FIBA Europe Cup

Legia Warszawa 68-78 Egis Kormend

Koszykarze Legii przegrali spotkanie 5. kolejki fazy grupowej FIBA Europe Cup z wicemistrzem Węgier, Egisem Kormend i ostatecznie stracili szanse na awans do kolejnej rundy rozgrywek. Tuż przed rozpoczęciem meczu legioniści poznali wynik z Finlandii, w którym Kataja Joensuu przegrała z Bakken Bears, co oznaczało, że nasz zespół, aby utrzymać się w grze o awans, potrzebował zwycięstwa co najmniej różnicą 15 punktów.

Fotoreportaż z meczu - 56 zdjęć Hugollka

Tymczasem spotkanie rozpoczęło się po myśli gości z Węgier, którzy szybko wyszli na prowadzenie różnicą kilkunastu punktów. Różnica z minuty na minutę topniała, ale grająca mocno rezerwowym składem Legia, ewidentnie oszczędzała siły na sobotni mecz ligowy z Polpharmą. O porażce zdecydowała przede wszystkim słaba w naszym wykonaniu trzecia kwarta, zakończona rezultatem 10-21. Ostatecznie Legia przegrała 68-78 i za tydzień w Aarhus będzie mogła powalczyć co najwyżej o miejsce trzecie w grupie H. Awans do dalszych gier zapewnili sobie gracze z Kormendu oraz Duńczycy - Bakken Bears, którzy przed dwoma tygodniami wygrali na Kole jednym punktem.

Legia już w najbliższą sobotę podejmować będzie na Kole ostatni zespół w PLK, Polpharmę Starogard Gdański. Początek spotkania o 15:00.

Kwarty: 18-24, 18-16, 10-21, 22-17