Młode Wilki 1997 kontra Arka Gdynia

MP 97: Legia zagra jutro w finale!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Legia 97 pokonując 1-0 UKP Zielona Góra zapewniła sobie awans do półfinału mistrzostw Polski, które rozgrywane są w Łodzi. W meczu o finał legioniści zasłużenie pokonali 2-0 Arkę Gdynia i jutro o godzinie 11 zagrają decydujące spotkanie o złoty medal. Rywalem Legii będzie Stal Mielec, która po rzutach karnych pokonała faworyzowanego Lecha Poznań.

Zdjęcia z meczu

1/2 finału: Legia - Arka
Po wyrównanym początku i dwóch dobrych akcjach Arki (dwa groźne strzały głową Wańczuka po rzutach rożnych oraz dwie dobre interwencje Kostrzanowskiego, który przeciął głową groźne wrzutki arkowców), od 15. minuty przeważała Legia. Krzysztof Mamla dwukrotnie uderzał na bramkę, ale wywalczył tylko rzut rożny. W 17. minucie Mamla uderzał z dystansu. Minutę później wykorzystał podanie Zaradnego i z 10 metrów posłał piłkę do siatki. Zaraz po przerwie filigranowy Mamla podwyższył na 2-0 strzałem zza pola karnego w okienko, po pięknym rajdzie i podaniu Mateusza Wieteski.

W 23. minucie Więdłocha sam na sam z bramkarzem uderzył w spojenie słupka z poprzeczką. Niedługo później ponownie Więdłocha ponownie był sam na sam, ale bramkarz nie dał się pokonać, a dobitkę z ostrego kąta z linii bramkowej wybił obrońca (choć chyba lepszym rozwiązaniem byłoby odegranie piłki do lepiej ustawionego Mamli). W 25. minucie rozpoczęła się seria zmian, a boisko zaczęli stopniowo opuszczać czołowi gracze naszej drużyny. Parę minut później Zaradny znalazł się w sytuacji sam na sam, a dobijający Gębalski z 6 metrów uderzył ponad pustą bramką. Chwilę później nastąpiła jedyna groźniejsza akcja Arki w drugiej połowie - gdynianie w sytuacji sam na sam lobowali naszego bramkarza, ale legioniści - Wojcieszak i Witkowski - zapobiegli utracie bramki. W końcówce spotkanie nieco się wyrównało ale i zaostrzyło, czego efektem były 3 żółte kartki dla arkowców, przecinających akcje Legii w środku pola. W 36. minucie szarżującego Krasuskiego w ostatniej chwili uprzedził odważnym wyjściem golkiper Arki.

Jutro o 11 nasi zawodnicy zagrają w finale mistrzostw Polski ze Stalą Mielec.

Legia Warszawa 2-0 (1-0) Arka Gdynia - Zdjęcia z meczu
1-0 18 min. Krzysztof Mamla (as. Konrad Zaradny)
2-0 21 min. Krzysztof Mamla (as. Mateusz Wieteska)

Legia: Wojcieszak - Zabłocki, Kostrzanowski, Wieteska, Witkowski (32. Kuncewicz) - Wiśniewski, Maj, Podlecki, Zaradny (27. Wojczuk) - Mamla (25. Krasuski), Więdłocha (25. Gębalski).

Trenerzy: Tomasz Sokołowski i Tomasz Grudziński

1/4 finału: Legia - UKP
Legia w meczu z UKP mogła wyjść na prowadzenie już w 1. minucie, ale Wiśniewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Gol padł w 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Konrada Zaradnego i strzale Mateusza Wieteski.

W drugiej połowie Eryk Więdłocha miał jeszcze dobrą okazję na podwyższenie wyniku. Tymczasem zielonogórzanie odpowiedzieli jedynie dwoma strzałami z dystansu, które nie mogły sprawić problemów naszemu bramkarzowi. Legia przez większość spotkania miała delikatną przewagę i trzymała graczy z UKP z dala od własnej bramki.

Legia Warszawa 1-0 (1-0) UKP Zielona Góra
1-0 5 min. Mateusz Wieteska (as. Konrad Zaradny)

Legia: Jaroszko - Zabłocki, Kostrzanowski, Wieteska, Witkowski - Wiśniewski, Maj (30. Krasuski), Podlecki, Zaradny (26. Wojczuk) - Mamla (36. Gębalski), Więdłocha.