Łukasz Gutkowski

Pięciobój

Gutkowski 32. w finale PŚ

W węgierskim Székesfehérvár odbył się Finał Pucharu Świata, w którym startowali najlepsi pięcioboiści tegorocznej edycji PŚ, której rozegrano cztery edycje. Dla większości zawodników była to przedostatnia szansa na wywalczenie kwalifikacji na IO w Tokio. Łukasz Gutkowski z Legii, który kwalifikację ma już od dłuższego czasu, traktował zawody jako formę przygotowań do lipcowej imprezy.

Łukasz zawody na Węgrzech ukończył na miejscu 32., z wynikiem 1381 pkt. Zwyciężył Francuz, Valentin Prades. W turnieju szermierczym Gutkowski pokonał 11 rywali i zdobył 166 pkt. W pływaniu uzyskał czas 2:07,54 min., z kolei w jeździe konnej nasz zawodnik popełnił jeden błąd i uzyskał 277 punktów. Do ostatniej konkurencji startował z pozycji 34. i dzięki dobremu wynikowi w biegu ze strzelaniem, awansował o dwie lokaty.

Rywalizacja toczyła się dokładnie w takiej formule, jak będzie to miało miejsce w Tokio. Gutkowski w pierwszej połowie czerwca weźmie jeszcze udział w Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Kairze.

W niedzielnej rywalizacji sztafet mieszanych, Gutkowski wraz z Anną Maliszewską zajęli szóste miejsce z wynikiem 1430 pkt.