Komplet zwycięstw Zrinjskiego w przedsezonowych sparingach

Zrinjski Mostar rozegrał pięć meczów sparingowych w okresie przygotowawczym, w których zanotował komplet zwycięstw. W ostatnim sprawdzianie przed meczem 2. rundy eliminacyjnej do Ligi Mistrzów, HŠK Zrinsjki wygrał 3-0 z ósmym zespołem poprzedniego sezonu bośniackiej ekstraklasy, Olimpikiem Sarajewo, strzelając wszystkie bramki w pierwszych 30 minutach meczu.

Podczas obozu przygotowawczego w Kupresu, Zrinjski wygrał dwa mecze z przedstawicielami chorwackiej ekstraklasy, 4-2 z RNK Split (6. zespół poprzednich rozgrywek) oraz 1-0 z HNK Cibalia (beniaminek ekstraklasy chorwackiej). Po spotkaniu z Olimpikiem, trenerzy postanowili sprawdzić bezpośrednie zaplecze drużyny w spotkaniu z II-ligowym HNK Čapljina - Zrinjski wygrał pewnie 4-0.

Na samym początku przygotowań do nowego sezonu Zrinjski pokonał jeszcze 2-ligowy HNK Neum 5-1. W klubie z Mostaru doszło do kilku zmian kadrowych. Do tureckiego Adansporu za 600 tysięcy euro odszedł dotychczasowy golkiper, najlepszy zawodnik ligi w minionym sezonie, niespełna 20-letni Goran Karačić. W jego miejsce sprowadzono 28-letniego Dalibora Kozicia z Rudara. Z klubem pożegnali się także Stevo Nikolić oraz Aleksandar Radulović. Zrinjski zakontraktował 27-letniego obrońcę, Slobodana Jakovljevicia oraz 31-letniego obrońcę Mario Baricia z NK Vitez.
Do VfB Stuttgart odszedł tymczasem mistrz Bośni juniorów, 18-letni stoper Stjepan Radeljić, który ma na swoim koncie 4 występy w reprezentacji Bośni do lat 19 i gdyby nie wspomniany transfer, w nadchodzącym sezonie zostałby włączony do pierwszego zespołu Zrinjskiego.

W piątek w Mostarze nastąpi oficjalna prezentacja drużyny na nowy sezon, który Zrinjski rozpocznie meczem eliminacyjnym z Legią w najbliższy wtorek. Rozgrywki ligowe w Bośni i Hercegowinie rozpoczną się 23 lipca, kiedy Zrinjski podejmować będzie NK Radnik Bijeljina.

Przedsezonowe sparingi Zrinjskiego Mostar:
18.06, Neum: HNK Neum 1-5 (0-2) HŠK Zrinjski Mostar
Bramki: Dodiga - Mešanović, Konjevod, Mrkaić, Filipović, Čolić

Skład 1. połowa: Vasilj, Čolić, Stojanović, Jakovljević, Katenec, Arežina, Žeravica, Mešanović, Pehar, Bilbija, Todorović.
Skład 2. połowa: Kozić, Čolić, Barić, Stojkić, Radeljić, Miketek, Tomić, Peko, Filipović, Mrkaić, Aćimović.

27.06, Tomislavgrad: HŠK Zrinjski Mostar 4-2 (0-1) RNK Split
Bramki: Mile Pehar, Momčil Mrkaić, Filip Arežina, Miloš Filipović

Skład 1. połowa: Kozić - Čolić, Jakovljević, Katanec, Stojkić - Tomić, Petrak - Peko, Bilbija, Todorović - Mešanović
Skład 2. połowa: Vasilj - Barić, Miketek, Radeljić, Stojanović (70. Aćimović) - Arežina, Žeravica, Sivrić, Filipović - Pehar, Mrkaić

28.06, Tomislavgrad: HŠK Zrinjski Mostar 1-0 (0-0) HNK Cibalia
Bramka: Filip Arežina

Skład 1. połowa: Vasilj, Barić, Jakovljević, Katanec, Stojkić, Tomić, Žeravica, Filipović, Bilbija, Todorović, Mešanović.
Skład 2. połowa: Kozić, Čolić, Radeljić, Miketek, Stojanović, Petrak, Arežina, Sivrić, Pehar, Peko, Mrkaić.

06.07, Mostar: HŠK Zrinjski Mostar 3-0 (3-0) Olimpic Sarajewo
Bramki: Mešanović 15', Todorović 21', Peko 33'

Skład 1. połowa: Kozić, Katanec, Jakovljević, Stojkić, Barić, Petrak, Tomić, Bilbija, Peko, Todorović, Mešanović.

7.07, Zrinjski Mostar 4-0 (2-0) HNK Čapljina
Bramki: Čolić 2, Sivrić, Filipović

Skład: Vasilj, Miletić, Radeljić, Stojanović, Čolić, Miketek, Sivrić, Žeravica, Lučić, Pehar, Aćimović.