Młodzież: Legia 97 mistrzem Mazowsza! (foto + video)

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii z rocznika 97 zostali mistrzami Mazowsza i w sierpniu zagrają o mistrzostwo Polski. W derbowym meczu przy Konwiktorskiej Legia wygrała po rzutach karnych z Polonią. Legia prowadziła 1-0 od pierwszej minuty po bramce Eryka Więdłochy. Polonia wyrównała w 62. minucie po rzucie karnym. Na mecz przybyła kilkudziesięcioosobowa grupa kibiców Legii, ale ochrona i policja nie wpuściły legionistów na trybuny.

Fotoreportaż z meczu

Najlepszą okazję dla Polonii miał w 16. minucie wyrównanej pierwszej połowy Bartosz Skowron z Polonii trafił w słupek. W regulaminowym czasie gry Legia była drużyną zdecydowanie lepszą, ale niestety nie wykorzystała aż czterech stuprocentowych sytuacji sam na sam z bramkarzem, a nawet... pustą bramką (Konrad Zaradny i Patryk Kostrzanowski oraz dwukrotnie Eryk Więdłocha).

Dogrywka zakończyła się bezbramkowym remisem. Pierwsi bardzo dobrą okazję stworzyli poloniści za sprawą Ryczkowskiego. W odpowiedzi w 72. min. Zaradny z trzech metrów nie trafił głową do pustej bramki KSP. W II połowie dogrywki najlepszą okazję miał Mateusz Wieteska, ale z 5 metrów uderzył nad poprzeczką.

Legia była drużyną lepszą, ale nieskuteczność sprawiła, że do wyłonienia mistrza Mazowsza konieczny był konkurs rzutów karnych. Te lepiej egzekwowali legioniści, którzy skutecznie wykonali pierwsze cztery jedenastki, natomiast Jakub Wojcieszak (wszedł na boisko w ostatniej minucie dogrywki) obronił jeden strzał zawodnika Polonii. W ostatniej serii jedenastek Eryk Więdłocha trafił w bramkarza KSP, ale piłkarz Polonii chwilę później uderzył obok słupka i Legia wygrywając 4-3 zdobyła mistrzostwo. Uradowani legioniści tańczyli śpiewając "Mazowsze mamy, na Mistrza Polski czekamy" - a Mistrzostwa Polski odbędą się już w sierpniu.

Polonia 97 1-1 (0-1, 1-0, 0-0), k.3-4 Legia
0-1 1 min. Eryk Więdłocha
1-1 62 min. Krystian Zawadzki - karny

karne: Mateusz Wieteska (+), Maciej Wojczuk (+), Kamil Wojtkowski (+), Patryk Kostrzanowski (+), Eryk Więdłocha (-).

Legia: Wojciech Jaroszko (89. Jakub Wojcieszak) - Maciej Wojczuk, Patryk Kostrzanowski, Mateusz Wieteska, Dawid Witkowski - Kamil Wiśniewski, Maksymilian Maj, Kacper Krasuski (59. Kamil Wojtkowski [98]), Konrad Zaradny, Michał Podlecki (44. Artur Zabłocki) - Eryk Więdłocha.

Pozostali rezerwowi: Maksymilian Polak, Przemysław Iwański. Mistrzostwo Mazowsza zdobyli też kontuzjowani dziś: Krystian Gębalski, Maksymilian Brzosko, Krzysztof Mamla, Bartosz Bogacz.

trenerzy: Bernard Kapuściński i Jarosław Wojciechowski
Widzów: 200

Trampkarze młodsi z rocznika 1997 po rzutach karnych zapewnili sobie zwycieśtwo na Mazowszu -fot. LegiaLIVE!