CWKS Legia 94/5 pokonała 7-0 Huragan - fot Legionisci.com

Młodzież: mecze sobotnie

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 97 po 3 wysokich zwycięstwach awansowały do finału turnieju Homel Cup 2011. Efektowne zwycięstwo 7-0 odnieśli juniorzy CWKS w pojedynku z Huraganem Wołomin '94. Młode Wilki 95 uległy za to 0-1 Mazurowi, nie wykorzystując przy tym karnego. Z remisu 0-0 w Piasecznie nie mogą być również zadowoleni ich młodsi o rok koledzy. Młode Wilki 99 wygrały 7-0 z Drukarzem, a ich rówieśnicy z CWKS Legia 6-3 z GLKS-em Nadarzyn.

Drukarz 2001 uległ 1-3 Młodym Wilkom, a w innym meczu tego samego rocznika CWKS pokonał 10-2 WAPN. Piłkarze z rocznika 2000 CWKS zagrali nieskutecznie i zremisowali 1-1 z KS Wesoła.

Pogoń Grodzisk (seniorzy) 3-4 (2-1) Legia 93/4
Gole:
1-0 29 min. Paweł Romanowski
2-0 30 min. Jakub Kołaczek
2-1 41 min. Patryk Sokołowski (as. Bartłomiej Kalinkowski)
2-2 47 min. Kamil Kurowski
2-3 61 min. Kamil Mazek (as. Kamil Kurowski)
2-4 65 min. Kamil Kurowski (as. Kamil Mazek)
3=4 69 min. Przemysław Michałowski

Legia: Zieliński (70' Haluch) - Turzyniecki, Fabiszewski, Długołęcki, Mąka (32' Todorović) - Bojek (46' Mazek), Kalinkowski (46' Janusiewicz), Sokołowski (46' Kurowski), Karol Grudniewski (46' Bajdur) - Żegleń (46' Kępka)

CWKS Legia 94 7-0 (1-0) Huragan Wołomin 94
1-0 44 min. Piotr Papież (as. Karol Kubicki)
2-0 58 min. Piotr Papież (as. Maciej Ćwiąkała)
3-0 70 min. Mariusz Pec (strzał z połowy boiska[!])
4-0 72 min. Maciej Ćwiąkała (rzut wolny)
5-0 84 min. Krystian Kopeć (as. Maciej Ćwiąkała)
6-0 86 min. Maciej Ćwiąkała (as. Adam Słowik)
7-0 89 min. Kamil Bielecki (karny po faulu na Adamie Słowiku)

CWKS Legia: Przysowa (75' Dobiesz) - Błesnowski (46' Melich), Pec, Orlik, Kopeć - Papież (Kpt), Ćwiąkała, Puza Ż (66' Bielecki), Olszak (32' Rogowski) - Słowik, Kubicki (75' Nowakowski)

Bardzo dobre spotkanie rozegrali juniorzy CWKS. Choćpoczątek spotkania zapowiadał trudny wyrównany bój, z minuty na minuty podopieczni Andrzeja Dźwigały oddalali niebezpieczeństwo od włąsnej bramki. Niestety, dosć szybko kontuzji doznał dobrze spisujący się na lewej pomocy Adrian Olszak i musiał w końcu poprosić o zmianę. Gdy wydawało się, że gole przed przerwą nie padną, po rajdzie prawą stroną pięknym strzałem w okienko popisał się Piotr Papież, dając "Wojskowym" prowadzenie. Ten sam zawodnik podwyższył na 2-0 po prostopadłym podaniu Macieja Ćwiąkały kwadrans po rozpoczęciu drugiej odsłony i od tego momentu goście zupełnie się pogubili. Dobił ich gol Mariusza Peca, który dostrzegł, że golkiper WKS jest wysunięty do przodu i pokonał go strzałem... z własnej połowy. Na dodatek pomocnik Huraganu otrzymał drugą żółtą kartkę za próbę wymuszenia faulu i w tym momencie było już wiadomo, że wynik może być tylko jeden. Gole Kopcia, Ćwiąkały i Bieleckiego tylko przypieczętowały wysoką wygraną CWKS. Legioniści umocnili się na drugiej pozycji w tabeli, ale do prowadzącego Bugu Wyszków, z którym zmierzą się za 2 tygodnie w bezpośrednim pojedynku, tracą aż 6 oczek. W tej sytuacji liczy się tylko wygrana, gdyż do I MLJSt. awansuje jedynie triumfator II ligi.

