2014-04-12 Zagłębie Lubin, piłkarze Legii, murawa - fot. Mishka / Legionisci.com

Powiedzieli po meczu z Zagłębiem

turi i Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Jakub Kosecki: To był ciężki mecz, chociaż wynik może mówić, że było inaczej. Dobrze, iż prowadziliśmy do przerwy trzema golami. Mogliśmy szanować piłkę i nie narażać się na urazy. Graliśmy piłką, ale straciliśmy bramkę w osłabieniu, co nie daje nam satysfakcji. Trener miał o to pretensje. Grając jednego zawodnika więcej powinniśmy utrzymać wynik. Przed nami jeszcze dużo pracy. Zagłębie się cofnęło, ponieważ nie chciało przegrać jeszcze wyżej.
Po raz pierwszy od siedmiu miesięcy nie odczuwam bólu podczas gry. Chcę teraz szybko wrócić do najlepszej dyspozycji. Przed nami ciężkie spotkania, które będą arcyważne. Jesteśmy głównym faworytem do mistrzostwa i zdobimy wszystko, żeby sięgnąć po tytuł. Cieszę się, że teraz mamy ligową przerwę, ponieważ będą mógł w jej trakcie ciężko pracować. Szkoda, że obydwie połowy nie wyglądają w naszym wykonaniu tak samo. Trener też zwracał na to uwagę. Trzeba na tym się skupić i to zmienić.

Michał Żyro: W drugiej połowie Zagłębie w ogóle nas nie atakowało, kiedy byliśmy przy piłce. Wisła w meczu z nami grała podobnie, ale dzisiaj było widać, że wyciągnęliśmy z tego wnioski. Staraliśmy się prezentować bardziej ofensywnie. Słuchaliśmy rad trenera, który kazał nam utrzymywać się przy futbolówce i szukać dobrego momentu na atak. Najważniejsze są trzy punkty i zwycięstwo. Znów zdarzyło nam się stracić gola, kiedy graliśmy w przewadze. Taka sytuacja nas nieco usypia. Jedna długa piłka od gracza Zagłębia i już tracimy gola. Przed sezonem trenerzy mówili mi, że jestem jednym z najbardziej efektywnych zawodników. Statystyki to potwierdzają. Cieszę się, iż szkoleniowiec mi ufa. Chciałbym mistrzostwo fetować wcześniej. Podczas starcia z Lechem tylko celebrować zdobycie tytułu. Jeżeli będziemy utrzymywać nasze tempo gry i zaangażowanie to damy radę. Największym problemem możemy być my sami.

Aleksander Kwiek (Zagłębie Lubin): Legia była zdecydowanie lepsza. Przy stanie 0-1 mieliśmy jeszcze szanse na korzystny rezultat. Po czerwonej kartce było nam już ciężko, gdybyśmy grali w pełnym składzie może dalibyśmy radę. Myślę, że ta przerwa dobrze nam zrobi i będziemy zmobilizowani, aby grać o trzy punkty w każdym meczu i utrzymać się w lidze.