Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Wszystkie drużyny Młodych Wilków odniosły dziś zwycięstwa. Najtrudniej przyszły one graczom rocznika 98 (2-0 Drukarzem) i 99 (1-0 na boisku Agape), ale niełatwo było z początku również piłkarzom MW 96 (którzy do przerwy przegrywali z Gwardią, ale w drugiej połowie zdobyli 4 gole) i 2002 (wygrana 7-3 z Ursusem). Legia 2000 pewnie pokonała 5-0 Ursus. Spośród drużyn CWKS najlepiej spisali się młodzicy z rocznika 2000, którzy pokonali 5-2 Victorię Sulejówek. Porażek doznały za to drużyny z roczników 94/5 i 99.

Champion Pionki 94 2-1 (1-0) CWKS Legia 94/5
Gole:
1-0 7 min.
2-0
2-1 Adam Słowik

CWKS Legia: Przysowa Ż - Rogowski, Pec, Orlik, Olszak (Nowakowski) - Papież (Bielecki), Terlecki Ż, Puza (Jaworek), Słowik - Kubicki, Melich (70' Błesnowski)

Po serii zwycięstw juniorom CWKS Legia przydarzył się słabszy występ. Po pierwszej połowie, w której lekko przeważali gospodarze, po błędzie w komunikacji między obroną a bramkarzem gola zdobył niepilnowany zawodnik Championa. Po przerwie gracze z Pionek podwyższyli na 2-0, ale ostatnie pół godziny należało do legionistów, którzy atakowali uparcie, zdołali jednak zdobyć tylko jedną bramkę.

Legia 96 4-1 (0-1) Gwardia Warszawa 96 - Zdjęcia z meczu
Gole:
0-1 7 min. Wojciech Kołodziejczyk (as. Mateusz Czarnecki)
1-1 44 min. Arkadiusz Najemski (karny po faulu na Pawle Radziszewskim)
2-1 63 min. Michał Suchanek (as. Daniel Turżonek)
3-1 68 min. Kamil Anczewski (as. Mateusz Baranowski)
4-1 75 min. Michał Suchanek (as. Paweł Radziszewski)

Legia: Siedlecki (41' Jędraszczak) - Ozga, Najemski, Makowski, Baranowski - Kraska, Suchanek, Turżonek, Mlonek (41' Podsiadło), Rakowski (41' Radziszewski) - Anczewski

Drukarz Warszawa 98 0-2 (0-0) Legia 98 - Zdjęcia z meczu
Gole:
0-1 37 min. Mateusz Leleno (as. Aleksander Waniek)
0-2 67 min. Aleksander Waniek (as. Mateusz Leleno)

Legia: Ceran (46' Balawejder) - Ławcewicz, Żyro, Orłowski, Kaniecki (36' Gregorczuk) - Leleno, Iwański (46' Ostrowski), Gardziński, Waniek, Napora (36' Dikof) - Wiszorowski (46' Majewski)

LKS Chlebnia 99 3-0 CWKS Legia 99

CWKS Legia: Godlewski - Cyburski, Chaterera, Żelazo - Machnacki, Kąkol, Filipiuk, Laskus - Milczarek (15' Markowski) oraz Woźniak, Kotarski

Agape Białołęka 99 0-1 (0-0) Legia 99 - Zdjęcia z meczu
Gol:
0-1 58 min. Emil Możdżonek (as. Bartek Faliszewski)

Legia: Kalinowski - Pruszyński (20' Rosiński, 44' Rybak), Janicki (26' Kostrzycki), Rybak (26' Hryniuk, 50' Janicki) - Możdżonek (28' Kinast, 45' Faliszewski), Staśkiewicz (26-46' Parzych), Agnyziak (16-47' Malesa), Faliszewski (26' Wawrzyn) - Knap (18' Barwiński, 43' Możdżonek)

