Łukasz Gutkowski

Igrzyska Olimpijskie

IO: 12. miejsce Gutkowskiego w pięcioboju

Pięcioboista Legii Warszawa Łukasz Gutkowski zajął 12. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Polak uzyskał w sumie 1440 punktów i do miejsca na podium zabrakło 30 punktów.

Szermierka: 12. miejsce
Pływanie: 11. miejsce
Jeździectwo: 24. miejsce
Bieg i strzelanie: 8. miejsce

W turnieju szermierczym legionista odniósł 19 zwycięstw, zdobywając 214 punktów, co dawało mu 12. miejsce w klasyfikacji generalnej. Po dniu przerwy, nasz zawodnik bardzo dobrze rozpoczął rywalizację na pływalni, ustanawiając swój rekord życiowy na 200 metrów stylem dowolnym, pokonując ten dystans w 2:00.59 min., co było 11. wynikiem w danej konkurencji. Gutkowski w bonusowej rundzie szermierki zdobył dodatkowy punkt za wygraną nad Austriakiem, Gustenau. Po dwóch konkurencjach Łukasz był na 15. miejscu w klasyfikacji. W jeździe konnej nasz zawodnik wywalczył 278 punktów, zaliczając trzy zrzutki i o sekundę przekraczając normę czasu. Do ostatniej, łączonej konkurencji, biegu ze strzelaniem przystępował z pozycji piętnastej. Łukasz Gutkowski w ostatniej konkurencji uzyskał ósmy wynik i awansował w klasyfikacji generalnej o trzy lokaty, kończąc rywalizację na miejscu dwunastym.