Sparing wewnętrzny: Biali 2-1 Zieloni

Małgorzata Chłopaś, Woytek - Wiadomość archiwalna

O 18:30 na przyhotelowym boisku w Ayia Napie piłkarze Legii rozegrali wewnętrzny sparing. Szkoleniowcy utworzyli dwie drużyny. W pierwszej części na biało zagrała najsilniejsza jedenastka, a na zielono kandydaci do gry w pierwszym składzie. W 6. minucie Zieloni objęli prowadzenie po uderzeniu Michała Efira. Na początku drugiej połowy wyrównał Michał Kucharczyk, a wynik na 2-1 dla Białych ustalił Tomasz Brzyski. Mecz trwał 2 razy po 30 minut, rozgrywany był przy lejącym deszczu i silnym wietrze.

Fotoreportaż ze sparingu - 23 zdjęcia turi

Jedenastka Białych niewiele różniła się od tej, którą na co dzień mogliśmy obserwować w zmaganiach ligowych. Pierwszą bramkę w 6. minucie zdobyli jednak Zieloni za sprawą Michała Efira, który dobił uderzenie Jorge Salinasa. Następnie w sytuacji sam na sam Wojciech Skaba okazał się lepszy od Marka Saganowskiego. W 16. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jędrzejczyk uderzył z główki, ale piłka trafiła w słupek i nikt nie zdołał wbić jej do siatki. Chwilę później miało miejsce małe spięcie Ljuboji z Sulerem. Ten pierwszy domagał się rzutu wolnego i ze złości wykopał piłkę. W końcówce pierwszej połowy na bramkę Skaby uderzali jeszcze Kosecki i Saganowski, ale bez powodzenia.

W drugiej części spotkania nastąpiło sporo rotacji. Z boiska zeszli Żewłakow, Ljuboja, Radović i Saganowski. Do Białych dołączyli Brzyski, Kucharczyk, Gol i Łukasik, a do Zielonych Kiełbowicz, Bajdur, Kurowski i Mizgała. Tuż po rozpoczęciu Michał Kucharczyk wykorzystał podanie Dominika Furmana i zrobiło się 1-1. Później "Kucharz" zagrał do Brzyskiego, który z pierwszej piłki uderzył niecelnie nad bramką. Kolejną akcją wartą odnotowania było płaskie dośrodkowanie Furmana, po którym Kucharczyk niemal z pozycji leżącej oddał strzał nad poprzeczką. W 42. minucie urazu doznał Jakub Kosecki, który złapał się za brzuch, udał się do sztabu medycznego i nie wrócił już do gry. Trzy minuty później wynik spotkania na 2-1 dla Białych ustalił Tomasz Brzyski, który w drugiej połowie występował na pozycji lewego pomocnika. Przy golu asystował Dominik Furman. W 50. minucie z rzutu wolnego przestrzelił Tomasz Kiełbowicz. Dobrą sytuację zmarnował także Efir, a mocne uderzenie Mizgały świetnie odbił Kuciak - dobitka Salinasa była niecelna. W końcówce bardzo ładną akcję przeprowadził "Brzytwa", ale kolejnego gola nie strzelił.

Legia "Biali" 2-1 (0-1) Legia "Zieloni"
0-1 - 6 min. Michał Efir
1-1 - 31 min. Michał Kucharczyk
2-1 - 45 min. Tomasz Brzyski

Biali: Kuciak - Jędrzejczyk, Żewłakow (31' Brzyski), Astiz, Wawrzyniak - Radović (31' Łukasik), Vrdoljak, Furman, Ljuboja (31' Gol), Kosecki - Saganowski (31' Kucharczyk).

Zieloni: Skaba - Michalak, Suler, Choto, Brzyski (30' Kiełbowicz) - Salinas, Łukasik (31' Bajdur), Gol (31' Kurowski), Wolski, Kucharczyk (31' Mizgała) - Efir.