Pleciscyt

Podsumowaliście rok

Wyniki Plebiscytu eLki 2020!

Redakcja - Wiadomość archiwalna

20. edycja Plebiscytu eLki rozstrzygnięta. Podczas dwutygodniowego głosowania wybraliście między innymi najważniejsze osoby, mecze, oprawę, hasło roku. W kilku kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta.

Postacią roku wybraliście Igę Świątek! Odkryciem roku został Josip Juranović. Najlepszym meczem w wykonaniu "Wojskowych" wybraliście wiosenne spotkanie z Jagiellonią Białystok, a najgorszym jesienną porażkę z Qarabag FK. Autorem najpiękniejszej bramki został Kacper Skibicki.

Wydarzeniem roku zostało otwarcie Legia Training Center. Najważniejszym wydarzeniem kibicowskim została feta mistrzowska na bulwarach wiślanych.

Z 6 opraw przygotowanych przez Nieznanych Sprawców najwięcej głosów otrzymała prezentacja "Czas Apokalipsy", a hasłem roku wybraliście "Czas Apokalipsy - dramat w reżyserii Dariusza Mioduskiego". Szmaciankę, czyli tytuł antybohatera roku przyznaliście trzeci raz z rzędu Dariuszowi Mioduskiemu - za całokształt wyników sportowych, czyli w praktyce za kolejny rok bez pucharów. Cytat roku - także związany z pucharami - trafił do Dariusza Mioduskiego.

Największym pozytywnym zaskoczeniem roku 2020 wybraliście zwycięstwo Igi Świątek we French Open, a największym rozczarowaniem odpadnięcie z europejskich pucharów przed fazą grupową.

Poniżej prezentujemy wyniki we wszystkich 17 kategoriach. W sumie oddaliście 7459 głosów. Dziękujemy wszystkim za udział w Plebiscycie i zapraszamy na kolejną edycję za rok.

5. Najgorszy mecz Legii
5228 - jesień: Legia Warszawa 0-3 Qarabag FK (Liga Europy)
921 - jesień: Legia Warszawa 2-3 Stal Mielec
878 - wiosna: Cracovia 3-0 Legia Warszawa (Puchar Polski)
432 - jesień: Legia Warszawa 1-3 Górnik Zabrze

6. Najpiękniejszy gol
2627 - jesień: Kacper Skibicki na 1-1 z Lechem (Ekstraklasa, 67. minuta - strzał z pierwszej piłki po podaniu ze skrzydła tuż przy słupku z ok. 11 metrów) zobacz gola
2109 - jesień: Josip Juranović na 1-0 ze Śląskiem (Ekstraklasa, 46. minuta - techniczny podkręcony strzał z 18 metrów w stronę dalszego okienka) zobacz gola
638 - jesień: Filip Mladenović na 2-0 z Wartą (Ekstraklasa, 23. minuta - techniczne uderzenie z ok 14. metrów prawą nogą w samo okienko bramki) zobacz gola
631 - wiosna: Jose Kante na 3-1 z ŁKS-em (Ekstraklasa, 88. minuta - przebiegł ok. 10 metrów i, nieatakowany przez obrońców, postanowił strzelić z dalszej odległości (ok. 28 metrów). Piłka poleciała idealnie i szybko przy dalszym słupku, skozłowała przed bramkarzem i wpadła do bramki) zobacz gola
615 - jesień: Tomas Pekhart na 2-1 ze Stalą (Ekstraklasa, 25. minuta - instynktowne zagranie piętką, które zmyliło bramkarza) zobacz gola
399 - wiosna: Walerian Gwilia na 2-0 z Cracovią (Ekstraklasa, 44. minuta - bez dłuższego zastanowienia uderzył pięknie technicznie zza pola karnego, idealnie przy prawym słupku, z ok. 25 metrów) zobacz gola
242 - jesień: Tomas Pekhart na 1-0 z Wisłą Płock (Ekstraklasa, 30. minuta - na 11. metrze dopadł do piłki po dośrodkowaniu Mladenovicia i pięknym mierzonym przy bliższym słupku strzałem głową umieścił ją w siatce) zobacz gola
198 - wiosna: Walerian Gwilia na 1-0 z Miedzią (Puchar Polski, 17. minuta - przełożył sobie piłkę na prawą nogę i strzelił z ok. 22 metrów prosto pod poprzeczkę) zobacz gola

7. Najważniejsze wydarzenie kibicowskie z udziałem fanów Legii
3021 - feta mistrzowska na bulwarach wiślanych
2524 - przystadionowe akcje ultras Nieznanych Sprawców podczas meczów bez publiczności (Poznań, Kraków)
1914 - powrót na trybuny w trakcie epidemii koronawirusa

8. Najlepsza oprawa
3102 - Czas Apokalipsy - dramat w reżyserii Dariusza Mioduskiego - sektorówka, czerwone i czarne świece dymne zdjęcie / film
1585 - M15TRZ - sektorówka, pirotechnika, świece dymne zdjęcie / film
1022 - Legia ponad każdym - sektorówka, transparent, race zdjęcie / film
798 - W wyjątkowych okolicznościach witamy - transparent, sektorówka eLka, flagi na kijach, pirotechnika zdjęcie / film
783 - Ultras Legia - napis ułożony na trybunie Deyny na pustym stadionie i pirotechnika za stadionem zdjęcie / film
169 - Wielka flaga i race - sektorówka, flagi na kijach, race na koronie Żylety zdjęcie / film

9. Najlepszy wyjazd kibicowski
5227 - 1000 kibiców w Gdańsku (wiosna, Ekstraklasa)
1742 - wyjazd do Płocka mimo niewpuszczania kibiców gości (jesień, Ekstraklasa)
490 - 384 kibiców w Bełchatowie (wiosna, Ekstraklasa)

10. Piosenka roku
3858 - "Mistrzem Polski jest ukochana ma, mistrzem Polski jest Legia Warszawa"
1921 - "Nasza Legio, będziemy zawsze z Tobą!"