Grali przyjaciele: Juve z Superpucharem Włoch

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zagłębie Sosnowiec odpadło z Pucharu Polski po wysokiej porażce z Wisłą. Na trybunach było to jednak wielkie święto, szkoda że zepsute niewpuszczeniem kibiców gości. Sosnowiczan na stadion przyszło 5,5 tysiąca, wystawili liczny młyn i zaprezentowali efektowną kartoniadę "Arcyłotry" oraz trans "Dla nas liczy się dobry mecz, kilka browarów i rozbity łeb".
Poza tym rzucili serpentyny, wywiesili transparenty skierowane do wojewody i komendanta oraz odpalili race wokół sektorówki "Zagłębie". "Zawodnicy, trenerzy, pracownicy i Zarząd Zagłębia SA dziękuje kibicom naszego Klubu za pracę na jego rzecz, zaangażowanie w promocję i coraz liczniejsze odwiedzanie Stadionu Ludowego. Szczególnie za to, co pokazaliście podczas meczu z Wisłą Kraków, przygotowując wspaniałą oprawę i przybywając w liczbie od lat niespotykanej. Pokazaliście, że możecie być naszym największym sponsorem. przyjacielem i siłą nadającą sens naszej pracy" - napisał Prezes Zarządu Zagłębia, Marcin Jaroszewski.

Z rozgrywek Pucharu Polski odpadła także Pogoń, która przegrała u siebie z Zawiszą 1-3. BKS pechowo przegrał ligowe spotkanie z LZS-em Leśnica, tracąc decydującą bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. O wiele lepiej wspominać będą końcówkę meczu fani FC Den Haag. Ich zespół w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zapewnił sobie 3 punkty w wyjazdowym meczu z NAC Breda.

Piłkarze Juventusu pokonali tymczasem Lazio aż 4-0 w pojedynku o Superpuchar Włoch.

PP: Zagłębie Sosnowiec 0-4 (0-1) Wisła Kraków
Bramki: Michał Chrapek 42', Łukasz Garguła 50', 54', Paweł Brożek 81'

PP: Pogoń Szczecin 1-3 (1-2) Zawisza Bydgoszcz
Bramki: Marcin Robak 27' - Bernardo Vasconcelos 2', Piotr Petasz 11', Michał Masłowski 90'

II liga: Olimpia Elbląg 0-0 Olimpia Zambrów

III liga: BKS Bielsko-Biała 1-2 (0-0) LZS Leśnica
Bramki: Czaicki 68' - Sotor 59', Fedorowicz 90'

Eredivisie: NAC Breda 1-2 FC Den Haag
Bramki: Schalk 85' - Meijers 76', Kramer 90'

Superpuchar Włoch: Juventus 4-0 (1-0) Lazio Rzym
Bramki: Pogba 23', Chiellini 52', Lichtsteiner 54', Tevez 57'