Legia 95 0-1 (0-0) Mazur Karczew 95 Zdjęcia z meczu
Gol: 48 min. gol samobójczy

Legia: Pogorzelec - Mazik, Okieńczyc, Piórkowski, Milewski Ż - Suchanek [06], Zawal, Pomorski (41' Dmowski), Stolarz - Rosiński (66' Kucharski), Arak Ż (60' Radziszewski)

Porażkę 0-1 w meczu z wiceliderem z Karczewa ponieśli junorzy młodsi. Po wyrównanej pierwszej połowie utrzymywał się wynik bezbramkowy. Legioniści jeszcze przed przerwą mieli iiidealną okazję do objęcia prowadzenia. Niestety, rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Jakub Arak, który przeniósł piłkę nad poprzeczką. Od 30. minuty goście grali w dziesiątkę, po drugiej zółtej kartce dla jednego z obrońców Mazura. Po przerwie, mimo kilku zmian w składzie, legioniści nie zdołali przejąć w pełni inicjatywy. Grający w niepełnym składzie karczewianie wykazywali dużo większe zdecydowanie w grze i sportową złość, i to oni objęli prowadzenie - po rzucie wolnym piłka zmierzająca obok bramki trafiła jednego z naszych obrońców i poszybowała w kieruunku przeciwległego słupka, zupełnie myląc Oskara Pogorzelca. Legioniści rzucili się w końcu do odrabiania strat, ale poza doliczonym czasem gry, Oskar Bucholski był praktycznie bezrobotny.

KS Piaseczno 96 0-0 Legia 96 Zdjęcia z meczu

Legia: Jędraszczak - Ozga (41' Najemski [Ż,CZ]), Zakrzewski, Rakowski, Baranowski - Rakowski, Podsiadło, Knyziak (54' Turżonek 79' ŻCZ), Nidzgorski - Mlonek - Szczepański (41' Anczewski)

Legia 99 7-0 Drukarz Warszawa 99 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 5 min. Mateusz Kinast (gł., as. Emil Możdżonek)
2-0 18 min. Mateusz Kinast b.a.
3-0 30+1 min. Emil Możdżonek b.a.
4-0 35 min. Krystian Wawrzyn (dob. strzał Jakuba Knapa)
5-0 37 min. Bruno Parzych (as. Krystian Wawrzyn)
6-0 40 min. Łukasz Pruszyński (as. Jerzy Kryniuk)
7-0 43 min. Jakub Knap (as. Łukasz Pruszyński)

Legia: Kalinowski (31' Śmigielski) - Kostrzycki (31' Sobierański), Staśkiewicz (31' Janicki), Rybak (31' Hryniuk, 45' Rybak, 51' Agnyziak) - Możdżonek (37' Pruszyński), Malesa (26' Parzych), Agnyziak (20' Rosiński), Faliszewski (22' Wawrzyn, 51' Faliszewski) - Kinast (31' Knap)

CWKS Legia 99 6-3 (4-3) GLKS Nadarzyn 99/00 Zdjęcia z meczu
Gole:
0-1 4 min. Paweł Rios Turek (rzut wolny)
0-2 10 min. Damian Jankowski
1-2 14 min. Tomasz Filipiuk (as. Patryk Żelazo)
2-2 16 min. Tomasz Filipiuk (as. Daniel Markowski)
3-2 20 min. Stanisław Machnacki (as. Tomasz Filipiuk)
4-2 26 min. Filip Kąkol (po ind. rajdzie)
4-3 30+1 min. Jan Lubaczewski
5-3 36 min. Filip Kąkol (as. Tomasz Filipiuk)
6-3 0+2 min. Mateusz Laskus b.a. (po ind. rajdzie)

CWKS Legia: Godlewski [00] - Kotarski, Cyburski, Żelazo - Machnacki [00] (54' Milczarek [00]), Kąkol (36' Niedbała), Laskus, Filipiuk - Milczarek (10' Markowski, 46' Duszak)

KS Wesoła 2000 1-1 (1-0) CWKS Legia 2000
Gole:
1-1 Szymon Milczarek (as. Rafał Sierajewski)

CWKS Legia: Godlewski - Piórkowski, Sierajewski, Pyka - Omen, Dobaczewski, Szymański, Bogusz - Milczarek oraz Buliński

