Den Haag na meczu z NEC Nijmegen - fot. beton

Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Pogoń i Olimpia zremisowały wyjazdowe mecze. Portowcy są w czołówce tabeli pierwszej ligi, Olimpia zamyka tabelę. II-ligowe Zagłębie wygrało pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie. Trzy punkty przed własną publicznością zdobył Den Haag. W niedzielę B-klasowe Zagłębie pewnie wygrało przed własną publicznością i umocniło się na prowadzeniu w tabeli.

I liga: Dolcan Ząbki 2-2 Olimpia Elbląg
Olimpia zdobyła w Ząbkach punkt, chociaż była bliska wygranej. Prowadzenie w 11. minucie objęli gospodarze i taki wynik utrzymał się do 64. minuty, kiedy Michał Pietroń z rzutu karnego doprowadził do wyrównania. Ten sam zawodnik strzelił drugą bramkę dla ZKS-u 9 minut później. Wynik meczu na 2-2 ustalił cztery minuty przed końcem Damian Świerblewski, wykorzystując rzut karny. Olimpia nadal jest ostatnia w tabeli.

I liga: Wisła Płock 0-0 Pogoń Szczecin
Faworytem meczu w Płocku była Pogoń, ale Portowcy nie byli w stanie pokonać golkipera gospodarzy i spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Pogoń przynajmniej do niedzieli była liderem rozgrywek pierwszej ligi.

II liga: Tur Turek 0-3 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie wygrało pierwsze wyjazdowe spotkanie w obecnym sezonie i do tego wyjątkowo pewnie. Sosnowiczanie wygrali w Turku 3-0, po dwóch bramkach Adriana Marka i trafieniu z rzutu karnego Rafała Jankowskiego. Zagłębie awansowało na 15. miejsce w tabeli.

Eredivisie: FC Den Haag 1-0 NEC Nijmegen
Den Haag wygrał sobotni mecz przed własną publicznością. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 25. minucie John Verhoek. Den Haag awansował na 10. miejsce w tabeli.

B klasa: Zagłębie 1906 Sosnowiec 3-0 Skalniak Kroczyce
Długo utrzymywał się bezbrakowy remis w spotkaniu Zagłębia ze Skalniakiem. Ważnym momentem spotkania była zmiana przeprowadzona w 70. minucie gry, kiedy na boisko wszedł Piotr Przybyła. Chwilę później uderzenie z 11 metrów obronił golkiper Zagłębia, a w 77 minucie sosnowiczanie wyszli na prowadzenie za sprawą Łukasza Gustowskiego. Trzy minuty później drugiego gola zdobył Paweł Mysłek, w wynik na 3-0 ostalił w 86. minucie Sławomir Pietrzak. Spotkanie obejrzało 250 fanów.