Zespół Legii w koszulkach #uwolnicMacka - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Na meczu z Wisłą akcja Uwolnić Maćka

Redakcja, źródło: zyleta.info - Wiadomość archiwalna

Informowaliśmy niedawno o akcji podjętej przez kibiców, którzy po raz kolejny postanowili zaprotestować przeciw bezprawnemu i urągającemu wszelkim regułom sprawiedliwości, przetrzymywaniu przez ponad 3 lata w areszcie naszego kolegi – Maćka Dobrowolskiego. W tym celu wypuszczone zostały okolicznościowe koszulki.

Akcja objęła nie tylko Warszawę i kibiców Legii, pojawiły się też biało-czerwone t-shirty z wymownym #UWOLNICMACKA, które w liczbie kilkudziesięciu sztuk mieli już przedwczoraj na sobie kibice Rakowa Częstochowa w trakcie inauguracyjnego meczu z Okocimskim Brzesko. Inne pojechały już do kibiców Lecha Poznań, Cracovii, Górnika Zabrze i wielu innych miast Polski. Wszystkim którzy solidaryzują się z Maćkiem, jako Jego koledzy i w Jego imieniu, serdecznie dziękujemy!

Jak informują organizatorzy:

„W niedzielę 9 sierpnia Legia zmierzy się na Łazienkowskiej z krakowską Wisłą. Wszystkich którzy wybierają się na ten mecz, prosimy o założenie w tym dniu tych koszulek. Na Żylecie zawiśnie znana Wam flaga z tym samym motywem. Chcemy w ten sposób po raz kolejny pokazać solidarność z naszym kolegą i zaprotestować przeciw jawnym łamaniu praw człowieka i wiecznym naginaniu reguł prawnych w niewiadomym celu. Zarzuty oparte jedynie na słowach mało wiarygodnego, próbującego zrzucić na innych odpowiedzialność za swe czyny gangstera, to jawna kpina z reguł prawa. Na warszawskim sądzie w Al. Solidarności wyryta jest dewiza: „Sprawiedliwość jest ostoją mocy i trwałości Rzeczypospolitej”. Jeśli tak ma wyglądać owa moc i trwałość tego kraju, to chrońcie nas wszelkie siły sprawcze przed takimi filarami państwowości!

Koszulki które zostały zamówione pocztą w znakomitej większości zostały już wysłane, a ostatnia partia nadana zostanie w dniu dzisiejszym. Ci zaś którzy wybrali odbiór osobisty, będą mieli okazję nabyć je również dzisiaj w godzinach 18:00-21:00 w pubie Źródełko. Będą również dostępne dla osób, które dotąd nie brały udziału w zapisach czyli wolnej sprzedaży. Kolejne terminy ogłaszane będą jeszcze w tym tygodniu i na pewno będą jeszcze do kupienia w dniu meczu, w niedzielę.”

Do zobaczenia na Łazienkowskiej! UWOLNIĆ MAĆKA!!!


CENA KOSZULKI: 30 zł

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.