i zamkniętych stadionów, tylko w Poznaniu zabrakło przyjezdnych (zamknięty sektor gości i do tego mecz bez publiczności). Widzew dzięki uprzejmości Jagiellonii wszedł na stadion w Białymstoku, a Korona dzięki pomocy Legii zameldowała się przed stadionem na Łazienkowskiej. Mniej niż zazwyczaj wiślaków (choć 800 to i tak niezła liczba) pojawiło się na meczu przyjaźni w Trójmieście. Słabiutko na wyjazdowym szlaku, po raz kolejny, pokazała się Arka. Po symbolicznym wyjeździe na Konwiktorską, tym razem w Bełchatowie Arkę wspierały zaledwie 82 osoby. Słabe wyjazdy zaliczyli także Polonia Bytom i Zagłębie Lubin. Lepiej niż można się było spodziewać pokazała się Polonia Warszawa na stadionie Cracovii.

Koniec sezonu wyjazdowego Legii
W najbliższym tygodniu kibice Legii nie będą mogli pojechać na mecze do Zabrza i Białegostoku. Nie dość, że w obu miastach zamknięte są sektory gości, to jeszcze legioniści pokutują za spotkanie z Lechem w Poznaniu. Wyjazdowo sezon dla legionistów niestety jest już skończony.

W niższych ligach najlepiej pokazali się kibice Zawiszy (na zakazie w Wągrowcu) i Motoru w Rzeszowie. Mecz Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec rozegrano bez publiczności. Natomiast "Sączersi" nie mogli wejść na stadion Warty. Stawili się na nim natomiast lechici, którzy ubliżali premierowi i wojewodzie wielkopolskiemu. Mając w pamięci niedawne mecze Radomiaka, ich młyn na meczu z Ursusem był wyjątkowo marny.

ŁKS świętował awans koszykarzy
Kibice ŁKS-u bardzo dobrze zaprezentowali się na meczach koszykarzy. Na decydującym o awansie do ekstraklasie spotkaniu w Dąbrowie Górniczej pojawiło się 350 przyjezdnych, którzy dali pokaz bardzo dobrego dopingu. Później na parkiecie w Dąbrowie oraz przed halą w Łodzi świętowano awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Koszykarzom podziękowano także na meczu ligowym ŁKS-u z Kolejarzem Stróże, na którym łodzianie zaprezentowali oprawę na Galerze.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legialive.pl - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Ruch Chorzów 2-2 Zagłębie Lubin (150).
W piątek do Chorzowa przyjechała skromna, 150-osobowa grupa kibiców Zagłębia. Od początku meczu obie strony dopingowały. Po 10 minutach gry młyn Niebieskich opustoszał, pozostawiając jedynie transparent "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska!". Także przyjezdni wyszli za sektor, zdejmując flagi. Później gospodarze nieźle dopingowali i zaprezentowali flagowisko. Zagłębie z trzema flagami.

