Pogoń Szczecin na wyjazdowym meczu z Lechem - fot. pogon.v.pl

Grali przyjaciele

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Olimpia Elbląg po bramce Kołosowa pokonała przed własną publicznością Resovię Rzeszów. Zagłębie słabo zaczęło wyjazdowe spotkanie z MKS-em Kluczbork, ale w ciągu trzech minut potrafiło doprowadzić do remisu 2-2. Sosnowiczanie od 35. minuty grali w 10. W niedzielę Pogoń zremisowała w Poznaniu z Lechem, grając przez ostatnich 20 minut w osłabieniu, a FC Den Haag zremisował u siebie z Ajaxem. W Poznaniu pojawiło się 1500 "Portowców".

Ekstraklasa: Lech Poznań 1-1 (1-1) Pogoń Szczecin
Bramki: Bartosz Ślusarski 6' - Donald Djousse 10'

Pogoń: Janukiewicz - Hricko, Hernani, Dąbrowski, Pietruszka - Frączczak, Rogalski, Akahoshi (76. Golla), Edi, Kolendowicz - Djousse (59. Traore, 69. Budka).

czerwona kartka: Edi (69. min, za drugą żółtą)

Eredivisie: FC Den Haag 1-1 (1-0) Ajax Amsterdam
Bramki: Tommie Beugelsdijk 14' - Ryan Babel 62'

Den Haag: Zwinkels - Omeruo, Wormgoor, Beugelsdijk, Supusepa; Jansen (74. Visser), Holla, Toornstra - Chery, Poepon (91. Horvath), en Van Duinen (71. Vicento)

II liga: MKS Kluczbork 2-2 (1-0) Zagłębie Sosnowiec
Bramki: Denis Kumiec 23, 52' - Rafał Jankowski 68' - karny, Marcin Lachowski 71'

II liga: Olimpia Elbląg 1-0 (1-0) Resovia
Bramka: Anton Kołosow 30'

Po meczu prezes klubu podziękował kibicom Olimpii za doping:

"Zarząd Klubu Sportowego Olimpia Elbląg, sztab trenerski, zawodnicy i wszyscy pracownicy klubu pragną podziękować i złożyć wyrazy uznania kibicom Olimpii, których gorący doping w sobotnim wygranym 1-0 meczu z Resovią bez wątpienia pomógł piłkarzom w odniesieniu zwycięstwa. To Wy, dwunasty zawodnik walnie przyczyniliście się do zdobycia trzech jakże ważnych punktów.

Nie po raz pierwszy pokazaliście, że słowa „na dobre i na złe” nie są Wam obce. Pokazaliście charakter i szacunek do klubowych barw. Byliście z zespołem w momencie, w którym drużyna bardzo tego potrzebowała. Dziękujemy za tę wiarę i zaangażowanie, za głośny, kulturalny doping. Niech taka postawa na stałe zagości na naszym stadionie przy Agrykola 8.

Wierzymy, że nadal wspólnie, ramię w ramię, będziemy pracowali dla dobra Naszego Klubu. Tak, by jak najczęściej cieszyć się ze zwycięstw Olimpii. To bardzo ważne wiedzieć, jeśli nawet przydarzą się słabsze mecze i porażki, że zawsze możemy liczyć na wsparcie najwierniejszych fanów.