REKLAMA

Biblioteka legionisty: $zmata

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Książka napisana przez byłego piłkarza m.in. Widzewa i Legii, Tomasza Łapińskiego, zbiera bardzo dobre recenzje. Nic dziwnego, bowiem pozycja, która ukazała się na rynku kilka tygodni temu, jest jedną z najciekawszych książek w swoim gatunku wydaną w ostatnim czasie.

Historia opisywana przez autora jest niesamowicie wciągająca i brzmi niezwykle realistycznie. Piłkarz klubu naszej ekstraklasy, mający na swoim koncie występ na igrzyskach olimpijskich, przez całą karierę był uczciwym graczem. Aż w końcu otrzymał propozycję korupcyjną. Ta sytuacja napędziła akcję książki, bowiem główny bohater powieści, jak i jego kolega z drużyny, musieli mocno natrudzić się, by ich plan się powiódł. Więcej nie ma sensu zdradzać, by nikomu nie popsuć świetnej zabawy - lektura jest napisana w taki sposób, że połyka się ją w nie więcej niż dwa wieczory.

Oczywiście nazwy klubów zostały nieco zmodyfikowane, wymyślone zostały również nazwiska i pseudonimy zawodników oraz trenerów. Osobą pociągającą za sznurki sprzedanej ligi pociąga nie "Fryzjer", a osoba o ksywie "Niebo". Co sprawiło, że Roman postanowił sprzedać mecz, czy Centrum zostało mistrzem Polski, a także jakie wydarzenie miało miejsce w najważniejszym meczu igrzysk olimpijskich (ten wątek rozbudowywany jest niemal przez całą książkę, tworząc odpowiednie napięcie u czytelnika) - na te pytania poznacie odpowiedź sięgając po "$zmatę". Warto i szczerze polecam tę książkę, która bardzo różni się od innych pozycji napisanych przez byłych zawodników.

Tytuł: $zmata. Gdy piłka nożna staje się przekleństwem
Autor: Tomasz Łapiński
Wydawnictwo: SQN
Rok wydania: 2019
Liczba stron: 413
Cena okładkowa: 39,99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
SIG - 26.03.2019 / 21:16, *.chello.pl

@Peter: dostawał kase za free to co ma zle mówić o byłym pracodawcy?

odpowiedz
X - 26.03.2019 / 08:37, *.233.26

Gosc mial i ma klase, wlasnoe Zielinskiego zawsze mi przypominal,nie opluwajcie go

odpowiedz
Peter - 25.03.2019 / 22:06, *.vectranet.pl

@Traktor: Dokładnie, w drugiej połowie lat 90-tych to była jedna z najlepszych w Europie par stoperów. "Łapa" miał pecha w Legii, niby spędził u nas trzy sezony ale zagrał chyba tylko 2 lub 3 oficjalne mecze. Ale nigdy nie wypowiadał się negatywnie o naszym klubie!

odpowiedz
Kamil - 25.03.2019 / 20:45, *.a1.net

„Piłkarz Legii „ ? Chyba trochę przesada

odpowiedz
Traktor - 25.03.2019 / 20:03, *.tpnet.pl

@Maniek:
Zmartwię cię .Kupię z przyjemnością . Tomka Łapińskiego bardzo szanuję bo to piłkarz z poprzedniej epoki . Szkoda że nie dane mu było pograć więcej z Zielem w Legii . Zrobiono im krzywdę, twierdząc że nie mogą grać jednocześnie w reprezentacji. A ty swoje buraczane frustracje wylewaj dalej.

odpowiedz
Filip - 25.03.2019 / 17:52, *.253.155

Jaki to tam piłkarz Legii...

odpowiedz
dino - 25.03.2019 / 15:51, *.108.201

Ja kupie

odpowiedz
Maniek - 25.03.2019 / 15:31, *.play-internet.pl

Szmata czy Lapa jeden ch.. Pilkarzyna ktory bal sie latac samolotami a w Legii chyba tylko kilka minut zagral. Mam nadzieje ze zaden kibic Legii nie kupi tego gowna

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.