Olimpia Elbląg na meczu z Zawiszą - fot. zawiszafans.pl

Grali przyjaciele: Pogoń nadal liderem

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Olimpia Elbląg wysoko przegrała przed własną publicznością z Zawiszą Bydgoszcz i traci już 8 punktów do miejsca dającego utrzymanie w pierwszej lidze. Cenne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli piłkarze drugoligowego Zagłębia. Sosnowiczanie awansowali na 17. miejsce w tabeli. Pogoń dzięki grze do końca pokonała przy Bułgarskiej Wartę i ma 4 punkty przewagi nad pozostałymi zespołami pierwszej ligi. FC Den Haag zabrakło 10 minut by pokonać FC Utrecht.

I liga: Olimpia Elbląg 0-3 Zawisza Bydgoszcz
Bramki: Adrian Błąd 2, Jakub Wójcicki 55, Michał Ilków-Gołąb 60

Olimpia: 1. Krzysztof Stodoła - 4. Mykoła Dremluk, 3. Paweł Wojciechowski, 16. Grzegorz Miecznik (58, 11. Daniel Koczon), 2. Marcin Pacan - 10. Lubomir Lubenow (66, 27. Bartłomiej Bartosiak), 6. Mariusz Muszalik, 5. Krzysztof Kaczmarczyk, 24. Bartosz Iwan, 9. Mateusz Kołodziejski - 22. Łukasz Zaniewski.

Nie było niespodzianki w meczu ostatniej w tabeli Olimpii i jednej z czołowych drużyn tej klasy rozgrywkowej, Zawiszy. Zespół z Bydgoszczy wyszedł na prowadzenie już w drugiej minucie, kiedy Błąd pokonał Stodołę. Kolejne trafienia Zawisza zdobył w 55. i 60. minucie meczu. W Elblągu pojawiło się 585 fanów Zawiszy.

I liga: Warta Poznań 1-2 Pogoń Szczecin
Bramki: Piotr Reiss 11 (k) - Andradina 33 (k), Vuk Sotirović 90

Pogoń: 84. Radosław Janukiewicz - 8. Peter Hricko, 2. Błażej Radler, 19. Emil Noll, 6. Przemysław Pietruszka - 9. Adam Frączczak (60, 27. Takafumi Akahoshi), 4. Mateusz Szałek, 20. Bartosz Ława, 5. Andradina, 11. Robert Kolendowicz (90, 17. Maksymilian Rogalski) - 7. Donald Djoussé (66, 82. Vuk Sotirović).

Pogoń zagrała ambitnie do końca i dzięki temu wywalczyła komplet punktów przy Bułgarskiej. Warta wyszła na prowadzenie w 11. minucie, gdy Piotr Reiss wykorzystał rzut karny. Wyrównał, również z karnego, Edi Andradina w 33. minucie. Zwycięski gol dla Portowców padł w ostatniej minucie. Pogoń prowadzi w tabeli i ma 4 punkty przewagi nad LKS-em Nieciecza i Zawiszą.

II liga: Calisia Kalisz 2-3 Zagłębie Sosnowiec
Bramki: Rafał Jankowski 17', 51', Tomasz Szatan 84' - Łukasz Wiącek 50' - karny, 88'

Zagłębie wygrało na koniec rundy jesiennej w Kaliszu 3-2 z miejscową Calisią. Sosnowiczanie wyszli na prowadzenie w 17. minucie po trafieniu Rafała Jankowskiego. Gospodarze wyrównali 5 minut po przerwie, wykorzystując rzut karny, ale odpowiedź Zagłębia była szybka - już minutę później Jankowski znów dał Zagłębiu prowadzenie. W 84. minucie Tomasz Szatan strzelił trzecią bramkę dla gości, a wynik meczu na 2-3 ustalił dwie minuty przed końcem spotkania Łukasz Wiącek.

Eredivisie: FC Den Haag 2-2 FC Utrecht
Bramki: Chartlon Vicento 30', Lex Immers 60' - Daan Bovenberg 10', Leon de Kogel (karny) 80'

Piłkarze Den Haag zremisowali w prestiżowym meczu z Utrechtem 2-2. W 10. minucie na prowadzenie wyszli goście, wyrównał w 30. minucie Vicento. W 60. minucie spotkania Lex Immers dał Den Haag prowadzenie, ale o radości z trzech punktów trzeba było zapomnieć po skutecznie egzekwowanym przez gości karnym na 10 minut przed końcem. Den Haag zajmuje 14. miejsce w tabeli.