Drukarz Warszawa 2001 1-3 (1-0) Legia 2001
Gole:
1-0 Bartosz Nahorny
1-1 Jakub Bartnicki (karny)
1-2 Damian Sędzikowski (as. Kacper Radkowski)
1-3 Jakub Bartnicki (rzut wolny)

Legia: Kaniewski - Goliński, Mat. Cichocki - Sędzikowski, Bartnicki, Anusik - Kraśniewski oraz Szczepaniak, Radkowski, Sharma, Graczyk, Ciesielski, Phan, Zagajewski

Legioniści po ciekawym meczu pokonali 3-1 Drukarza. Do przerwy legionistom nie szło zbyt dobrze, grali mało płynnie, a gospodarze po golu Nahornego zdołali dość szybko objąć prowadzenie. Przebudzenie przyszło dopiero w trzeciej kwarcie, gdy wyrównał Kuba Bartnicki. Ostatni kwadrans to już wyraźnie lepsza gra naszej drużyny i dwa kolejne gole. Trzeba jednak powiedzieć, że Drukarz jako pierwszy w tej rudzie zmusił naszych zawodników do poważniejszego wysiłku.

Legioniści zakończyli rundę z kompletem 24 punktów w 8 meczach, zdobywając 110 bramek (a tak naprawdę 107, gdyż MUKS Praga oddał mecz walkowerem) i tracąc 5.

Statystyki graczy: (imię i nazwisko - mecze - gole - asysty-klas. kanadyjska)

Najwięcej goli: Anusik 28, Zagajewski 17, Kraśniewski 13, Sędzikowski 12
Najwięcej asyst: Kraśniewski 12, Anusik 11, Radkowski 7, Graczyk, Sharma, Phan po 6

Trenerzy: Ernest Waś i Tomasz Borowik. W trakcie rundy trener Waś przeszedł do FCB Escola Varsovia, a jego miejsce zajął dotychczasowy asystent, Tomasz Borowik (w przeszłości gracz Legii II).

WAPN Warszawa 1 2-10 CWKS Legia 01
Gole dla Legii:
Marek Bieda 3, Przemysław Szostak 2, Wiktor Szelenbaum 2, Norbert Duda, Sebastian Duczek, Michał Janowicz po 1

CWKS Legia: Rafał Rojda, Krzysztof Bujak - Jakub Śliwa, Marek Bieda - Przemysław Szostak, Sebastian Duczek, Michał Janowicz - Wiktor Szelenbaum oraz Norbert Duda.
Trener: Dominik Przybyła

Relacja: (za cwks2001.futbolowo.pl):

Nasi zawodnicy udanie zakończyli rundę jesienną sezonu 2011/2012, pokonując Warszawską Akademię Piłki Nożnej. Legioniści zdecydowanie zdominowali rywali w tym spotkaniu i gdyby wykazali się lepszą skutecznością, wynik mógłby być o wiele wyższy.
Już w pierwszej kwarcie nasi zawodnicy zdobyli 5 bramek, a udział we wszystkich miał szalejący duet S-S (Szostak - Szelenbaum). Przy pierwszej bramce asystą popisał się Wiktor, a piłkę do siatki skierował Przemek. Przy drugiej i trzeciej bramce było na odwrót i po dograniach Przemka swoje premierowe bramki w tym sezonie zdobył Wiktor. Czwarta bramka była autorstwem Sebastiana Duczka, po asyście Wiktora, a piąta, ostatnia w tej kwarcie, to gol Przemka po uderzeniu Michała Janowicza.

Druga kwarta to straszna męczarnia w naszym wykonaniu. Jedyne, co zasługuje na opisanie, to prezent dla rywali i stracona bramka oraz ładny i skuteczny strzał Marka Biedy z rzutu wolnego, który dał wyrównanie w tej kwarcie, a kolejną bramkę dla CWKS w tym spotkaniu.

Trzecią kwartę udanie rozpoczął Norbert Duda, podwyższając wynik na 7-1 dla Legii. Następnie Sebastian Duczek dograł do Michała Janowicza, a ten uderzając piłkę zewnętrzną częścią stopy zdobył kolejną bramkę. Dziewiątą bramkę zdobył ponownie strzałem z rzutu wolnego Marek Bieda.

Ostatnia kwarta przypominała drugą, również zaczęła się od prezentu i straty gola, po czym kolejne nasze męczarnie, które zakończył Marek Bieda, ustalając wynik w tym spotkaniu na 10-2 dla CWKS-u.