REKLAMA

Biblioteka legionisty: Puchar Polski

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Nie ma drugiego klubu w Polsce z taką ilością triumfów w rozgrywkach krajowego pucharu co Legia. Nic więc dziwnego, że w elegancko wydanym przez GiA przed rokiem albumie "Puchar Polski", znaleźć można sporo informacji o występach naszego klubu w tych rozgrywkach.

Opisane i zebrane informacje dotyczą rozgrywek "o piłkarskie trofeum pod patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej" w latach 1926 - 2018. Publikacja została przygotowana z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Każda kolejna edycja została opisana, a także zawiera komplet wyników i strzelców bramek na szczeblu centralnym. Z meczów finałowych opublikowano dodatkowo składy, a obaj finaliści mają zaprezentowane szczegółowo kadry, wraz z liczbą meczów, minut i bramek zdobytych przez poszczególnych zawodnikach w danych rozgrywkach Pucharu Polski.

I tak od pierwszej edycji do edycji 64., a dokładniej finału Arka - Legia na Narodowym z maja 2018. GiA przygotowało ponadto szczegółowe rankingi dotyczące poszczególnych klubów w rozgrywkach PP, a także jedenastkę Pucharu Polski. Wśród "nominowanych" znaleźli się m.in. Lucjan Brychczy, Miroslav Radović i Mirosłąw Okoński. Ci, którzy znają serię wydawniczą, wiedzą, że można liczyć na ciekawe zbiorcze podsumowania, tabelki, w których znajdujemy m.in. najlepszych strzelców, rekordzistów poszczególnych faz rozgrywkowych, a także listę graczy z największą liczbą występów w krajowym pucharze. Tutaj Lucjan Brychczy (35 występów w PP), ustępuje Włodzimierzowi Lubańskiemu, który rozegrał aż 40 gier w PP.

W drugiej połowie 2019 roku wydawnictwo doczekało się także wydania bardziej tradycyjnego (mniejszy format), w którym treść pozostaje niemal taka sama, tyle że autorzy dołożyli do niej również rozgrywki sezonu 2018/19, z finałem włącznie. 58 tom serii Encyklopedii Piłkarskiej Fuji, kosztuje 55 złotych.

Tytuł: Puchar Polski (album)
Autor: praca zbiorowa
Wydawnictwo: GiA
Rok wydania: 2018
Liczba stron: 375
Cena: 99 zł

Więcej recenzji książek w dziale Biblioteka legionisty.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Elquatro - 23.11.2019 / 09:42, *.chello.pl

@magoo: no jak mialem wtedy z 5 moze 6 lat to tak mi sie zapamietalo, panie google

odpowiedz
magoo - 22.11.2019 / 21:48, *.chello.pl

@Elquatro: jak Ty nie widzisz różnicy między Stelmaszczykiem a Fronczewskim to ja tego nie szanuje...

odpowiedz
Calbarro - 22.11.2019 / 00:03, *.t-mobile.pl

@jozek1916: Nie, było tam 2:0. Zresztą masz: https://youtu.be/TL0BT-XkVnI

odpowiedz
jozek1916 - 21.11.2019 / 22:16, *.tpnet.pl

@Elquatro: Zgadza się, ale z tego co pamiętam to 2:1

odpowiedz
Elquatro - 21.11.2019 / 17:37, *.chello.pl

Kiedys byla taka reklama z frankiem kimono w ramach akcji cala Polska bije dzieci. Mały kaszojad pyta ojca czy ten umie czytac? Stary bierze gazetę i czyta: Legia - gornik 2:0

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.