Rosołek strzelił w piątek trzy gole - fot. Piotr Kucza / FotoPyK
REKLAMA

GKS Bełchatów 1-6 Legia Warszawa

Mocne otwarcie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Legia Warszawa rozgromiła GKS Bełchatów w pierwszym spotkaniu sezonu 2020/21 aż 6-1. Bramki dla stołecznego klubu zdobyli Maciej Rosołek (trzy), Filip Mladenović, Paweł Wszołek i Damian Hilbrycht (trafienie samobójcze). Mistrzowie Polski pewnie awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Przez pierwsze minuty stroną przeważającą była Legia. Gracze Aleksandara Vukovicia atakowali głównie lewą stroną, gdzie po raz pierwszy w nowych barwach grał Filip Mladenović. Na początku Serb popisał się dwoma dokładnymi dośrodkowaniami w pole karne, gdzie niecelny strzał głową oddał Tomas Pekhart. Mistrzowie Polski starali się grać pressingiem. Efekt tego zobaczyliśmy kwadrans po pierwszym gwizdku. Obrońców GKS-u nacisnął Domagoj Antolić, piłkę wywalczył Pekhart, a sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Maciej Rosołek. Gospodarze tego wieczoru nie mieli w ofensywie kompletnie nic do powiedzenia. Defensywa przyjezdnych była bardzo dysponowana i nie pozwalała przeciwnikom na zbyt wiele. W 28. minucie legioniści trafili po raz drugi. Wszystko rozpoczęło się od dokładnego dośrodkowania z prawej strony do Pekharta, którego uderzenie głową trafiło w słupek. Na szczęście w pogotowiu był jeszcze Luquinhas, który wyłożył futbolówkę do Rosołka, a ten z bliskiej odległości po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 35. minucie GKS po raz pierwszy poważnie zagroził Legii i od razu skończyło się to golem. Po wrzutce z głębi pola obrońcy "Wojskowych" nie potrafili kilkukrotnie wybić piłki poza szesnastkę, z czego skorzystał Damian Hilbrycht, strzałem z półobrotu pokonując Boruca. Na legionistach nie zrobiło to jednak większego wrażenia. Wiedzieli oni, że mają spotkanie całkowicie pod kontrolą i że lada chwila nadejdą kolejne sytuacje do zdobycia bramki. Niewiele przed przerwą udało się wrócić do dwubramkowego prowadzenia. Po wrzutce z rzutu rożnego Mladenovicia niefortunnie we własnej szesnastce interweniował Michał Pawlik, który pokonał własnego bramkarza.

Kilka minut po przewie świetną indywidualną akcję przeprowadził Luquinhas, który przebiegł z piłką ponad połowę boiska, lecz na samym końcu został powstrzymany przez Pawła Lenarcika. W 53. minucie prowadzenie Legii podwyższył Paweł Wszołek. Pomocnik skorzystał z bardzo dobrego prostopadłego podania od Rosołka i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi GKS-u. Piłkarze Vukovicia nie zamierzali jednak zwalniać tempa. Szczególnie aktywny na lewej stronie był Mladenović, który po niespełna godzinie gry udokumentował swoją dobrą grę strzelonym golem. Obrońca znakomicie podłączył się do akcji i będąc w polu karnym pokonał Lenarcika mocnym uderzeniem.

W 67. minucie było już 6-1. Akcję rozpoczęli piłkarze, którzy przed momentem pojawili się na murawie. Josip Juranović miękko podał do Mateusza Hołowni, ten przytomnie wycofał piłkę do Rosołka, a ten skomplementował hat-tricka. Goście tego wieczoru prezentowali się naprawdę świetnie. Widać było, że pomimo krótkiego okresu przygotowawczego udało się wypracować w drużynie pewne schematy i zagrania. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry szansę z rzutu wolnego miał Luis Rocha. Portugalczyk celnie uderzył celnie i dobrą interwencją popisał się Lenarcik. W 88. minucie po raz pierwszy dobrze na linii zanotował Boruc, kiedy odbił mocną próbę jednego z przeciwników.

