Nokaut w końcówce!

Spójnia Stargard 72-94 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 7. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Legia Warszawa wygrała na wyjeździe ze Spójnią Stargard 94-72. Legioniści przystępowali do meczu w Stargardzie w roli faworytów, ale tak naprawdę wynik był sprawą otwartą. Pierwsza kwarta potwierdziła przedmeczowe typy - podopieczni Tane Spaseva szybko objęli pięciopunktowe prowadzenie, a po 10 minutach wygrywali 27-21. Początek drugiej kwarty także był obiecujący. Po trzech trafieniach Prewitta przewaga urosła do 9 punktów, ale następnie skuteczność znacznie się pogorszyła. Gospodarze zaczęli odrabiać straty i jeszcze przed przerwą wyszli na trzypunktowe prowadzenie, a ostatecznie na tablicy widniał wynik 46-45 dla Spójni.

Trzecia odsłona meczu to wiele strat i nieudanych rzutów w wykonaniu obu ekip. Spójnia jednak osiągnęła w pewnym momencie 6 punktów przewagi. Legioniści jednak się pozbierali i odrobili straty. Ostatnia kwarta to popis podopiecznych Tane Spaseva. W 5 minut legioniści odskoczyli gospodarzom na 10 punktów, a następnie ją powiększali. Trzy minuty przed końcem meczu Legia prowadziła 85-69, a gospodarze już nie podjęli rękawicy i ostatecznie przegrali 22 punktami.

Czwarte zwycięstwo z rzędu stało się faktem!