Mistrzostwa świata Rosja 2018

MŚ: Francja mistrzem świata!

Po emocjonującym i obfitującym w gole finale Francja pokonała Chorwację 4-2 i została mistrzem świata. Trójkolorowi do przerwy prowadzili 2-1, a w drugiej części gry Francuzi pokazali siłę i strzelili dwie kolejne bramki, które podcięły skrzydła ambitnym Chorwatom.

Na otworzenie wyniku długo nie czekaliśmy. W 18. minucie „Les Blues” cieszyli się z prowadzenia. Antoine Griezmann zacentrował piłkę w pole karne z rzutu wolnego, nieszczęśliwie podbił ją Mario Mandżukić i futbolówka wpadła do siatki. Na odpowiedz „Ognistych” czekaliśmy 10 minut. Ivan Perisić popisał się perfekcyjnym wolejem, przy którym nie miał szans Hugo Lloris. Następna bramka padła w 38. minucie, kiedy to ręką w polu karnym zagrał strzelec gola dla Chorwatów. Sędzia po weryfikacji wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Antoine Griezmann, który się nie pomylił. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2-1 dla podopiecznych Didiera Deschampsa, jednak to ekipa Zlatko Dalicia stwarzała sobie więcej dogodnych sytuacji.

W 59. minucie „Les Blues” wyszli na dwubramkowe prowadzenie, gola zdobył Paul Pogba, uderzył technicznie obok słupka. W 65. minucie świetnym rajdem popisał się Lucas i podał do wyżej ustawionego Kyliana Mbappe. 19-letni napastnik mocnym strzałem pokonał golkipera AS Monaco. Cztery minuty później bramkarz Tottenhamu chciał minąć z piłką przy nodze Oliviera Giroud, jednak snajper Chelsea zabrał mu futbolówkę i wpakował ją do pustej bramki. Po tym trafieniu obie reprezentacje przestały atakować, po „Ognistych” było widać zmęczenie oraz piłkarską złość. „Les Blues” powtarzają sukces kadry Aiméa Jacqueta z 1998 roku, do kraju wracają ze złotym medalem! Wyrazy szacunku należą się też chorwackim piłkarzom, którzy osiągnęli swój najlepszy wynik w historii, ich kapitan Luka Modrić został wybrany najlepszym piłkarzem na tym turnieju.

To koniec mundialowych zmagań, na następne przyjdzie nam czekać nieco ponad cztery lata. My chcieliśmy Wam podziękować za czytanie naszych codziennych relacji z mistrzostw świata!