fot. Hugollek / Legionisci.com
REKLAMA

Kadra Polski na wrześniowe mecze. Legionistów brak

źródło: 90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa podał ostateczną kadrę na mecze eliminacji do mistrzostw świata z Albanią (2 września, godz. 20:45, Warszawa), San Marino (5 września, godz. 20:45, Serravalle) oraz Anglią (8 września, godz. 20:45, Warszawa).

Bramkarze: Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina, Włochy), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy)

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC, Włochy), Kamil Glik (Benevento Calcio, Włochy), Michał Helik (Barnsley FC, Anglia), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Tymoteusz Puchacz (1.FC Union Berlin, Niemcy), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja)

Pomocnicy: Przemysław Frankowski (RC Lens, Francja), Kamil Jóźwiak (Derby County FC, Anglia), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Kacper Kozłowski (Pogoń Szczecin), Grzegorz Krychowiak (FK Krasnodar, Rosja), Karol Linetty (Torino FC, Włochy), Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC, Anglia), Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa, Rosja), Nicola Zalewski (AS Roma, Włochy), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy)

Napastnicy: Adam Buksa (New England Revolution, USA), Dawid Kownacki (Fortuna Düsseldorf 1895, Niemcy), Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin, Niemcy), Karol Świderski (PAOK, Grecja)

Lista rezerwowa: Radosław Majecki (AS Monaco FC, Monako)


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (27)

+dodaj komentarz
Leon - 16.08.2021 / 23:51, *.mm.pl

Jeden zawodnik z Polskiej ligi.

odpowiedz
only me - 16.08.2021 / 22:26, *.inetia.pl

Nie ma sie co dziwic.Lgia nie ma obecnie polaka na reprezentacyjnym poziomie.I nie piszcie o Wietesce bo on ma udzial przy wiekszosci straconych bramkach.A gdy ma piłke to strach czy znow nie zrobi jakiegos błedu.O Sliszu nie wspomne bo to gracz na pierwsza lige nie na Legie ani reprezentacje.

odpowiedz
Eee - 16.08.2021 / 23:42, *.tpnet.pl

@only me: A np. Puchacz nie odpuścił krycia przy stracie jednej z bramek Reprezentacji ? A Dawidowski i Linetty tak dużo dali ostatnio Reprze ? A Frankowski taki kocur niby ? Ty o Wietesce tak na poważnie ? Chłopak gra najlepiej w historii swoich występów , a Ty tu jakieś trefne statystyki sugerujesz ? Jędza też dobrze teraz gra , lepiej niż Bednarek .

odpowiedz
only me - 17.08.2021 / 20:15, *.inetia.pl

@Eee: Nie mowie ze Puchacz to super piłkarz.Zrobił błąd ale to ma oznaczac ze trzeba powołac kolejnego słabego obronce do reprezentacji? Wieteska najlepiej grał w Gorniku i nigdy juz nie zblizył sie do tego poziomu.Zycze mu dobrze ale Legii potrzeba obronce z prawdziwego zdarzenia a nie elektrycznego piłkarza.

odpowiedz
Eee - 18.08.2021 / 01:22, *.tpnet.pl

@only me: W Górniku grał dobrze , też goli sporo strzelił . Teraz jednak gra jeszcze lepiej , choć aktualnie w ataku lepiej dogrywa niż strzela (często brakuje niewiele) . Aż taki elektryczny nie jest . Może i były ze dwa mecze ostatnio , że mógł bardziej uważać z faulowaniem (nie wtedy jak sędzia patrzy) , coś pamiętam . Ale też gra twardziej niż kiedyś , byle kiwki przeciwnika nie przepuszcza . Może z Messim miałby problem , ale byle kto z Wietesem nie zatańczy . Ogólnie daje radę , i to bardzo . Dlatego z nim nie ma aż takiej obawy . Bednarek jest dobry , lecz niestety nierzadko się zawiesza , bywa rozkojarzony ( choć wiem , że się stara ) .

odpowiedz
Już niedługo wybory w PZPN - 16.08.2021 / 22:03, *.plus.pl

Na szczęście zołza tylko do końca eliminacji nie sądzę by mu dali szansę dalej nawet jak osiągnie baraże co jest wątpliwe.

odpowiedz
Kibic z instagrama - 16.08.2021 / 23:15, *.plus.pl

@Już niedługo wybory w PZPN: tak jest potrzeba nowego rozdania zarówno w związku jak i w reprezentacji.

odpowiedz
Kibic z tik-toka - 16.08.2021 / 23:20, *.plus.pl

@Kibic z instagrama: który to już raz ? Nowe rozdanie tylko szkoda że jedyni nowi to będą prezes i trener bo grajkow twarze będą od lat te same bo jeszcze nie było trenera co by całkiem nowa kadrę powołał albo brakuje odwagi albo lepszych grajków niż są u zołzy obecnie nie mamy.

odpowiedz
Jerzy Engel - 16.08.2021 / 23:23, *.plus.pl

@Kibic z instagrama: Z tymi grajkami to bym polemizował bo nowe twarze są tylko brak odwagi i jaj trenerów przy powołaniach jest widoczny bo trudno żeby nie powołać paru za zasługi mimo że są bez formy.