Puchar Polski
I runda
#BEŁLEG
2200
Bełchatów
14.08.2020
20:30
GKS Bełchatów
Legia Warszawa
GKS Bełchatów
1-6
Legia Warszawa
33' Hilbrycht
(1-3)
Rosołek 12'
Rosołek 28'
Pawlik (s) 44'
Wszołek 53'
Mladenović 60'
Rosołek 67'
1 Paweł Lenarcik
2 Mateusz Szymorek
4 Seweryn Michalski
5 Michał Pawlik
7 Szymon Łapiński 61'
8 Damian Hilbrycht 46'
19 Arkadiusz Najemski 46'
21 Mariusz Magiera
30 Łukasz Wroński 83'
59 Przemysław Zdybowicz 61'
70 Marcin Sierczyński
12 Daniel Niźnik
6 Damian Michalak 61'
9 Patryk Winsztal 46'
10 Dawid Flaszka 46'
11 Damian Warnecki
14 Bartłomiej Eizenchart 61'
20 Piotr Skrobosiński
22 Kewin Komar
45 Bartłomiej Lisowski 83'
Artur Boruc 1
66' Michał Karbownik 14
Mateusz Wieteska 4
Artur Jędrzejczyk 55
71' Filip Mladenović 25
Paweł Wszołek 22
66' Domagoj Antolić 7
Bartosz Slisz 99
66' Luquinhas 82
Maciej Rosołek 39
66' Tomas Pekhart 9
Radosław Cierzniak 33
66' Josip Juranović 2
66' Mateusz Hołownia 3
71' Luis Rocha 16
66' Andre Martins 24
66' Kacper Kostorz 30
Inaki Astiz 34
Paweł Stolarski 41
William Remy 44
Trener: Marcin Węglewski
Asystent trenera: Patryk Rachwał
Kierownik drużyny: Radosław Drogosz
Lekarz: Włodzimierz Niemyjski
Masażyści: Damian Zieliński, Janusz Kaczmarek
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović, Marek Saganowski
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Mateusz Dawidziuk
Masażyści: Michał Trzaskoma, Przemysław Wielebski
Sędziowie
Główny: Damian Sylwestrzak
Asystent: Radosław Siejka
Asystent: Adam Karasewicz
Techniczny: Paweł Malec
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (69)

+dodaj komentarz
Ogarniecie bracia - 17.08.2020 / 01:13, *.optonline.net

Co z Kopa ?
Ktoś to ogarnie.

odpowiedz
jax - 16.08.2020 / 21:44, *.amazonaws.com

podobno Valencia widziany w stolicy

odpowiedz
Zeigbo - 15.08.2020 / 22:16, *.plus.pl

Czy Valencia do Legii?

odpowiedz
Franko(L) - 15.08.2020 / 18:40, *.t-mobile.pl

Ten Rosołek to niech lepiej nie "komplementuje hattricków". Wolę żeby KOMPLETOWAŁ.....

odpowiedz
bronek49 - 15.08.2020 / 17:26, *.chello.pl

niestety ale bramka Boruca

odpowiedz
Szkoda ,że tylko 6 - 15.08.2020 / 17:18, *.t-mobile.pl

Czemu nie 8

odpowiedz
eL - 15.08.2020 / 16:01, *.plus.pl

brawo. Ważne ze był styl i widać że jest zgranie. Pamiętam męki z hafnarfiodorem czy hetmanem....

odpowiedz
AAA - 15.08.2020 / 14:23, *.plus.pl

Najgorszy na boisku Karbownik i Ślisz.

odpowiedz
:) - 15.08.2020 / 14:16, *.t-mobile.pl

Fakien

odpowiedz
Wolfik - 15.08.2020 / 13:02, *.play-internet.pl

Mecz oglądało się fajnie. Bardzo dobre wejście do zespołu Mladenovicia, skuteczny Rosołek, dynamiczny Luqi i pewny siebie Wszołek. O Borucu trudno cokolwiek powiedzieć, oprócz tego, że był w składzie. Równie z powodzeniem mógłby siedzieć na ławce i czasami zaglądać na boisko. Pewna wygrana cieszy, chociaż trzeba mieć świadomość że graliśmy z zespołem który rzutem na taśmę uratował 1-ligę. Takie przetarcie przed meczem pucharowym na pewno jednak wskazane.

odpowiedz
Władeczek - 15.08.2020 / 10:49, *.play-internet.pl

Faken

odpowiedz
Krzeszczu - 15.08.2020 / 10:24, *.bredband2.com

Odpyeerdolcie sie od Wladeczka. On ma swoj styl, swoj zargon, cynizm i swoj humor. Cechy ktorych brakuje wiekszosci komentujacych na tym forum. Wiec zluzujcie majty i dajcie mu spokoj z durnymi komentarzami typu "co to faken"
Nie podoba sie, to nie czytac. Nikt nikogo do tego nie zmusza.

odpowiedz
Krzysiek - 15.08.2020 / 09:49, *.centertel.pl

Mocne otwarcie ze słabym przeciwnikiem.
Ale zwycięstwo oczywiście cieszy.


odpowiedz
KLanik - 15.08.2020 / 09:44, *.chello.pl

Dużo młodych Polaków. Tak trzymać i niech będą sami nasi. Legia to polski klub! CWKS!

odpowiedz
Radom L - 15.08.2020 / 08:56, *.plus.pl

Boruc na ławę!

odpowiedz
Władeczek - 15.08.2020 / 08:54, *.play-internet.pl

Dobra robota Legio faken! Bayern rozgromił Barcelone a Legia też nie gorsza, też rozgromiła klub na "B". Maciora była faken, ale większa się mrozi na wtorek.

odpowiedz
Praszka - 15.08.2020 / 08:46, *.play-internet.pl

O co chodzi z tym,, faken,, w niektórych wypowiedziach. Jakaś nowa moda? Taki slang teraz zapanował? Nieraz to czytac się nie chce, albo się starzeje...

odpowiedz
Mareczek - 15.08.2020 / 08:27, *.net.pl

I tak ma grać Legia faken, mistrz faken

odpowiedz
korektor Do re(d)akcji - 15.08.2020 / 04:17, *.centertel.pl

Rosołek może komplementować wszystko, ale hat-tricka to raczej skompletował ;)

odpowiedz
ma(L)bork - 15.08.2020 / 00:40, *.plus.pl

Teraz wiemy dlaczego Cracovia nie chciala grac superpucharu

odpowiedz
Olaf - 15.08.2020 / 00:32, *.vectranet.pl

Brawo!!! Tak to powinno wyglądać ZAWSZE !!!!

