Młodzież: mecze niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Bilans dzisiejszych meczów Młodych Wilków to... 64-0! Za połowę tego dorobku odpowiadają najmłodsi ligowcy z rocznika 2002, którzy rozgromili Gwardię aż 32 do 0. Ich koledzy z rocznika 2000 wygrali 2-0 ze Świtem, a trampkarze młodsi 10-0 z Agrykolą '98. Trampkarze z rocznika 97 wygrali międzynarodowy turniej Homel Cup 2001, wygrywając w finale z rosyjskim Salutem Biełgorod 2-0 po golach Stasza. Remis 5-5 uzyskali w meczu z Deltą 9-latkowie z CWKS Legia, a trampkarze z Bemowa ulegli 3-4 GLKS-owi Nadarzyn.

CWKS Legia 97 3-4 GLKS Nadarzyn 97
Gole dla Legii:
24 min. Krzysztof Łuczywek
27 min. Piotr Lewiński (rzut karny)
35 min. Marcin Ostrowski (as. Mariusz Cybulski)

CWKS Legia: Piotr Żukowski - Tomek Rzepliński, Piotr Lewiński CZ [59'], Filip Figielski, Łukasz Kulczyński(57`Michał Rosłaniec) - Sebastian Król, Mariusz Cybulski [Kpt], Mariusz Dudzik, Damian Słupski - Marcin Ostrowski, Krzysztof Łuczywek

Agrykola Warszawa 98 0-10 (0-4) Legia 98
0-1 14 min. Kamil Wojtkowski (as. Aleksander Waniek z rzutu rożnego)
0-2 17 min. Mateusz Leleno (as. Kamil Wojtkowski)
0-3 31 min. Kamil Wojtkowski (as. Mateusz Leleno)
0-4 35 min. Wiktor Wiszorowski (as. Kamil Wojtkowski)
0-5 40 min. Mikołaj Napora (as. Kamil Wojtkowski)
0-6 45 min. Mikołaj Napora (as. Maks Dikof)
0-7 56 min. Mikołaj Napora (as. Kamil Wojtkowski)
0-8 65 min. Mikołaj Napora (as. Kamil Wojtkowski)
0-9 66 min. Mikołaj Napora (as. Mateusz Leleno)
0-10 70 min. Mateusz Leleno (as. Maks Dikof)

Legia: Ceran (36' Balawejder) - Gregorczuk, Żyro, Orłowski, Ostrowski - Leleno, Gardziński (40' Kaniecki), Waniek, Wojtkowski, Napora - Wiszorowski (36' Dikof)

Kolejne bardzo dobre spotkanie naszej drużyny. Mimo lekko okrojonego składu, legioniści bardzo pewnie pokonali Agrykolę. Legioniści bardzo sprawnie i w sposób zorganizowany operowali piłką. Podopieczni Jarosława Wojciechowskiego zdominowali środek pola, a licznymi prostopadłymi podaniami stwarzali sobie okazje strzeleckie. Mimo nie najlepszej skuteczności, zdobyta liczba goli budzi szacunek. Aż pięć bramek zdobył przesunięty w drugiej połowie do ataku Mikołaj Napora. Dwa gole, ale i aż 5 asyst dołożył tradycyjnie dobrze się spisujący się ostatnio Kamil Wojtkowski, po dwa gole i asysty zanotował z kolei Mateusz Leleno. Przed ostatnią jesienną kolejką (mecz z Unią Boryszew) legioniści z kompletem punktów i dorobkiem bramkowym 73-1 pewnie prowadzą w tabeli ligowej, wyprzedzając o 3 oczka Młodzika Radom i o 9 KS Piaseczno. W drugiej grupie MLTM prowadzi Polonia, wyprzedzając o 1 punkt Deltę i o 4 Sarmatę.

