Jamel Morris - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 79-57 HydroTruck Radom

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym w hali na Bemowie Legia Warszawa pokonała HydroTrucka Radom 79-57.

Fotoreportaż z meczu - 40 zdjęć Hugollka

Od samego początku spotkanie ułożyło się po myśli legionistów, którzy po trzech minutach prowadzili już 10-2 dzięki trafieniom Jakuba Karolaka i Jamela Morrisa. W połowie kwarty przewaga urosła do 12 oczek (16-4), ale w samej końcówce goście zbliżyli się na 7 punktów. Po 10 minutach na tablicy widniał wynik 25-18 dla Legii.

W drugiej odsłonie podopieczni Wojciecha Kamińskiego kontrolowali przebieg gry, choć obie ekipy zanotowały sporo niecelnych rzutów. Lepiej nadal radzili sobie "Zieloni Kanonierzy", którzy przed przerwą odskoczyli o kolejne 6 punktów (41-28).

Kilkuset fanów zgromadzonych w hali nie dopuszczało do siebie myśli o tym, że wygrana inauguracyjna może wymknąć się z rąk. W trzeciej kwarcie drużyna ze stolicy nadal radziła sobie dobrze i wygrała ją 21-14, dzięki czemu przed ostatnią częścią meczu przewaga Legii wynosiła 20 punktów (62-42). Na sześć minut przed końcową syreną legioniści mieli już 24 punkty przewagi i spokojnie dotrwali do końca meczu.

Kolejne spotkanie Legia rozegra na własnym parkiecie już w najbliższą sobotę, 5 września o godzinie 19:30. Rywalem będzie MKS Dąbrowa Górnicza.

PLK: Legia Warszawa 79-57 HydroTruck Radom
Kwarty: 25-18, 16-10, 21-14, 17-15