Legia Warszawa 3-1 Korona Kielce (80).
Dzień przed meczem wojewoda mazowiecki podjął decyzję o zamknięciu stadionu przy Łazienkowskiej. Na nic zdały się rozmowy prezesa Legii z wojewodą - ten na wniosek policji zamknął stadion Legii dla publiczności na jeden mecz. Na razie na jeden. Fani nie zamierzali pozostać obojętni wobec tej bzdurnej decyzji i półtorej godziny przed meczem zebrali się kilkaset metrów od stadionu, w "Źródełku". Ponad 3 tysiące fanów przemaszerowały pod stadion i wzdłuż ulicy Łazienkowskiej manifestowali swoje niezadowolenie z chorych decyzji rządu. Legioniści wywiesili transparenty "Otworzyć stadiony, zamknąć wojewodów", "Bez nas nie ma widowiska, bez nas nie ma piłki", "Legia to nie stocznia, nie zlikwidujesz nas", "Nawet jedno ziarenko cukru jest w stanie zmienić symetrię wyborczego kopczyka", "Kibole Donka - Ziemniaczana stonka", "Tusk pamiętaj, że chodziłeś ze szlaufem!", "Zemsta Tuska, stadionowa pustka", "Tusk zamknij Mira i Zbycha - nie stadion!", "Tusk = Kononowicz. Nie będzie niczego", "Donald matole, twój rząd obalą kibole", "Głupota Donalda groźniejsza niż raca i petarda". Legioniści zgromadzeni przed stadionem śpiewali m.in. "Donald matole, twój rząd obalą kibole", "Pseudopremierze nam Legii nikt nie odbierze", czy "Hej premierku niedorzeczny, teraz stadion jest bezpieczny". Fani Korony planowali wyjazd autokarowy, ale ten musieli odwołać. Mimo wszystko w stronę Warszawy ruszyło 16 fur z Kielc, w tym Stal Mielec. Policja robiła wszystko, by nie pozwolić kielczanom na przyjazd na Ł3. Ostatecznie Koroniarze, dzięki pomocy legionistów, zameldowali się pod sektorem gości, a pod koniec meczu przyłączyli się do manifestujących kibiców Legii. Po meczu piłkarze Legii próbowali podziękować kibicom za doping zza stadionu (przez 90 minut), ale nie chciała wypuścić ich ochrona. W końcu udało się ją przechytrzyć i obie strony przybiły piątki. Szczegółowa relacja z manifestacji.

Cracovia Kraków 3-1 Polonia Warszawa (250).
Kibice Cracovii na meczu przyjaźni zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki oraz transparentu z hasłem "Twój los na jedną stawiam kartę, Ty albo żadna, Ty albo nikt". W piątej minucie meczu Pasy opuścili trybuny, ale nie udało się im wywiesić transparentu dotyczącego premiera - ten zabrała ochrona. Na sektorze rodzinnym Cracovia zaprezentowała sektorówkę w kształcie koszulki i flagi na kiju. W bardzo dobrej liczbie, jak na swoje możliwości, pokazała się w sektorze gości Polonia. Poloniści wywiesili dwie flagi i transparent "Cracovia nigdy nie spadnie".

Śląsk Wrocław 0-0 Polonia Bytom (150).
Spotkanie Śląska z Polonią obejrzało 7,5 tysiąca widzów. Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego kibica - Dibo. Na pierwszy gwizdek sędziego gospodarze zaprezentowali oprawę patriotyczną z okazji rocznicy zakończenia II Wojny Światowej. Pasy materiału utworzyły biało-czerwone barwy, godło narodowe oraz transparent "Świat świętował - Polacy ginęli 8.V.1945". Całość uzupełniały transparenty na dwóch kijach przedstawiające nazwiska i podobizny tych, którzy oddali życie za naszą ojczyznę.
Tak jak na innych stadionach, także wrocławianie w 10. minucie meczu opuścili trybuny, zostawiając na nich tylko transparent "Tego chcecie?". Do protestu przyłączyli się także fani Polonii Bytom, którzy przyjechali w ok. 150 osób z dwiema flagami. Wrocławianie wywiesili pośród swoich flag biało-czerwone płótno Pogoni Lwów.

Lech Poznań 2-0 Górnik Zabrze (-).
Fani Lecha nie obejrzeli meczu z Górnikiem, bowiem wojewoda wielkopolski, podobnie jak mazowiecki, zamknął stadion na mecz Lecha. Decyzja w tym przypadku jest o tyle dziwna, że w ten sam weekend bez problemu wpuszczono na trybuny 13 tys. fanów Warty, a do tego mecz z Górnikiem odbyłby się bez przyjezdnych (zamknięty sektor do końca sezonu). Lechici zebrali się pod stadionem i przez 90 minut dopingowali swój zespół. Nie brakowało uprzejmości pod adresem premiera, wojewody i rządu. Na melodię jednej z pieśni Lecha śpiewano m.in. "Każdy Polak wie, kto populistą jest, zamknął stadiony już, nie wybudował dróg, to premier Donald Tusk...". Poznaniacy machali także flagami na kiju i zaprezentowali sektorówkę "Pyrlandia". Wokół stadionu tymczasem wywieszono transparenty "Nie róbmy polityki, zamykajmy stadiony... a potem kopalnie, szpitale, niech nie będzie niczego" oraz "Stop hiPOkryzji".

