Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Środa stała pod znakiem meczów naszych przyjaciół. Swoją szansę wykorzystali jedynie gracze Pogoni Szczecin, którzy odnieśli ważne zwycięstwo w Łęcznej. Gładkiej porażki w Grudziądzu doznali pogodzeni ze spadkiem gracze Olimpii Elbląg. Natomiast Zagłębie Sosnowiec nadal nie może być pewne utrzymania w II lidze po bezbramkowym remisie z ostatnią w tabeli Nielbą Wągrowiec.

I liga: Bogdanka Łęczna 0-1 Pogoń Szczecin
Walcząca o powrót na boiska ekstraklasy Pogoń Szczecin odniosła cenne zwycięstwo w Łęcznej. Jedynego gola w meczu zdobył w 82. minucie Vuk Sotirović. Wygrana jest o tyle cenniejsza, że nie tylko dała awans na drugie miejsce w tabeli, ale goście przez niemal całą drugą połowę grali w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Mekeil Williams.
Po 30 kolejkach Pogoń ma 52 punkty na koncie. Do zakończenia sezonu pozostały cztery spotkania.

I liga: Olimpia Grudziądz 3-0 Olimpia Elbląg
W meczu dwóch Olimpii górą ta z Grudziądza. Pewni spadku elblążanie gładko przegrali z gospodarzami, nad którymi nadal wisi widmo gry o klasę niżej. Losy spotkania rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie. Już w 3. minucie piłkę w siatce umieścił Janusz Dziedzic, a na 2-0 podwyższył Paul Grischok. Natomiast Piotr Ruszkul dobił swój były klub, ustalając rezultat w 37. minucie spotkania.
Po 30 kolejkach sytuacja Olimpii się nie zmieniła. Elblążanie zajmują ostatnie miejsce na zapleczu ekstraklasy mając 18 punktów na koncie.

II liga: Nielba Wągrowiec 0-0 Zagłębie Sosnowiec
Zagłębie Sosnowiec nie wykorzystało szansy i tylko zremisowało na wyjeździe z ostatnią w tabeli Nielbą. W pierwszej połowie nasi przyjaciele posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili udokumentować jej bramką. W drugiej odsłonie niewiele zmieniło się w tej kwestii. W efekcie doszło do podziału punktów, który nie zadowala żadnej ze stron. Walka o utrzymanie w II lidze staje się coraz trudniejsza dla sosnowiczan.
Po 30 kolejkach zgromadziło na koncie 30 punktów. Do zakończenia sezonu pozostały cztery mecze.