Świt Warszawa 00 0-20 (0-8) Legia 00 Zdjęcia z meczu
0-1 8 min. Daniel Janaśkiewicz (as. Krystian Kisielewicz)
0-2 10 min. Krystian Kisielewicz (as. Sebastian Blok)
0-3 11 min. Jan Różański b.a.
0-4 17 min. Sebastian Blok (as. Adam Szczegielniak)
0-5 18 min. Jan Różański (as. Krystian Kisielewicz)
0-6 19 min. Sebastian Blok b.a.
0-7 24 min. Piotr Zieliński (as. Jan Różański)
0-8 30 min. Piotr Zieliński (as. Jan Różański)
0-9 32 min. Michał Struzik (as. Kacper Kucharek)
0-10 37 min. Piotr Goljasz (as. Pascal Fischer)
0-11 38 min. Mikołaj Neuman (as. Piotr Goljasz)
0-12 40 min. Michał Struzik (as. Kacper Kucharek)
0-13 43 min. Mikołaj Neuman (as. Piotr Goljasz)
0-14 46 min. Michał Struzik (as. Piotr Goljasz)
0-15 48 min. Kacper Kucharek (as. Michał Struzik)
0-16 50 min. Mikołaj Neuman (as. Michał Struzik)
0-17 52 min. Michał Struzik b.a.
0-18 55 min. Michał Struzik (as. Pascal Fischer)
0-19 56 min. Michał Struzik (as. Piotr Goljasz)
0-20 59 min. Kacper Kucharek b.a.

Strzały: 4 (1 celny) - 57 (40 celnych)

Legia - I połowa: Warszawski - Nowak, Borychowski, Janaśkiewicz - Szczegielniak, Różański, Blok, Kisielewicz - Zieliński
Legia - II połowa: Białoruski - Szafran, N. Zawistowski, Biskup - Goljasz, Kucharek, Struzik, Fischer - Neuman

Już przed meczem większość obserwatorów spodziewała się dość jednostronnego pojedynku i te opinie potwierdziły się w pełni podczas meczu. Mimo że w pierwszej połowie na boisku pojawił się skład w większej części teoretycznie rezerwowy, gospodarze praktycznie nie wychodzili z własnej połowy i nie oddali ani jednego strzału. Legioniści bardzo pewnie radzili sobie w grze obronnej i dzięki przewadze technicznej i taktycznej stworzyli sobie bardzo liczne okazje bramkowe. Z 26 strzałów 8 znalazło drogę do bramki, a po 2 gole zdobyli Blok, Różański i Zieliński. Jeszcze bardzie jednostronny pojedynek oglądaliśmy po przerwie. Wprawdzie świtowcy zdołali oddać jeden strzał z gry oraz bombardowali bramkę Filipa Białoruskiego podczas wznawiania gry, ale zdecydowanie więcej działo się pod drugą bramką. Sprawnie operujący kwintet ofensywny wypracowywał i zdobywał gola za golem i tylko nie do końca wyregulowanym celownikom legioniści "zawdzięczają", że upragnionego 20. gola zdobyli dopiero na minutę przed końcem. "Królem polowania" był dzisiaj Michał Struzik, który bardzo sprawnie współpracował z Kacprem Kucharkiem, czego efektem jest 6 goli i 2 asysty. Trzy trafienia dołożył również Mikołaj Neuman. Niestety sens sportowy takiego meczu był wątpliwy. Jedyna pociecha, że w przyszłym sezonie chłopcy o rok młodsi będą już mieli okazję potykać się z najlepszymi drużynami z okręgu warszawskiego w ramach WLM.