Jagiellonia Białystok 1-3 Widzew Łódź (330).
Fani Jagiellonii na początku meczu rzucili serpentyny i konfetti oraz wywiesili transparent "Nie zamkniecie nam ust towarzyszu Tusk". Później większość fanów opuściła trybuny, wywieszając na górze hasło "Trybuna zamknięta na wniosek Tuska". Do protestu przyłączyli się także widzewiacy. Chociaż na stadionie Jagiellonii nadal nie ma sektora gości, białostoczanie wpuścili ok. 330 fanów RTS-u (których obowiązywał dodatkowo zakaz za Poznań). Kilka razy zaznaczyli okrzykami swoją obecność.

Lechia Gdańsk 0-3 Wisła Kraków (800).
Mecz przyjaźni w Gdańsku obejrzało 10 tys. widzów. Na płocie zawisło sporo wiślackich płócien. W 10. minucie kibice opuścili trybuny na kilkanaście minut, a na płocie zawisły transy "Trybuna zamknięta na wniosek D. Tuska", "Przeżyliśmy Rusków, przeżyjemy i Tusków", "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić!!! J. Piłsudski". Wiślaków na meczu 800.

GKS Bełchatów 1-1 Arka Gdynia (82).
Bardzo skromny wyjazd Arki do Bełchatowa. W sektorze gości zasiadły zaledwie 82 osoby, w tym Polonia B. (6), Lech (3), Cracovia (2) i Widzew (9). Także na tym meczu publiczność przyłączyła się do protestu. W młynie GKS-u wywieszono transparent "Trybuna zamknięta na wniosek Tuska" i na kilka minut opuszczono miejsca na sektorze (GKS i Arka). Arkowcy śpiewali m.in. "Dziś stadiony zamykacie i kibiców poniżacie, my wam za to odpłacimy, Euro wam rozpier...".

I liga:

Piast Gliwice - Górnik Łęczna (43).
Do Wodzisławia przyjechało 42 fanów Górnika i 1 kibic Motoru. Wywiesili transparent "W Łęcznej jest tylko Górnik" i prowadzili sporadyczny doping. Piast bez dopingu, z powodu fatalnych wyników piłkarzy.

Pogoń Szczecin - MKS Kluczbork (18).
KSZO Ostrowiec - Ruch Radzionków (17).

Odra Wodzisław - LKS Nieciecza (10).
Fani gości zasiedli na sektorze rodzinnym. Na początku meczu gospodarze wywiesili transparent skierowany do premiera i wyszli za trybunę. Doping zaczęli pod koniec I połowy.

Warta Poznań - Sandecja Nowy Sącz (-).
Stadion w Poznaniu był zamknięty na meczu Lecha z Górnikiem, ale wojewoda nie miał nic przeciwko wpuszczeniu kibiców na mecz I-ligowej Warty. Ostatecznie na trybunach pojawiło się 13 tysięcy widzów, w tym 100 lechitów. Wywiesili dwa transparenty "Florek = pionek" i "STOP hiPOkryzji" i trochę pokrzyczeli pod adresem premiera i wojewody.

GKS Katowice - Górnik Polkowice (-).
Fani GKS-u na meczu z Górnikiem Polkowice w 10. minucie opuścili trybuny. Zdjęli wówczas wszystkie flagi z ogrodzenia i wywiesili transparent "Trybuna zamknięta na wniosek Donalda Tuska". Po 10 minutach GieKSiarze wrócili na sektor i prowadzili doping. Po przerwie zaprezentowali flagowisko. Wraz z nimi Banik Ostrava.

