Legia 97 pokonując Wisłę zapewniła sobie awans do 1/4 finału - fot. Legionisci.com

MP 97: Legia 3-0 Wisła. Legia w 1/4 finału

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Legii z rocznika 1997, dzięki wygranej 3-0 z Wisłą Kraków, wywalczyli awans do sobotnich ćwierćfinałów mistrzostw Polski. Legia po dwóch bramkach Więdłochy i trafieniu Zaradnego przed przerwą ustaliła wynik. Nasi gracze, występujący przez 24 minuty w przewadze jednego zawodnika, powinni wygrać znacznie wyżej. W ćwierćfinale legioniści zmierzą się z UKP Zielona Góra.

Fotoreportaż z meczu - 12 zdjęć

W 5. minucie spotkania Wisła trafiła w słupek własnej bramki. Trzy minuty później nasz zespół wyszedł na prowadzenie. W pierwszej połowie Wisła oddała tylko jeden, i do tego słaby, celny strzał na naszą bramkę. W 16. minucie spotkania sam na sam z bramkarzem wyszedł Eryk Więdłocha, a po faulu bramkarza poza polem karnym sędzia ukarał wiślaka czerwoną kartką.

Legioniści poza dwiema kolejnymi zdobytymi w pierwszej połowie bramkami mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie rezultatu. Krasuski uderzał nad bramką, dwie sytuacje sam na sam miał Michał Podlecki - najpierw trafił w słupek, za drugim razem 10 cm od słupka. Później Gębalski nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a po odbiciu piłki przez bramkarza podał do Kuncewicza, ale ten za długo zwlekał i wywalczył tylko rzut rożny.

Legia Warszawa 3-0 (3-0) Wisła Kraków
1-0 8 min. Eryk Więdłocha (as. Maksymilian Maj)
2-0 18 min. Konrad Zaradny (as. Michał Podlecki)
3-0 20 min. Eryk Więdłocha (as. Konrad Zaradny)

Legia: Wojcieszak - Wojczuk, Kostrzanowski, Wieteska (21. Zabłocki), Witkowski - Wiśniewski, Maj (21. Krasuski), Podlecki, Zaradny (24. Kuncewicz) - Mamla, Więdłocha (21. Gębalski).