Legia II niech się uczy jak wygrać 4 ligę.

odpowiedz
Siwy - 15.08.2020 / 00:21, *.as9105.com

Aż się chce oglądać tak grająca Legię! Brawo!

odpowiedz
? - 14.08.2020 / 23:51, *.versatel.nl

Gwilla i Kante zdrowi?

odpowiedz
Trampek. - 14.08.2020 / 23:36, *.net.pl

O meczu wiadomo wszystko. Natomiast po raz pierwszy muszę pochwalić pracę sędziego głównego Damiana Sylwestrzaka , który dał przykład jak powinno się sędziować - dla tak zwanych sędziów okrzykniętych / czytaj oklepanych/ przez PZPN. Dobry sędzia to taki sędzia,który jest "niewidoczny" , a jednocześnie umiejący utrzymać rygory gry na boisku.Takim właśnie sędzią był dziś Damian Sylwestrzak. Brawo. Tacy sędziowie powinni sędziować na boiskach e-klapy. Dotychczasowi sędziowie powinni udać się na zasłużoną / mniej czy więcej/ emeryturę , albo ... zmienić zawód. Od spektaklów na boisku są piłkarze , a nie sędziowie.

odpowiedz
Cult King Warsaw - 14.08.2020 / 23:21, *.amazonaws.com

No!prosze !BRAAAWOOO!LEEEGIIIOOO!

odpowiedz
Jarek L - 14.08.2020 / 23:15, *.t-mobile.pl

Władeczek faken uważaj na te maciory bo jutro faken bedziesz szukał wyniku na telegazecie

odpowiedz
Adi - 14.08.2020 / 23:08, *.orange.pl

Przez robotę nie mogłem ogladać ale piękny wynik, brawooo :)

odpowiedz
Władeczek - 14.08.2020 / 22:57, *.chello.pl

Faken, tak się cieszę z udanego startu Legii, że chyba druga maciorka dzisiaj pęknie.

odpowiedz
Zbyszek - 14.08.2020 / 22:54, *.202.44

No powiem szczerze, że Maldenovica aż się chciało oglądać. Ten Juranovic też z prawej strony ciekawie wyglądał.
Aż się miło oglądało kiedy przypomni się męczarnie w PP z zeszłych sezonów z zespołami z niższych lig.

odpowiedz
Dobry transfer - 14.08.2020 / 22:46, *.chello.pl

Slisz w środku to nieporozumienie. Musi mocno pracować nad formą bo tak to grać nie może!

odpowiedz
... - 14.08.2020 / 22:39, *.t-mobile.pl

Mecz taki, że w LM już się boją faken

odpowiedz
r - 14.08.2020 / 22:35, *.plus.pl

Czy to nie jest jedna z najwyższych wygranych Legii na WYJEŻDZIE W PP? Ktoś zna jaki jest top 5

odpowiedz
Kaktus - 14.08.2020 / 22:34, *.tpnet.pl

Legia zabrała Bełchatów na Rosołek ;)

odpowiedz
lucho_83 - 14.08.2020 / 22:32, *.internetunion.pl

Lekki sparing przed sezonem.

odpowiedz
Darek - 14.08.2020 / 22:31, *.t-ipconnect.de

Brawo drużyna.Dobry wynik,dobra gra i dobre przetarcie przed rundą eliminacyjną do ligi mistrzów.Taki mecz był potrzebny na rozruch drużyny.
Teraz czas obejrzeć końcówkę Barcelony z Bayerenem.
Brawo Rosolek.Brawo drużyna.

odpowiedz
Madzia drążek - 14.08.2020 / 22:28, *.play-internet.pl

Bardzo fajny mecz pozdrawiamy z Opola ,czarnowąsów

odpowiedz
Leman - 14.08.2020 / 22:26, *.tpnet.pl

Brawo Legia ważne zwycięstwo w meczu z GKS Bełchatów w pucharze Polski powodzenia i zwycięstwa w meczu eliminacji ligi mistrzów Legia_Linfeld fc do boju legio marsz zwycięstwo czeka nas pozdrawiam Leman Legionista z żylety

odpowiedz
Farme(L) - 14.08.2020 / 22:25, *.virginm.net

Brawo!!! Brawo!!! Brawo!!!
Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na zachowanie Perkharta, jak podszedł do Rosołka i ewidentnie ciesząc się z zajebistego meczu Rosoła pogratulował mu... to świadczy o dojrzałości i naprawdę chyba zajefajnej atmosfery w szatni...

odpowiedz
Władeczek - 14.08.2020 / 22:19, *.chello.pl

Kapustka niepotrzebny jak mamy Rosołek! LEGIA zaczyna sezon z wysokiego C, faken, mistrz może być swietowany już w marcu.

odpowiedz