Legioniści 7. kolejkę ligową rozegrali na boisku wicelidera - Agape Białołęka. Po efektownych akcjach w pierwszych minutach wydawało się, że bramka dla legionistów jest kwestią czasu. Brak powodzenia wpłynął jednak jakby negatywnie na morale naszej drużyny, a pod koniec pierwszej połowy groźnie skontrowali gospodarze i tylko udane interwencje Krystiana Kalinowskiego uchroniły Legię przed utratą gola. Druga połowa przebiegała już bardziej po myśli legionistów, jednak gole nie chciały paść. Na 2 minuty przed końcem meczu fantastycznym przerzutem na lewą stronę popisał się Bartek Faliszewski, rozgrywający bardzo dobre spotkanie Emil Możdżonek zwiódł nieźle spisującego się przez całe spotkanie Madeja i strzałem w krótki róg pokonał golkipera gospodarzy. Chwilę później golkipera gospodarzy nie zdołał pokonać po rajdzie przez półboiska Kuba Knap i o mało nie zemściło się to w doliczonym czasie gry, gdy gracze Agape dwukrotnie byli o centymetry od zdobycia gola wyrównującego w zamieszaniu podbramkowym.

Po trudnym meczu legioniści zainkasowali trzy punkty i zaliczyli awans o 2 pozycje, na fotel lidera WLM, gdyż prowadząca dotąd Polonia uległa UKS Bródno. Młode Wilki mają 1 punkty przewagi nad "Czarnymi Koszulami" i 2 nad Agape.

Legia 00 5-0 (1-0) Ursus 00 - Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 22 min. Pascal Fischer (as. Piotr Goljasz)
2-0 27 min. Michał Struzik (as. Piotr Goljasz)
3-0 43 min. Mikołaj Neuman b.a.
4-0 48 min. Mikołaj Neuman (as. Krystian Kisielewicz)
5-0 50 min. Mikołaj Neuman (as. Tomasz Warszawski)

Strzały: 38 (23 celne) - 4 (1 celny)

Legia: Białoruski (31' Warszawski) - N. Zawistowski (51' Szczegielniak), Kucharek (52' Szafran), Cichocki (43' Janaśkiewicz) - M. Zawistowski (49' Nowak), Struzik (31' Blok), Goljasz (31' Borychowski), Fischer (39' Kisielewicz) - Neuman (50' Zieliński)

5-2 Szymon Milczarek

CWKS Legia: Godlewski - Kowalski, Sierajewski, Pyka - Omen, Szczęsny, Szymański, Milczarek - Bogusz oraz Buliński

Legioniści pokazali, że ich forma stopniowo rośnie i pokonali drużynę Victorii Sulejówek. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli boczni obrońcy: Hubert Kowalski i Karol Pyka, jak również strzelec 4 goli Szymon Milczarek i Marcin Szymański, który dwie z tych bramek wypracował.

Legia 01 - MUKS Praga Warszawa

Mecz nie odbył się, ponieważ drużyna przyjezdna nie stawiła się na boisku przy Łazienkowskiej. Według wszelkiego prawdopodobieństwa, oznacza to walkowera dla drużyny Legii. Trenerem drużyny został Tomasz Borowik, dotychczasowy asystent Ernesta Wasia (który od kilku dni znalazł zatrudnienie w FCBEscola Varsovia).

Ursus 02 3-7 (1-2) Legia 02
Gole:
1-0 1 min.
1-1 3 min. Maciej Zambrzycki
1-2 36 min. Konrad Adamczyk
2-2 41 min.
2-3 44 min. Maciej Kruk (as. Grzegorz Skrzos)
2-4 48 min. Jacek Kowalski b.a.
2-5 50 min. Jskub Dorosz (rzut wolny)
2-6 52 min. Jacek Kowalski
2-7 58 min. Jacek Kowalski (as. Mateusz Wysokiński)
3-7 60 min.
Legia: Kruk, M. Kruszewski, Noga, Wysokiński, Rudnicki, Toczyski, Dorosz, Zambrzycki, Skrzos, Peda, Kowalski, Chmielewski, Adamczyk, Owczarek, Śledziak
Trener: Goncalo Feio

Legia 03 - Polonia 03

Młodzi adepci z Legii i Polonii, podzieleni na dwie drużyny, rozegrali dwa równoległe mecze. W obu spotkaniach legioniści pokazali się z bardzo dobrej strony i choć przed nimi jeszcze bardzo wiele pracy, ładna gra i duża skuteczność (pod tym względem szczególnie dobrze, z 17 trafieniami, pokazali się gracze drugiej drużyny) podopiecznych Dominika Jarosza (których pod nieobecność trenera poprowadził tym razem Goncalo Feio) rokuje dobrze na przyszłość.

Młode Wilki 99 pokonały 1-0 wicelidera z Białołęki - fot. gfaliga