Vamara Sanogo i William Remy - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Francuzi na aucie

Remy i Sanogo odchodzą z Legii!

Woytek, źródło: Legia.com - Wiadomość archiwalna

Po trzech latach spędzonych przy Łazienkowskiej William Remy rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa. 29-letni francuski obrońca wywalczył z drużyną Wojskowych dwa mistrzostwa Polski i jeden krajowy puchar. Jego umowa kończyła się w czerwcu 2021 roku.

29-letni Francuz po raz ostatni na murawie pojawił się w 19 września w przegranym meczu z Górnikiem Zabrze (1-3). U Czesława Michniewicza nie zagrał ani razu. Zasłynął natomiast z wyprawienia imprezy i został przykładnie ukarany przez Komisję Ligi. Od tamtej pory trenuje jedynie indywidualnie i to nie na każdych zajęciach. "Willyboy", który trafił na Łazienkowską zimą 2018 roku, rozegrał w sumie 52 mecze i strzelił 3 bramki. Trzeba jednak dodać, że w tym sezonie na boisku pojawił się tylko 3 razy, a w poprzednim 9 razy.

Pełne statystyki Williama Remy'ego w Legii

fot. Woytek / Legionisci.com

Legia zakończyła także współpracę z Vamarą Sanogo. Zawodnik ten podpisał kontrakt z Legią w styczniu 2017 roku. Od tamtej pory wystąpił w... 4 spotkaniach. Francuz ciągle boryka się z poważnymi kontuzjami. Teraz wraca do zdrowia po zerwanym ścięgnie Achillesa, rok wcześniej zerwał więzadła w kolanie. Trener Michniewicz już kilkakrotnie sugerował, że przed zawodnikiem bardzo dużo pracy, by dojść do odpowiedniej formy.

Pełne statystyki Vamary Sanogo w Legii

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (65)

+dodaj komentarz
WWL - 20.12.2020 / 10:16, *.chello.pl

Nigdy więcej bufoniastych żabojadów w Legii!

odpowiedz
***** ** - 19.12.2020 / 15:05, *.d1-online.com

TYLKO dwóch, dla mnie po wczorajszym meczu jeszcze przynajmniej ze dwóch

odpowiedz
Normalny człowiek - 19.12.2020 / 14:54, *.chello.pl

Mioduski i Michniwicz odchodzą z Legii

odpowiedz
Radek - 19.12.2020 / 11:26, *.versatel.nl

Z opalonymi to trzeba kontrakty podpisywać na pół roku - bo na tyle starcza im formy. valencia, kante, remy, wcześniej choto też mocno w kratke... brylują pare miesięcy a potem im sie nie chce

odpowiedz
Adam - 19.12.2020 / 10:57, *.play-internet.pl

Szkoda mi Sanogo. Kontuzje chyba nigdy mu nie ospuszczą

odpowiedz
starszy - 19.12.2020 / 09:12, *.plus.pl

Nieźle zarobili i wypoczeli. Teraz III - liga cypryjska.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 19.12.2020 / 09:09, *.orange.pl

Bardzo dobre decyzje. Lepiej późno niż później.
W zespole jest jeszcze wielu takich, z którymi należy się pożegnać.

odpowiedz
Robert - 19.12.2020 / 00:27, *.inetia.pl

No i to jest wiadomość !!! - jak mawiał śp. mjr. Hubal. Przynajmniej tak było w filmie.

odpowiedz
ferds - 18.12.2020 / 22:46, *.chello.pl

z czego tu się cieszyć, Remy w formie pokazywał że potrafi grać. Zostaliśmy z pajacami Jędzą i Wieteską oraz starcami Lewczukiem i Astizem.

odpowiedz
eduardo - 18.12.2020 / 22:29, *.toneticgroup.pl

wezcie jeszcze 3 murzyna ze sobą i 2 sabotazystow: Jedze i Wieteske

odpowiedz
Doktor - 18.12.2020 / 20:52, *.plus.pl

Jędrzejczyk też też powinien odejść. Jak najszybciej i jak najdalej!!!!

