WTA: Iga Świątek druga w Lugano

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Świetny występ w turnieju WTA International rozgrywanym w szwajcarskim Lugano zanotowała tenisistka Legii, Iga Świątek. Legionistka dostała się do turnieju bez kwalifikacji. Już wygrana legionistki w 3. rundzie ze Słowaczką, Viktorią Kuzmową (nr3 turnieju) była sporą niespodzianką, a nasza zawodniczka wcale nie zamierzała na tym poprzestać. W ćwierćfinale Świątek pokonała w trzech setach Białorusinkę, Verę Lapko 4-6, 6-4, 6-1, a w półfinale zwyciężyła Czeszkę, Kristiną Pliskovą 6-0, 6-1 w ciągu zaledwie 54 minut!

W finale 17-latka z Warszawy walczyła dzielnie, ale przegrała z 28-letnią Poloną Hercog 1-2 (3-6, 6-3, 3-6).

Wynik osiągnięty przez Świątek, powinien zapewnić jej awans do czołowej setki na świecie. Ponadto daje jej spore szanse na udział w Roland Garros bez konieczności gry w kwalifikacjach.

Wyniki Igi Świątek w WTA International w Lugano:
II runda: Iga Świątek - Katarina Zavatska (Ukraina) 6-3, 6-0
III runda: Iga Świątek - Viktoria Kuzmova (Słowacja) 6-3, 3-6, 6-2
1/4 finału: Iga Świątek - Vera Lapko (Białoruś) 4-6, 6-4, 6-1
1/2 finału: Iga Świątek - Kristyna Pliskova (Czechy) 6-0, 6-1
Finał: Iga Świątek - Polona Hercog (Słowenia) 3-6, 6-3, 3-6

Na pierwszy wygrany przez Igę Świątek turniej WTA musimy jeszcze poczekać, ale patrząc na jej błyskawiczne postępy, jesteśmy pewni, że to kwestia czasu