Michał Kwiatkowski, rezerwowy rozgrywający Legii - fot. Bodziach / Legionisci.com

Koszykówka: Stal Ostrów Wlkp. 78-68 Legia

W 1. półfinałowym meczu play-off I ligi koszykarze Legii przegrali ze Stalą w Ostrowie Wielkopolskim 68-78. Stołeczny zespół wystąpił bez kontuzjowanego Marcela Wilczka, ale początku radził sobie znakomicie. Po dwóch kwartach legioniści prowadzili 33-24. W trzeciej odsłonie gospodarze zaczęli odrabiać straty i na początku czwartej kwarty doprowadzili do remisu 51-51. Ostatnia część meczu to wymiana ciosów, w której niestety lepiej poradzili sobie gospodarze 29-17. Stan rywalizacji, która toczy się do 3. zwycięstw: 1-0 dla Stali. Mecz nr 2 w niedzielę o 18:30 również w Ostrowie. Więcej informacji w dziale Koszykówka.

Fotoreportaż z meczu - 46 zdjęć Bodziacha

Trzeci mecz obu drużyn rozegrany zostanie w sobotę, 2 maja o 19:45 w hali przy Wiertniczej 26 w Wilanowie. Do ekstraklasy awansuje jeden zespół - zwycięzca finału.