odpowiedz
Dobrze by było,aby nowi zawodnicy... - 18.12.2020 / 20:08, *.amazonaws.com

...nie tylko przechodzili testy medyczne ale by przebiegli choć 10 kilometròw i wtedy byśmy podejmowali wiècej sportowych i fizycznych decyzji...Legia sama wychiwała I jednego utuczyła ,przypominam ,żeby mieč mistrzoskà drużyne musi być mistrzoski kucharz i jego super zdrowe produkty i wyśmienite dania,takie jakie potrzebuje piłkarz do zabawy z✨⚽️✨

odpowiedz
Moussa Quattara - 18.12.2020 / 19:57, *.chello.pl

Sanogo to deal zycia na (L) zrobil. Taka prawda

odpowiedz
L - 18.12.2020 / 19:51, *.plus.pl

Widzę, że michniiewicz loczkowi wpaja do głowy, że Legia musi grać młodymi zdolnymi zawodnikami a nie szrotem za darmo

odpowiedz
To błèdna i spuźniona decyzja.. - 18.12.2020 / 19:45, *.amazonaws.com

Trzeba było wcześniej ,a tak nachapali sie kasy ... nieroby,a można było ich mocno trzymać za ryje...,kary dać ale sportowe czyli bieganie codzień po 5kilometra I wtedy po takich karach podejmować decyzje...a polezà gdzieś I bédá gwiazdami...⚽️

odpowiedz
matus007 - 18.12.2020 / 19:07, *.play-internet.pl

Remy i Sanogo powodzenia.

odpowiedz
tommy - 18.12.2020 / 18:54, *.toneticgroup.pl

to juz nie mozna poimprezowac? 3/4 skladu po imprezkach lata, po kasynach, tyle tylko ze nie dali sie sfotografowac

odpowiedz
oLaf - 18.12.2020 / 18:53, *.vectranet.pl

paradoksalnie to jest najlepszy prezent na Święta - odcięcie finansowania lesera i pacjenta z szpitala .... szkoda, że jeden nie miał mózgu a drugi zdrowia ale 3,5 roku płacenia pensji za ...4 mecze... to i tak wielka łaska.

odpowiedz
gazza - 18.12.2020 / 17:54, *.inetia.pl

Remy już dawno powinien wylecieć !

odpowiedz
BRL - 18.12.2020 / 17:31, *.play-internet.pl

Remy mial obiecujący początek, ale bez żalu. Sanogo szkoda, gdyby nie kontuzje to mógłby być niezły grajek.

odpowiedz
Hiszpan - 18.12.2020 / 17:08, *.play-internet.pl

Jeszcze Wieteska i nie chce więcej prezentów.

odpowiedz
Tomek - 18.12.2020 / 16:26, *.centertel.pl

Sanogo wracaj do Zagłębia ????????⚽⚽

odpowiedz
Juri - 18.12.2020 / 16:12, *.inetia.pl

Nie stać klubu na utrzymanie Antolicia.

odpowiedz
antykante - 18.12.2020 / 15:49, *.virginm.net

jeszcze jeden

odpowiedz
Lolek - 18.12.2020 / 15:38, *.play-internet.pl

I dobrze. Slabe grajki

odpowiedz
Marcel - 18.12.2020 / 15:26, *.t-mobile.pl

Zupełnie się nie spodziewałem :D

odpowiedz
Fan.Grotyńskiego - 18.12.2020 / 14:01, *.chello.pl

Pierwsze zimowe transfery.Brawo prezesie.

odpowiedz
L56 - 18.12.2020 / 13:51, *.t-mobile.pl

Sanogo szkoda.Myśmy go leczyli a grać będzie u kogo innego.
Takiego silnego napastnika nie było w "L "od Tajkeszura

odpowiedz
LEGIONISTA - 18.12.2020 / 13:46, *.chello.pl

Jeszcze Kante !!!!!!!!!!!

