Marek Kania i Mateusz Kania na podium - fot. Wojciech Przybyła
REKLAMA

Rolki

Udane starty braci Kania

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii, w okresie letnim startują w wyścigach rolkowych. Legioniści w połowie maja wzięli udział w zawodach Pucharu Polski Vesmaco Cup, w których po trzy medale wywalczyli Marek Kania (2x złoto, 1x srebro) i Mateusz Kania (2x srebro i 1x złoto). Wysokie, piąte miejsce zajęła jedna z naszych najmłodszych zawodniczek, Marysia Blinow. Zawody odbyły się w Tomaszowie Lubelskim.

W dniach 21-23 maja nasi najlepsi zawodnicy wzięli udział w Internazionali D'Italia Open Roller International Speed Skating Track and Road Race we włoskiej L'Aquili. W bardzo mocno obsadzonej, międzynarodowej imprezie, w której bramki udział mistrzowie i rekordziści świata, nasi zawodnicy najlepiej spisali się na dystansie 100 metrów. Marek Kania na tym dystansie zajął miejsce 9. i do awansu do ćwierćfinału zabrakło mu tylko 0,06 sekundy. Z kolei Mateusz Kania w wyścigu na 100 metró był 22. Spory postęp odnotowała również Maria Kania.
fot. Wojciech Przybyła

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
NAS - 02.06.2021 / 07:30, *.centertel.pl

Gratulacje!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.