Jan Urban i Kibu - fot. turi / Legionisci.com
REKLAMA

Urban: Zaczyna się to, na co czekamy

Chrzanek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jan Urban: W meczu z Motorem wystąpili ci, którzy grali wczoraj mniej lub w ogóle. Wszyscy zagrali więc swoją liczbę minut, nawet Brzyski. Myślimy już o lidze, bo skończył się już okres przygotowawczy. Te dwa sparingi trzeba zaliczyć do okresu przygotowawczego przed ligą i teraz zaczyna się to, na co wszyscy czekamy. Również nerwy i drobne stresy, ale i momenty radości.
Mam w głowie skład na mecz z Koroną, ale na niektórych pozycjach mam wątpliwości tego typu, że i jeden, i drugi zawodnik gwarantuje podobną jakość. Na pewno będą dyskusje w sztabie szkoleniowym, czy lepiej, żeby zagrał dany zawodnik w takim meczu, z takim przeciwnikiem, w spotkaniu wyjazdowym. Będziemy rozmawiali na ten temat. Trzeba się dostosować do warunków i meczu, jaki może być. A może to być spotkanie bardziej kontaktowe, walki, bo na dzień dzisiejszy boisko nie pozwala na płynność gry.

W meczach sparingowych wymagam od zawodników ryzyka, także z tyłu. Jeśli mają robić błędy, niech robią to teraz, bo konsekwencje są żadne, a ja chcę, żeby każdy zawodnik miał materiał do przeanalizowania, na co może sobie pozwolić w lidze. Żebym taki materiał miał, zawodnik musi zbierać doświadczenia i pozytywne, i negatywne. Liczę, że będą w lidze podejmować dobre decyzje, bo w sparingach popełnili określone błędy. Nie mam o nie pretensji.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.