odpowiedz
MiriamL - 18.12.2020 / 13:33, *.play-internet.pl

Podobno Stolarski już zaklepany do Pogoni.

odpowiedz
Bemowo L - 18.12.2020 / 13:05, *.vectranet.pl

Jeszcze boruca trzeba wywalić

odpowiedz
Adson 78 - 18.12.2020 / 12:53, *.plus.pl

Dobry ruch Legiunii !!! Sanogo cały czas kontuzjowany , Remy tylko pierwszy sezon dobrze grał a później cały czas kontuzja !!! Jestem za !!!

odpowiedz
tekken (L) - 18.12.2020 / 12:47, *.230.92

Chyba dobry ruch. Legia to dla nich za wysokie progi. Stawiać na młodych!

odpowiedz
Artur - 18.12.2020 / 12:46, *.tpnet.pl

Stolarski w Pogoni

odpowiedz
grzesiek - 18.12.2020 / 12:44, *.centertel.pl

No tak trzebalo sie ich pozbyc. Z tym ze obawiam sie ze Pan Mioduski juz kompletnie nie panuje nad sytuacja. I bedzie tylko zwalnial jednych i zatrudnial drugich. Co w druzynie sportowej komplwtnie sie nie sprawdzi...

odpowiedz
Luckyb - 18.12.2020 / 12:17, *.33.53

To jeszcze Kante☝️

odpowiedz
Marcin - 18.12.2020 / 12:04, *.vbox.pl

Widocznie powiedziano im że nie sa brani pod uwage na wycieczke do Dubaju w styczniu...stwierdzili że nie bede w zimnie trenowac z rezerwami i rozwiazali kontrakty,pewnie z jakaś tam odprawą,bo watpie zeby zrezygnowali z kasy za pół roku.

odpowiedz
Pa(B)(L)o - 18.12.2020 / 11:31, *.lukman.pl

Trzeba przyznać, że Remy miał bardzo duży potencjał. Szkoda, że kontuzje i imprezy nie dały szans na regularniejszą grę

odpowiedz
(L)egiunia Fanatic(L) - 18.12.2020 / 11:29, *.centertel.pl

Barszo dobrze won darmozjady!

odpowiedz
Jeszcze tylko : - 18.12.2020 / 11:24, *.centertel.pl

Lopes, Cholewiak, Valencia

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 18.12.2020 / 11:19, *.52.138

akurat Sanogo mi szkoda, bo wyglądał na filmach nieźle(w Anglii)

odpowiedz
Farme(L) - 18.12.2020 / 11:13, *.bridgefibre.net

Jeszcze tylko zwycięstwo ze Stalą i rok można zaliczyć do udanych...

odpowiedz
Maciej - 18.12.2020 / 11:05, *.supermedia.pl

Jeszcze Cierzniak, Rocha, Cholewiak, Asitz, Valencia (latem), Kante, Lopes i kilku innych :)

odpowiedz
Yeti - 18.12.2020 / 11:01, *.vectranet.pl

Bardzo dobrze. Trzeba pogonić wszystkich darmozjadów.

odpowiedz
Dom_Rembsky - 18.12.2020 / 11:00, *.chello.pl

Śpiewają miasta, śpiewają wioski Legia Warszawa klub... ;)

odpowiedz
Po(L)ubiony - 18.12.2020 / 10:58, *.chello.pl

Bez finansowej zachęty, nie odeszli. Podpisanie kontraktu z Sanogo, na 4.5 roku - majstersztyk!

odpowiedz
xaxa222 - 18.12.2020 / 10:55, *.tpnet.pl

ufff swietne info. Czyścimy ze szrotu. Sanogo, Remy, Antolic- w sumie szkoda i jeszcze Kante i Stolarski. Astiz w czerwcu.

odpowiedz