fot. Kibice Legii
REKLAMA

Świąteczna paczka na Kresy 2014 - trwa zbiórka!

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podobnie jak w latach ubiegłych, kibice Legii rozpoczynają kolejną edycję pomocy, mającą na celu zgromadzenie produktów żywnościowych, przeznaczonych na skompletowanie paczek świątecznych dla rodaków - kombatantów i sybiraków zamieszkujących przedwojenne polskie Kresy. Po raz piąty z rzędu, co roku z coraz większym rozmachem prowadzone akcje, niosą realną pomoc połączoną z prawdziwą radością i wdzięcznością naszych rodaków.

Chcemy więc kontynuować taką pomoc i w tym roku. Tym razem jednak nasza akcja będzie miała wymiar 3 segmentowy i wychodzić będzie poza ramy naszej, dotychczasowej działalności.

Segment 1
Tradycyjne skompletowanie paczek świątecznych dla rodaków ze Wschodu.
Towary, które chcielibyśmy zebrać z Waszą pomocą:

- makaron 400-500 gr
- olej 1 litr
- kawa 250 gr lub 500 gr (w paczce!)
- herbata Lipton - dowolne opakowanie! (patrz: Segment 3)
- szynka w puszce 455 gr (tylko Krakus!)
- czekolada - dowolna, standardowa tabliczka
- owoce w puszce (ok.400-500 gr)
- ciastka Łakotki lub Delicje

Miejsce zbiórki: pub Źródełko, gdzie codziennie można przynosić towary w godzinach jego funkcjonowania, czyli od 10 do ostatniego klienta tj. do godz. 22-23:) Zbiórka trwa do 10 grudnia, bowiem jeszcze przed Świętami paczki muszą znaleźć się u ich adresatów.

Część towarów zostanie zakupionych bezpośrednio przez nas, z zysku za tegoroczne powstańcze koszulki oraz legijnego szalika, na temat nabycia którego możecie dowiedzieć się więcej TUTAJ.

Segment 2

Chcemy też wspomóc dwie polskie szkoły na Litwie, które również jako kibice Legii wspieramy od dłuższego czasu. O ile jednak do tej pory nasza działalność w tej materii odnosiła się głównie do fundowania wyprawek szkolnych oraz skromnego wyposażenia, o tyle teraz chcielibyśmy poprawić nieco infrastrukturę tych placówek w szerszym zakresie. Opisywaliśmy już niejednokrotnie ich status i stan. Stare budynki z elektryką i wyposażeniem rodem z lat 60. ubiegłego wieku, grzyb na ścianach, groszowe dotacje ze strony litewskich władz i ogólnie bieda. Chcemy więc w miarę możliwości, systematycznie odnawiać poszczególne klasy w których uczą się dzieci, poprzez ich gruntowny remont i wyposażenie.

Segment 3

Chcielibyśmy zainicjować stałą, coroczną akcję pod roboczym tytułem: "codzienna gorąca herbata w zimowe szkolne dni dla każdego dziecka". Chodzi o to, że te nasze szkoły przy swoim stanie zachowania i archaicznej izolacji nie gwarantują zbytniego ciepła, a poza wszystkim wschodni klimat jest zawsze ostrzejszy. Stąd taki pomysł, na realizację którego zakupiono już ogromne kilkulitrowe czajniki, a jedyne czego teraz trzeba, to...odpowiedniej ilości herbaty. Stąd bardzo chętnie przyjmiemy każdą ilość tego produktu w dowolnych opakowaniach, także owocowe czy inne, smakowe.

Wzorem lat ubiegłych wszystkie grupy, dzielnice i fan cluby, które chciałyby pomóc w sposób zorganizowany prosimy o kontakt na adres mailowy pamietamy2014@gmail.com, facebook lub bezpośrednio do osób, z którymi uprzednio współpracowały. Zapraszamy także tych, którzy po raz pierwszy chcieliby się włączyć w tę akcję, zapraszamy. Odpowiemy też na wszelkie pytania.

Uwaga! organizatorzy proszą o przynoszenie wyłącznie towarów z poniższej listy! Jak mówią: chcemy aby paczki tradycyjnie były wystandaryzowane i odpowiednio spakowane, a wszelkie towary spoza listy, w mniejszych lub większych opakowaniach sprawiają jedynie kłopot, zwłaszcza że zakupujemy jednolite kartony obliczone na konkretną zawartość, co ułatwia kwestie transportowe.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.