Henning Berg - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Berg: To może być jeden z najlepszych sezonów w historii

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Chcemy strzelać więcej goli. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ostatnio pojawiło się dużo krytyki naszego zespołu. Tymczasem w tym sezonie wygraliśmy grupę Lidze Europy, zdobyliśmy Puchar Polski, a po rundzie zasadniczej zajmowaliśmy 1. miejsce w tabeli. Teraz na 5 kolejek przed końcem rozgrywek mamy 1 punkt straty do Lecha i nadal mamy szansę na mistrzostwo Polski. Choć nie znam w szczegółach całej historii klubu, to może się okazać, że będzie to jeden z najlepszych sezonów w historii, a na pewno nie było tak dobrych zbyt wiele - powiedział Henning Berg.

- Bardzo czekamy na najbliższe mecze. Jestem zadowolony z tego jak prezentują się zawodnicy w tym długim sezonie, który zaczął się w lipcu a skończy w połowie czerwca. Mamy o co grać. Oczywiście zdarzają się nam wzloty i upadki, ale zrobimy wszystko by zdobyć kolejne trofeum. Mecz z Jagiellonią to nie jest spotkaniem o wszystko, bo jeszcze jest 5 meczów i mamy do zdobycia 15 punktów - dodał Norweg.

- Jagiellonia to dobra drużyna, która w porównaniu do ubiegłego roku zanotowała duży postęp. Grają inaczej w obronie, grają inaczej w ataku. Mają kilku dobrych zawodników - nie ma co do tego wątpliwości. Pokazał że praca którą wykonali przynosi efekty. Są w gronie drużyn, które mogą wygrać ligę. Wiem, że czeka nas trudny mecz, ale grając u siebie chcemy wygrywać z każdym. Jak zatrzymać Jagę, która lubi grać z kontrataku? W ostatnich miesiącach my lepiej bronimy kontrataki. Stracone gole bardziej wynikają ze strat w środku pola. Musimy być skupieni i podejmować odpowiednie decyzje. Uważam, że Jagiellonia to nie tylko kontrataki. Ta drużyna ma wiele innych zalet. Zobaczymy jak ten mecz się potoczy i kto uzyska przewagę na boisku. Oczekujemy, że goście będą się głębiej bronili - ocenił szkoleniowiec Legii.

- Teraz czekają na mecze co 3 dni. Czy to nasza przewaga? Mam nadzieję, że tak. Jesteśmy przyzwyczajeni do takiej gry. W tym sezonie gdy my graliśmy w środku tygodnia, inne polskie drużyny odpoczywały. Teraz wszyscy będą w tym samym rytmie: niedziela - środa. Mam nadzieję, że nasze doświadczenie da nam przewagę, ale zobaczymy jak będzie. Wiemy, że statystyki pokazują, że jak strzelisz pierwszy gola, to masz więcej szans. Szczególnie jest to widoczne gdy przeciwnik się broni. My jednak nie będziemy czekali i bronili się, będziemy grali normalnie i atakowali - powiedział Henning Berg.

- Jakub Kosecki na pewno nie zagra, po tym jak naciągnął mięsień w meczu ze Śląskiem. Lekarze obserwują go ale na pewno zejdzie trochę czasu zanim będzie gotowy. Jeszcze nie wiemy czy zagra w tym sezonie, ale będzie o to ciężko, bo wkrótce rozgrywki się kończą - zakończył Berg.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.