ŁKS Łódź - Kolejarz Stróże (0).
Fani ŁKS-u przed meczem podziękowali koszykarzom za wywalczenie awansu do ekstraklasy. W czasie meczu opuścili Galerę, przyłączając się do ogólnopolskiego protestu. Zaprezentowali także oprawę - folie + mini sektorówki oraz transparent "Gotowi na wszystko by osiągnąć cel". Piłkarze ŁKS-u są na najlepszej drodze do powrotu do ekstraklasy.

II liga:

Nielba Wągrowiec - Zawisza Bydgoszcz (450).
W Wągrowcu pojawiło się 450 fanów Zawiszy, choć teoretycznie mogli mieć problemy w dotarciu na miejsce. Zajęli całą trybunę, ale nie wywiesili flag.

Stal Rzeszów - Motor Lublin (280).
W pierwszej połowie kibice Stali wyszli z sektora na znak protestu przeciwko działaniom rządu i wywiesili transparent "Sektor zamknięty przez D. Tuska". W drugiej połowie zaprezentowali oprawę składającą się z flagowiska i hasła utworzonego przez transparenty w barwach klubu "Karzecie nas za wszystko, a to my tworzymy widowisko". Licznie w sektorze gości pokazali się Motorowcy. Wraz z nimi Górnik Łęczna (5) i Śląsk (4).

Elana Toruń - Chojniczanka Chojnice (110).

Olimpia Elbląg - Wigry Suwałki ().
Gospodarzy w młynie 150. Po kwadransie wyszli z sektora. Później zaprezentowali flagowisko.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Stomil Olsztyn (92).
Do Nowego Dworu przyjechało 92 fanów Stomilu. Goście wywiesili jedną, niewielką flagę i prowadzili doping. Zakazowicze obserwowali mecz zza ogrodzenia.

Wisła Płock - Stal Stalowa Wola (90).

GKS Tychy - Bałtyk Gdynia (0).
Mniejszy niż zazwyczaj młyn GKS-u utworzony na meczu z Bałtykiem. W 10. minucie meczu opuścili sektor i zaprzestali dopingu na 15 minut. W II połowie zaprezentowali oprawę składającą się z sektorówki przedstawiającej kibica oraz transparent "To pasja i sens życia tych ludzi, tego zapału nic nie ostudzi". Po zjechaniu sektorówki, zaprezentowali drugą - pasiastą. Doping gospodarzy na słabym poziomie. Gości brak.

Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec (-).
Mecz rozegrano bez udziału publiczności. W tym przypadku nie zadecydował o tym rząd, a policja.

Okocimski Brzesko - Resovia Rzeszów (-).

Niższe ligi:

Pogoń Staszów - Wisła Sandomierz (200).
Bardzo dobry wyjazd Wisły do Staszowa. Razem z Siarką Tarnobrzeg (50), było ich dwustu. W sektorze gości wywiesili transparent "W Łęcznej tylko Górnik".

Rzemieślnik Pilzno - Wisłoka Dębica (200).
Fani Wisłoki do Pilzna (14 km od Dębicy) wybrali się w 70 osób, na piechotę. Na stadionie zameldowało się łącznie 200 kibiców gości - pozostali przyjechali samochodami. W 5. minucie opuścili na kilka minut sektor, przyłączając się do ogólnopolskiego protestu kibiców. Przyjezdni wywiesili 1 flagę.

ŁKS Łomża - Orzeł Kolno ().
Fani ŁKS-u na tym meczu świętowali awans do III ligi. Spotkanie rozpoczęto o 19:26. Kibice Orła zasiedli obok ŁKS-u. Młyn gospodarzy liczył 250 osób i mimo ulewnego deszczu dopingował obie drużyny bez koszulek. Kibice bluzgali na premiera.

