Piotr Karniszewski i Paweł Zieliński

Młodzież: mecze i turnieje niedzielne

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Najmłodsze roczniki Młodych Wilków rozegrały 4 interesujące sparingi z rówieśnikami z Motoru Lublin, a ich bilans był remisowy. Rocznik 2002 pojechał na mocno obsadzony turniej do Krakowa, ale miły dla oka ofensywny styl i zespołowe budowanie akcji na razie przegrały w zetknięciu z popularnymi "autobusem" (w obronie) i "dzidą" (w ofensywie), a legioniści zajęli 10. lokatę, zgarniając za to nagrodę dla najlepszego gracza (Jacek Kowalski).

Piłkarze CWKS Legia 2003 zajęli 4. miejsce w turnieju "Halowe Mistrzostwa Polski" w Głuchołazach, ale przegrali tylko 1 z 10 rozegranych meczów, a najlepszym zawodnikiem został legionista Oliwier Marczuk.

Legia 99 1-2 PN Motor Lublin 99 Zdjęcia z meczu
0-1 14 min. Bartłomiej Tkaczuk
1-1 49 min. Eryk Agnyziak b.a.
1-2 55 min. Bartłomiej Tkaczuk (głową po rzucie rożnym)
grano 25+25+15 minut

Legia, I tercja: Kalinowski - Sobierański, Janicki, Rybak - Możdżonek, Staśkiewicz, Malesa, Faliszewski - Knap
Legia, II tercja: Śmigielski - Pruszyński, Kostrzycki, Hryniuk - Kinast (34-37' Knap), Parzych, Agnyziak, Wawrzyn - gracz testowany
Legia, III tercja: Śmigielski - Sobierański, Janicki, Hryniuk - Możdżonek (62' Wawrzyn), Faliszewski, Agnyziak, Wawrzyn (55' Knap) - Kinast

Po zaciętym i wyrównanym meczu legioniści ulegli Motorowi. Spotkanie nie obfitowało w okazje bramkowe, ale po stronie gości bardzo duża liczba strzałów padała z lewego skrzydła. Po kwadransie gry lewy pomocnik lublinian wpisał się na listę strzelców i jeszcze parokrotnie próbował (acz bezskutecznie) zaskoczyć Krystiana Kalinowskiego strzałami z dystansu. W drugiej tercji inicjatywę przejęłi legioniści, w niemałej mierze dzięki dobrej dyspozycji Eryka Agnyziaka. Tuż przed drugą przerwą środkowy pomocnik Legii okiwał obrońcę i strzelił nie do obrony. Radość legionistów nie trwała długo, gdyż zaraz po przerwie do ataku ruszyli lublinianie. Kalinowski zdołał obronić uderzenie z pola karnego, ale po rzucie rożnym był bezradny po główce Tkaczuka. W końcówce obie drużyny zawzięcie dążyły od zdobycia kolejnych bramek, ale wynik nie uległ już zmianie.

Legia 00 6-3 PN Motor Lublin 00 Zdjęcia z meczu
1-0 18 min. Sebastian Blok (as. Mikołaj Neuman)
2-0 22 min. Mikołaj Zawistowski (as. Kacper Kucharek)
3-0 26 min. Mikołaj Neuman (as. Kacper Kucharek)
3-1 45 min. Adrian Rapa (rzut wolny)
3-2 48 min. Jakub Pryliński
3-3 49 min. Jakub Pryliński
4-3 52 min. Mikołaj Neuman (as. Kacper Kucharek)
5-3 53 min. Mikołaj Neuman (as. Michał Struzik)
6-3 58 min. Sebastian Blok (as. Mikołaj Neuman)
grano 25+25+18 minut

Legia, I tercja: Warszawski - N. Zawistowski, Borychowski, Cichocki - Kucharek, M. Zawistowski, Blok, Struzik (16' Zaborowski) - Neuman
Legia, II tercja: Białoruski - Kisielewicz (50' N. Zawistowski), Borychowski (45' M. Zawistowski), Janaśkiewicz (45' Szafran) - Goljasz, Różański (54' Kucharek), Zaborowski (49' Struzik), Nowak (45' Szczegielniak) - Zieliński (49' Neuman)
Legia, III tercja: Białoruski - N. Zawistowski, M. Zawistowski (55' Rózański), Cichocki (53' Janaśkiewicz) - Goljasz (52' Borychowski), Kucharek, Struzik (60' Szafran), Blok - Neuman (58' Zieliński)

Legia 01 4-6 PN Motor Lublin 01 Zdjęcia z meczu
0-1 9 min.
1-1 13 min. Damian Sędzikowski (rzut wolny)
1-2 13 min. Hubert Giletycz
2-2 14 min. Maciej Anusik (głową, dob. strz. Szymona Sharmy)
2-3 19 min.
2-4 20 min. Hubert Giletycz
3-4 27 min. Maciej Kraśniewski (as. Sebastian Duczek)
3-5 40 min. (rzut karny)
3-6 51 min. (rzut wolny)
4-6 56 min. Konrad Linkowski (as. Kacper Radkowski)

Legia: Kraśniewski (Ciesielski, Sędzikowski) - Mat. Cichocki (Graczyk, Linkowski), Goliński (Szczepaniak, Ciesielski) - Sędzikowski (Duczek), Muniak (Bartnicki), Anusik (Radkowski), Zagajewski (Sharma)

Legia 03 - Motor Lublin

Legia: Bartosz Ślendak, Aleksander Petsch, Patryk Kurzajewski, Jakub Kazana, Ernest Kozłowski, Maciej Balcerak, Grzegorz Kalisiak, Adrian Potaczała, Jakub Kowalski, Aleks Hoduń, Tomasz Wysocki, Filip Brojek, Christian Wilk, Mateusz Lustyk, Karol Romer
Trener: Dominik Jarosz, asys. Paweł Trzcionkowski

Turniej AON Rembertów, U-12

W turnieju rozgrywanym na Warszawskim Rembertowie CWKS Legia 2000 zajęła 9. miejsce, wygrywając 2 i przegrywając 3 mecze.

