REKLAMA

Potencjalni rywale Legii w 3. rundzie el. Ligi Europy

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Dziś o godzinie 13:00 odbędzie się losowanie par 3. rundy eliminacyjnej Ligi Europy. Na tym etapie Legia zmierzy się ze zwycięzcą jednej z par 2. rundy eliminacyjnej lub z jednym z zespołów, które rozpoczynają grę od 3. rundy. Drużyny biorące udział w rozgrywkach zostały podzielone na 5 grup. Legia znalazła się w grupie 3. Znamy już wszystkich potencjalnych rywali stołecznego zespołu.

Są to:

Vitesse Arnhem (Holandia), SK Sturm Graz (Austria), Charleroi SC (Belgia) / Beitar Jerozolima FC (Izrael), FK Vojvodina Nowy Sad (Serbia) / FK Spartaks Jrmala (Łotwa), Shamrock Rovers FC (Irlandia) / Odds BK (Norwegia), FK Kukësi (Albania) / FK Mladost Podgorica (Czarnogóra)

Pogrubione zostały zespoły, które wygrały pierwsze mecze.


Zarówno w 3., jak i 4. rundzie Legia, która posiada współczynnik 24,800, będzie rozstawiona, co oznacza teoretycznie słabszych przeciwników.

Ponieważ losowanie odbywa się przed wyłonieniem zwycięzców par 2. rundy, uwzględnia się współczynniki lepszego zespołu z pary. Legioniści nie mogą wylosować żadnego z polskich zespołów.

Procedura losowania
Procedura losowania przebiegać będzie tak, jak w latach ubiegłych. Drużynom w grupach zostaną przypisane numery. Następnie losowane będą numery zespołów rozstawionych i nierozstawionych, które utworzą pary w każdej z grup jednocześnie. Kulki zostaną włożone do trzeciej misy, a pierwszy wylosowany numer/zespół będzie gospodarzem pierwszego meczu.

Spotkania zaplanowano na 30 lipca i 6 sierpnia.

Potencjalni przeciwnicy Legii:

SBV Vitesse Arnhem (Holandia)
SK Sturm Graz (Austria)
Royal Charleroi SC (Belgia) 5-1 Beitar Jerozolima (Izrael)
FK Vojvodina Nowy Sad (Serbia) 3-0 Spartaks Jurmala (Łotwa)
Shamrock Rovers FC (Irlandia) 0-2 Odds BK (Norwegia)
FK Kukesi (Albania) 0-1 FK Mladost Podgorica (Czarnogóra)

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.