AZS Podlasie Biała Podlaska - Chełmianka Chełm (80).
Gospodarze bardzo zmobilizowali się na ten mecz i zebrali się w 250 osób, prowadząc najlepszy w swojej historii doping. Słabiej niż można się było spodziewać pokazała się Chełmianka, która przyjechała w 50 osób plus zgody, bez flag.

Błękitni Ropczyce - Igloopol Dębica (67).
Piast Babice - Hetman Zamość (65).

Czarni Węgrów - Victoria Kałuszyn (41).
Do Węgrowa przyjechało 36 fanów Victorii + 5 Jutrzenki Cegłów. Wywiesili 3 flagi oraz transparent "Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice". Przyjezdni "jechali" po premierze. W II połowie odpalili wulkany, stroboskopy i rzucili konfetti.

Góral Żywiec - Wisła Strumień (30).
Juventa Starachowice - Unia Tarnów (20).

Warta Sieradz - Broń Radom (20).
Gospodarze z 50-osobowym młynem. Wywiesili kilka flag i machali chorągiewkami. Gości 20 z jedną flagą. Mecz bez obustronnych bluzgów.

LKS Ostrówek - MKS Podlasie Sokołów Podlaski (17).
Do Ostrówka fani Podlasia wybrali się w 17 osób. Mieli ze sobą dwie flagi i transparent "Donald matole, twój rząd obalą kibole". Przyjezdni prowadzili doping przez cały mecz, pozdrawiając Legię i Okęcie. Po meczu na murawie cieszyli się z piłkarzami z wygranej.

Radomiak Radom - RKS Ursus Warszawa (11).
Młyn gospodarzy tego dnia był wyjątkowo skromny - liczył raptem 100 głów. Po 15 minutach dopingu, Radomiak wywiesił transparent "Zemsta Tuska - stadionowa pustka", opuścił trybuny i do końca meczu nie prowadził dopingu. Ursus w 11 osób z dwiema flagami.

Korona Olszyc - Sęp Żelechów (10).
Sęp pojawił się w 10 osób w Olszycu. Jak na swoją liczbę, prowadził dobry doping przez większość meczu. Kilka razy skandowali "Donald matole, twój rząd obalą kibole" oraz pozdrawiali Legię. Gospodarzy w młynie ok. 25.

Victoria Kałuszyn - Zorza Sterdyń (0).
Młyn gospodarzy liczył 35 osób.

Gryf Słupsk - Cartusia Kartuzy (0).
Młyn gospodarzy liczył 200 głów. Po 10 min. kibice opuścili trybuny, zostawiając transa "Trybuna zamknięta na wniosek D. Tuska". Wywiesili zdobytą flagę Cartusii (sympatyzującej z Bałtykiem).

Puchar Polski:

