Żeglarstwo: Srebrny medal MP w kl. 505

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Żeglarze Legii mają za sobą bardzo intensywny weekend w Świnoujściu, gdzie równolegle rozgrywane były mistrzostwa Polski w klasie 505 oraz zawody kolejnej rundy Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. W tych drugich zawodach legioniści zaczęli doskonale, od wygranych trzech pierwszych wyścigów.
W kolejnych było już gorzej i załoga "Żylety" w składzie Adam Kajzer, Jan Fursewicz, Dariusz Urbanowicz, Oskar Śleziona, plasowała się kolejno na miejscu 4, 5, 6, 5, 5, 3, 4 i 4, co w klasyfikacji końcowej dało naszej drużynie miejsce szóste. Ostatnia, czwarta runda PEŻ odbędzie się w dniach 8-9 września w Sopocie.

W mistrzostwach Polski w klasie 505, Jakub Pawluk (Legia) oraz Marcin Józefowski (Spójnia Warszawa) uplasowali się na miejscu czwartym w klasyfikacji generalnej, ale na miejscu drugim spośród polskich ekip i wywalczyli srebrne medale MP. Miejsca pary Pawluk/Józefowski w kolejnych wyścigach: 3, 3, 3, 3, 5, 10, 8.