Finał CLJ U-17: Lech Poznań 1-3 Legia Warszawa. Legia mistrzem!

W finałowym meczu Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegranym w Ząbkach Legia Warszawa pokonała Lecha Poznań 3-1 i wywalczyła tytuł mistrzowski!

Już na początku spotkania dobrą sytuację mieli legioniści, którzy skutecznie minęli bramkarza, zabrakło jednak celnego strzału. Przez większość czasu za wiele się nie działo, gra toczyła się głównie w środku pola. Sporą część ataków Lecha kończył będący dziś w świetnej dyspozycji Ariel Mosór. W 22. minucie pięknym strzałem głową golkipera pokonał Szymon Włodarczyk. Trzy minuty później z wolnego zaskoczyć chciał „Kolejorz”, jednak ze strzałem poradził sobie Jakub Kowynia. W 36. minucie futbolówka w polu karnym znalazła się pod nogami Kacpra Gościniarka, który obił słupek bramki od wewnętrznej strony. Po chwili przed szansą Dawid Grzelak, który pod presją rywala przestrzelił z bliskiej odległości. W 41. minucie futbolówkę z rzutu wolnego przy bliższym słupku zmieścił Jakub Kochanowski. Futbolówka przeszła jeszcze po rękach golkipera, jednak ten nie dał rady jej zatrzymać.

W 58. minucie w pole karne wpadł Łukasz Szramowski, jednak nie dał rady pokonać golkipera „Wojskowych”. W 72. minucie sam na sam z golkiperem wyszedł Szymon Włodarczyk, niestety w ostatniej chwili odskoczyła mu futbolówka, przez co bez większych problemów złapał ją Krzysztof Bąkowski. Po chwili akcje wyprowadził Lech, czego konsekwencją była bramka zdobyta przez Damiana Kołtańskiego. W 86. minucie futbolówkę między nogami bramkarza znalazł Ignacy Dawid i podwyższył nasze prowadzenie. Świetną okazję w końcówce meczu miał Ignacy Dawid, jednak jak spod ziemi wyrósł zawodnik Lecha, któy wybił piłkę z linii bramkowej.

Finał CLJ U-17: Lech Poznań 1-3 (0-2) Legia Warszawa
0-1 - 22' Szymon Włodarczyk (as. Michał Kochanowski)
0-2 - 40' Michał Kochanowski (rzut wolny)
1-2 - 74' Damian Kołtański b.a.
1-3 - 86' Ignacy Dawid (as. Patryk Pierzak)

Lech: 1. Krzysztof Bąkowski – 2. Damian Makuch, 4. Jerzy Tomal (87' 22. Krystian Palacz), 5. Kacper Wachowiak, 7. Jędrzej Strózik (60' 11. Jakub Gil) – 8. Łukasz Szarmowski (69' 20. Antoni Kozubal), 9. Filip Wilak (53' 6. Patryk Gogół), 10. Igor Ławrynowicz (80' 14. Mateusz Stochniałek), 16. Karol Fietz (53' 15. Olivier Zaręba), 18. Filip Borowski (Kpt), 21. Damian Kołtański
rezerwowi: 12. Maksymilian Manikowski, 6. Patryk Gogół, 11. Jakub Gil, 14. Mateusz Stochniałek, 15. Olivier Zaręba, 20. Antoni Kozubal, 22. Krystian Palacz

Legia: 1. Jakub Kowynia – 2. Hubert Derlatka, 5. Ariel Mosór, 3. Damian Urban (60' 4. Marcel Myszka), 20. Jakub Kwiatkowski (90' 15. Kacper Imiołek) – 11. Dawid Grzelak (60' 8. Kacper Skwierczyński), 6. Michał Kochanowski, 8. Kacper Gościniarek (Kpt), 21. Jakub Czajkowski (67' 17. Michał Sparwasser), 13. Kajetan Staniszewski (73' 19. Ignacy Dawid), 9. Szymon Włodarczyk (84' 16. Patryk Pierzak)
rezerwowi: 12. Sebastian Krejer (br)

żółte kartki: Jakub Kwiatkowski, Marcel Myszka – Filip Borowski x2

czerwone kartki: Filip Borowski (70 min.)

Tener: Grzegorz Szoka, II trener: Jakub Renosik, trener bramkarzy: Michał Kubiak, trener przygotowania motorycznego: Tomasz Grudziński.
Medale otrzymali również szkoleniowcy zespołu U16, z którego wywodziło się wielu zawodników występujących we wtorkowym meczu - I trener: Tomasz Kycko, II trener i trener indywidualny: Norbert Misiak.

W sezonie 2018/19 w składach na mecze ligowe obecni byli również inni gracze rocznika 2002: Gabriel Kobylak, Kacper Tobiasz, Dawid Barnowski, Kamil Rokosz, Patryk Mielniczuk, Gabor Grabowski i Jerzy Munik (a jesienią także Kacper Czajkowski, Adam Katnaji i Borys Narożny), jak również gracze z młodszych roczników (Radosław Cielemęcki, Jakub Ojrzyński [obaj tylko jesienią], Miłosz Pacek, Bartosz Wicenciak i Filip Szewczyk, jak również Antoni Klan, który był 7-krotnie w składzie meczowym, ale ani razu nie zagrał).