Finał: Lech Poznań 1-1, k. 4-5 Legia Warszawa (6000 - 7000).
Tegoroczny finał Pucharu Polski zorganizowano w Bydgoszczy. Lech miał do przejechania 130 km, Legia 270 km. Mimo to w Bydgoszczy liczniej pokazali się legioniści. Na łuku i sporej części trybuny Krytej zasiadło 7000 fanów Legii, w tym zgody (najliczniej Pogoń): Pogoń, Zagłębie, Olimpia, Den Haag. Warszawiacy do celu przyjechali czterema pociągami specjalnymi, Lech autokarami i samochodami. Policja najbardziej obawiała się zabezpieczenia dróg dojazdowych, ale nie to okazało się problemem. Na trybunach jeden sektor ubrany był cały na biało z jednakowymi pasiastymi szalikami (Legia), drugi na niebiesko. W I połowie lepiej dopingowali lechici, ale po przerwie przewagę wokalną osiągnęła Legia i tak było już do końca meczu.
Zaraz po rozpoczęciu meczu fani obu drużyn solidarnie opuścili trybuny, w akcji przeciwko rządowi. Lechici pozostawili pusty sektor, Legia tymczasem wywiesiła w nim kilka transparentów: "Donald - premier Wybiórczej, czy obywateli?", "Jak nie pójdziecie po rozum do głowy... tak będzie wyglądał każdy stadion ligowy!", "Chcemy sprawiedliwości - czy to wiele? Być traktowani jak wszyscy obywatele!!!", "Warszawiacy przeciw Wybiórczej!", "Społeczeństwu oczy mydlicie - wszystkiemu winni kibice", "Wczoraj Mysia, dzisiaj Czerska!". Ten pierwszy, dotyczący Donalda Tuska zerwała ochrona. Na wyjście piłkarzy Legia zaprezentowała kartoniadę na całą długość swojej trybuny, tworzącą hasło "ULTRAS" na tle barw klubu oraz pasy materiału z buldogiem. W trakcie meczu legioniści odpalili kilkadziesiąt petard hukowych i innych środków pirotechnicznych. Kulminacja miała miejsce w II połowie, gdy zrobiło się ciemniej, wtedy w tym samym momencie odpalono strobo, race i świece dymne, co dało bardzo dobry efekt. Lech bez żadnego piro przez całe spotkanie.

Pod koniec serii rzutów karnych kibice Legii zaczęli przeskakiwać ogrodzenie, by rozpocząć świętowanie zdobycia PP ze swoimi zawodnikami. Na murawę wbiegli od razu po decydującym trafieniu Wawrzyniaka. Gdy już ochrona po kilku minutach zawróciła ich na trybuny, płot w swoim sektorze rozwalił Lech i wbiegł na bieżnię, atakując studio telewizyjne, kamerzystę i policjantów. Walki trwały kilka minut, a kibice wrócili na trybuny po serii z broni gładkolufowej. Jeszcze kilkanaście minut trwało rzucanie wszystkimi przedmiotami (głównie wyrwanymi krzesełkami) przez Lecha w policję. Później poznaniacy opuścili sektor, a fani Legii razem z piłkarzami świętowali zdobycie trofeum. Szczegółowa relacja z meczu

Inne dyscypliny:

Żużel: Stal Gorzów - Falubaz Zielona Góra (1500).
Dzień przed meczem kibiców Stali szykujących oprawę nawiedziło 20 fanów Stilonu. Mimo to Stalowcy zaprezentowali na meczu sektorówkę. Falubaz wywiesił natomiast transparent "Gorzów bez Stilonu, jak Zielona bez Falubazu".

Koszykówka: MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Łódź (350).
Bardzo dobry wyjazd ŁKS-u do Dąbrowy Górniczej na mecz decydujący o awansie do ekstraklasy. Łodzianie wywiesili flagę "ŁKS Łódź Polska" i bardzo dobrze dopingowali przez cały mecz. Na kilkanaście minut w hali pojawiło się 40 fanów Zagłębia Sosnowiec, które zaznaczyło swoją obecność. Po wygranej łodzianie wspólnie z koszykarzami świętowali awans.

Koszykówka: MOSiR Krosno - Polonia Przemyśl (200).
Młyn gospodarzy liczył 50 osób, w tym Sokół Łańcut (5). Gości 200. Gospodarze zaprezentowali baloniadę oraz pasiastą sektorówkę. Po meczu świętowali awans do I ligi.

Żużel: Wybrzeże Gdańsk - PSŻ Poznań (1).
Do Gdańska dotarł jeden kibic PSŻ. Gospodarze protestowali przeciwko premierowi, opuszczając trybuny i wywieszając transparenty "Sektor zamknięty na wniosek Donalda" i "Donald matole - twój rząd obalą kibole".

Wyjazd tygodnia: 7000 fanów Legii w Bydgoszczy
Oprawa tygodnia: Oprawa legionistów na finale PP w Bydgoszczy

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.