Gwardia Warszawa 02/3 0-32 (0-15) Legia 02
0-1 1 min. Mikołaj Rudnicki (as. Patryk Peda)
0-2 2 min. Jacek Kowalski (as. Mikołaj Rudnicki)
0-3 4 min. Patryk Peda b.a.
0-4 5 min. Patryk Peda (as. Mikołaj Rudnicki)
0-5 6 min. Franek Majewski (as. Bartosz Śledziak)
0-6 8 min. Kornel Toczyski (as. Bartosz Śledziak)
0-7 10 min. Patryk Peda (as. Bartosz Śledziak)
0-8 13 min. Bartosz Śledziak (as. Kornel Toczyski)
0-9 15 min. Kornel Toczyski (as. Patryk Peda)
0-10 18 min. Piotr Owczarek (as. Grzegorz Skrzos)
0-11 19 min. Kuba Poncyliusz (as. Mateusz Wysokiński)
0-12 21 min. Grzegorz Skrzos (as. Mateusz Wysokiński)
0-13 26 min. Kuba Poncyliusz (as. Maciej Kruszewski)
0-14 28 min. Kuba Poncyliusz b.a.
0-15 29 min. Grzegorz Skrzos (as. Mateusz Wysokiński)
0-16 31 min. Kornel Toczyski (as. Jakub Noga)
0-17 32 min. Jacek Kowalski (as. Franek Majewski)
0-18 35 min. Kornel Toczyski (as. Mikołaj Rudnicki)
0-19 36 min. Jacek Kowalski b.a.
0-20 37 min. Jacek Kowalski b.a.
0-21 40 min. Kornel Toczyski (as. Patryk Peda)
0-22 41 min. Patryk Peda (as. Jacek Kowalski)
0-23 44 min. Mikołaj Rudnicki b.a.
0-24 45 min. Patryk Peda b.a.
0-25 46 min. Maciej Kruszewski b.a.
0-26 47 min. Bartosz Śledziak (as. Mateusz Wysokiński)
0-27 48 min. Maciej Kruszewski (as. Bartosz Śledziak)
0-28 52 min. Maciej Zambrzycki (as. Grzegorz Skrzos)
0-29 54 min. Mateusz Wysokiński (as. Maciej Zambrzycki)
0-30 55 min. Mateusz Wysokiński (as. Maciej Zambrzycki)
0-31 56 min. Kuba Poncyliusz (as. Maciej Zambrzycki)
0-32 58 min. Maciej Zambrzycki (as. Bartek Śledziak)

Legia: Adamczyk, Noga, Toczyski, Majewski, K. Kruszewski, Rudnicki, Kowalski, Peda, Brodowski, Śledziak, M. Kruszewski, Zambrzycki, Skrzos, Wysokiński, Poncyliusz, Owczarek, Klorek

Drużyna gospodarzy oparta generalnie na graczach o rok młodszych nie miała najmniejszych szans w walce z legionistami, którzy odnieśli najwyższe zwycięstwo w tym sezonie spośród wszystkich drużyn Akademii. Na listę strzelców wpisała się praktycznie cała drużyna.

5-5 Damian Ślasa

CWKS Legia: Wrotniewski, K. Grabowicz - Ładomirski, Ślasa, Pudełko, Łyś, M. Grabowicz, Bujak, Krasnodębski, Siwak, Janowicz.

Nie do końca spodziewany remis młodych legionistów. Wprawdzie drużyny młodzieżowe Delty nie schodzą poniżej pewnego poziomu, jednak w tym meczu faworytami byli "Wojskowi", a pierwsze minuty zdawały się potwierdzać ten scenariusz. Dwa gole szybko zdobyte przez Michała Janowicza nieco uśpiły młodych legionistów, którzy zaczęli pozwalać przeciwnikom na zbyt wiele, a ci skwapliwie skorzystali z okazji, doprowadzając do wyrównania. Do końca spotkanie było wyrównane, acz nie stało na oszałamiającym poziomie. Po najsłabszym meczu w tej rundzie CWKS zremisował 5-5 z Deltą. Do rozegrania podopiecznym Tomasza Borowika pozostało jeszcze, zgodnie z ustaleniami MZPN, 10 minut meczu z Polonią.

Turniej "Homel Cup 2011":

Finał: Legia 97 2-0 Salut Biełgorod (RUS)
1-0 21 min. Michał Stasz (as. Arkadiusz Górka)
2-0 53 min. Michał Stasz (as. Kamil Wiśniewski)

Legia: Wojcieszak - Zabłocki (31' Wiśniewski), Kostrzanowski, Maj, Witkowski - Zaradny (50' Iwański), Górka (45' Krasuski), Podlecki, Cieślak (40' Mamla) - Wieteska, Stasz

Gole dla Legii w turnieju:
Michał Stasz 7, Eryk Więdłocha 3, Mateusz Wieteska i Arkadiusz Górka po 2, Maciej Wojczuk, Konrad Zaradny i Kamil Wiśniewski po 1

Legioniści wygrali rozgrywany w Homlu międzynarodowy turniej. Finałowy przeciwnik, rosyjski Salut Biełgorod, był najtrudniejszym rywalem w toku rywalizacji, ale mimo nieobecności kilku kontuzjowanych dzień wcześniej graczy (Wojczuk, Cieślak, Więdłocha) podopieczni Tomasza Sokołowskiego zaprezentowali dobrą grę i rozstrzygnęli finał na swoją korzyść. Zwycięskie gole zdobył Michał Stasz.