Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Piłkarze Olimpii rozegrali bardzo emocjonujące spotkanie w 1/16 finału PP z Koroną Kielce. Olimpijczycy w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry doprowadzili do dogrywki. Później za czerwoną kartkę wyrzucony z boiska został Lubenow, a Korona nie wykorzystała dwóch rzutów karnych.
I gdy wydawało się, że dojdzie do serii jedenastek, w której psychologiczną przewagę będą mieli gospodarze, w ostatniej minucie dogrywki Korona zdobyła zwycięską bramkę.

W pierwszym meczu sezonu holenderskiej Eredivisie, FC Den Haag zremisował na wyjeździe z Vitesse 2-2, dwukrotnie wychodząc na prowadzenie.

PP: Olimpia Elbląg d. 1-2 Korona Kielce
Bramki: Lubomir Lubenow 90 (k) - Michał Zieliński 45, Tadas Kijanskas 120

Olimpia: Aleksiej Rogaczow - Tomasz Sedlewski, Oleg Ichim, Tomasz Lewandowski, Grzegorz Miecznik - Rafał Lisiecki (74. Kiriłł Raduszko), Maciej Scherfchen, Piotr Skokowski (111. Bartosz Broniarek), Marek Paprocki, Lubomir Lubenow - Anton Kołosow.

czerwone kartki: Lubomir Lubenow (104. minuta, Olimpia, za drugą żółtą) - Tadas Kijanskas (120. minuta, Korona, za drugą żółtą).

Eredivisie: Vitesse Arnhem 2-2 Den Haag
Bramki: Bony 54, Reis 72 - Chery 53, Holla 57

Den Haag: Coutinho - Omeruo, Wormgoor, Horváth, Meijers (90. Supusepa) - Jansen, Holla, Toornstra - Chery, Poepon (85. Vicento), Van Duinen (77. Malone).