Bartosz Kapustka dziękuje kibicom za wsparcie - fot. Hagi

Koniec sezonu dla zawodnika?

Kapustka zerwał więzadło krzyżowe

Redakcja, źródło: Legionisci.com, Legia.com - Wiadomość archiwalna

Niestety potwierdziły się wstępne diagnozy, które bezpośrednio na meczu dokonali medycy Legii. Bartosz Kapustka uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie i będzie musiał pauzować przez 8-9 miesięcy. Dla Kapustki to niestety drugi tego typu uraz, wcześniej zerwał więzadło w 2019 roku w lewym kolanie. Kontrakt zawodnika z Legią obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Rok temu z podobną kontuzją zmagał się Marko Vesović - do pełni zdrowia wrócił dopiero pod koniec sezonu. Jemu również kończyła się umowa z Legią i nie została przedłużona.

Jak do tego doszło?

Już w 3. minucie meczu "Kapi" popisał się znakomitym rajdem przez pół boiska. Pomocnik Legii wykończył swój atak celnym strzałem przy słupku, który dał Legii prowadzenie w meczu z Florą Tallin. Niestety chwilę później podczas celebrowania bramki doznał urazu. Kapustka wyskoczył z radości mocno w górę i tak nieszczęśliwie wylądował, że uszkodził więzadło w prawym kolanie.

Stanem zdrowia zawodnika od razu zainteresowali się jego koledzy z boiska. Legionista próbował jeszcze wrócić do gry, ale po chwili bezradnie usiadł na murawie i szybkiej diagnozie medyków zmuszony był do opuszczenia boiska. Fani skandowali nazwisko zawodnika, za co ten podziękował im idąc wzdłuż linii końcowej boiska. Leczenie i przerwa zawodnika potrwa około 8-9 miesięcy.