Legia 1-1 k.2-3 GKP Targówek II

Skład CWKS Legia 2000: Michał Krzyżanowski - Adrian Godlewski (1 gol), Hubert Kowalski, Jakub Piórkowski, Szymon Bogusz, Szymon Milczarek, Marcin Szymański (1 gol), Krystian Omen, Rafał Sierajewski (1 gol), Jakub Buliński (1 gol), Piotr Dobaczewski, Maciej Prokopczuk, Karol Pyka.

Legia 2-0 Zagłębie Sosnowiec '02/3
1-0 4 min. Grzegorz Skrzos (as. Mateusz Wysokiński)
2-0 5 min. Mateusz Wysokiński (as. Franek Majewski)

Legia 5-0 MFK Koszyce
1-0 4 min. Mateusz Wysokiński
2-0 7 min. Mateusz Wysokiński (as. Grzegorz Skrzos)
3-0 12 min. Kornel Toczyski (as. Jakub Noga)
4-0 13 min. Maciej Zambrzycki (as. Mikołaj Rudnicki)
5-0 13 min. Maciej Zambrzycki (as. Piotr Owczarek)

Legia 1-2 UKS Raków Częstochowa
1-0 2 min. Jacek Kowalski (as. Mateusz Wysokiński)

20. Polonia Bytom

Najlepszy bramkarz: Mikołaj Biegański (UKS Raków Częstochowa)
Król strzelców: Kacper Gzieło (APN Raków Częstochowa)
Najlepszy zawodnik: Jacek Kowalski (Legia Warszawa)

Skład Legii: Zambrzycki, M. Kruszewski, Dorosz, Klorek, Majewski, Noga, Rudnicki, Owczarek, Toczyski, Skrzos, Kowalski, Wysokiński
Trener: Gonçalo Feio, asys. Przemysław Chojnowski

Turniej "Halowe MP Żaków", Głuchołazy:

Wyniki CWKS Legii 2003:
Dzień I:
Legia 0-0 AP Wichniarek Poznań
Legia 4-0 Varsovia Warszawa (Gole: Marczuk 2, Papazjan, Wiater)
Legia 5-0 Junior Różanki II (Pawlak 2, Papazjan 2, Marczuk)
Legia 4-0 Pogoń Pieszyce (Papazjan 2, Marczuk 2)
Dzień II:
Legia 7-0 Junior I Różanki (Marczuk 3, Wolski 2, Papazjan 2)
Legia 2-1 Sokół Marcinkowice (Paradowski, Wolski)
Legia 0-1 Czwórka Kostrzyn
Dzień III:
Legia 0-0 Junak Warszawa
Legia 1-1 Cracovia Kraków (Wiater)
Legia 1-1 Lider Swarzędz (Rozbiewski)

CWKS Legia 2003: Dominik Marnik - Olaf Paradowski, Alan Długołęcki, Antoni Pawlak, Antoni Sidor, Patryk Rozbiewski, Krzysztof Wiater, Dawid Papazjan, Filip Wolski, Olek Żyterski, Filip Grygorczuk, Oliwier Marczuk

Najlepszy gracz turnieju: Oliwier Marczuk (CWKS Legia).

Niezły występ żaków CWKS Legia podczas turnieju w Głuchołazach. Pierwszy dzień to remis z druzyną z Poznania oraz 3 wysokie zwycięstwa, a przede wszystkim gra w piłkę, piłką i zespołowa gra. Podobnie było drugiego dnia, aż do ostatniego meczu. Niestety drużyna przeciwna, zachęcana co gorsza przez dorosłych (przeszkadzających chociażby przy wybijaniu autów), zdawała się być zainteresowana w pierwszym rzędzie fizyczną eliminacją czołowych zawodników Legii. Nasi zawodnicy niestety nie znieśłi tej presji fizycznie i psychicznie i ponieśli jednobramkową porażkę. Trzeciego dnia zawodów, mając już ograniczoną możliwość skorzystania z graczy, trener Winek postanowił nie narażać kilku podstawowych graczy na poważniejsze kontuzje i dalszy stres, dał szansę wykazania się w większym stopniu pozostałym zawodnikom. Mimo to nie ponieśli oni żadnej porażki i nie przynieśli absolutnie wstydu, utrzymując Legię w czołowej czwórce turnieju. Na osłodę pozostał tytuł najlepszego gracza turnieju dla Oliwiera Marczuka i zaproszenia na jeszcze mocniej obsadzone turnieje halowe.

Legia 99 uległa 1-2 rówieśnikom z Motoru -fot. gfaliga