odpowiedz
PZPN PZPN .... - 16.08.2021 / 23:25, *.plus.pl

@Kibic z tik-toka: zobaczymy co nam król disco polo zaproponuje.

odpowiedz
Czili prawie bez zmian - 16.08.2021 / 21:36, *.tpnet.pl

Drągowski , Linetty , Kownacki , Puchacz , Dawidowski , Frankowski ... Bez komentarza . A Majecki , Jędza i Wietes ignorowani znów przez Sousę . Czy to jest uprzedzenie do Nas (L) ? Czy uprzedzenie ( w dodatku irracjonalne ) jest uczciwe i profesjonalne ? Dziwne to . Był na meczu z Rakowem , a przecież to nie był całkiem zły mecz , nikt mu się nie podobał z naszych ? O co mu chodzi ?

odpowiedz
Dedi - 16.08.2021 / 20:47, *.plus.pl

Dać Luqinhasowi obywatelstwo i będzie wymiatał w kadrze Polski. Szans na kadrę Brazyli i tak nie ma. Tam takich jak on jest z parę milionów, a w naszej lidze to najlepszy grajek jeśli chodzi o technikę, nie ma kadrze takiego rozgrywającego bo napewno nie Zieliński.

odpowiedz
Alex Bielany - 16.08.2021 / 20:39, *.chello.pl

90% powołań to przegrywy z Euro….

odpowiedz
bizon - 16.08.2021 / 19:18, *.209.109

Ciekawe, czy jakby Kapustka nie odniósł kontuzji, to czy byłby powołany...

Taki turniej jak EURO zweryfikowało też możliwości kilku piłkarzy, których w kadrze powinno już nie być. Mam tu na myśli w defensywie: Bereszyński, Helik i na chwilę obecną Puchacz.

W pomocy: Krychowiak (jak długo jeszcze będziemy oglądali jego spierdzielone dla kadry mecze?)

Zaś lista rezerwowa to dla mnie jakiś żart-kpina. Na miejscu Majeckiego poprosiłbym selekcjonera aby mi takiej "łaski" nie oddawał...


odpowiedz
:) - 16.08.2021 / 15:24, *.plus.pl

Małecki lista rezerwowa? To tak jak w klubie :)siedzi na lawie jak drugi gk ma kontuzje

odpowiedz
Arek - 16.08.2021 / 14:54, *.tpnet.pl

Co to za Nicola jakaś? Sorry, ale pierwsze słyszę. Też nie bardzo wiem, co w tej kadrze ma robić połamany Piątek i beznadziejna Kownacka. W zasadzie kadra jak na euro z małymi wyjątkami. Tak coś czuje, że w listopadzie będzie po Sousie. Bo nie wierzę w żaden awans. Będą męki z Albanią, w San Marino może jakoś wygramy, ale potem Anglia. I będzie po zabawie.

odpowiedz
Jan laguna - 16.08.2021 / 15:22, *.plus.pl

@Arek: jak to prezes Kmita w piłkarskim pokerze : łaaaj 2:1 dla Albanii ku... !!!

odpowiedz
exsa - 16.08.2021 / 14:36, *.tpnet.pl

Kadra P.Sousy widocznie nie dotyczy naszej ligi a zagranica niewazne jak graja ale sa powolywani co potem widoczne jest w czasie trwania meczu natomiast jesli chodzi o LEGIE to narazie bedzie grala w "LKE " a mamy nadzieje ze bedzie oczko wyzej czyli w "LE" w co bardzo wierzymy ze napewno oto sie postara zeby zagrac w "LE" !!!!

odpowiedz
Heh - 16.08.2021 / 14:12, *.chello.pl

Pomijając kwestię braku Legionistów, to strasznie przykre i dołujące jest to, że zaledwie jeden zawodnik z Ekstraklasy został powołany na zgrupowanie kadry. Moim zdaniem można było parę pozycji co i tak pewnie zagrają tzw. "pewniaki" obsadzić kimś młodym z naszej ligi na zachętę do dalszej pracy, a nie brać jakichś gości z drugich poziomów rozgrywkowych czy "czerwonych latarni" swoich lig.

Przekaz tych powołań jest brutalny: "Grasz w Polsce - w kadrze u Sousy nie zagrasz".

odpowiedz
Pacz - 16.08.2021 / 14:06, *.t-mobile.pl

Każdy z innego kraju, z innego miasta. Zewsząd, tylko nie z Polski. A przepraszam, jest jeden ze Szczecina. Jak oni mają się zgrać, porozumieć na boisku?

odpowiedz
Jack(L) - 16.08.2021 / 20:09, *.cyfrowypolsat.pl

@Pacz: Jak się porozumieć???najłatwiej będzie chyba po Polsku.A co mają mówić trenerzy w naszej ekstraklapie jak w każdym klubie istna wieża Babel.

odpowiedz
Żmija - 16.08.2021 / 12:59, *.vectranet.pl

I dobrze - z Cześkiem spokojnie popracują zamiast brać udział w tej reprezentacyjnej farsie!

odpowiedz
Alan - 16.08.2021 / 13:28, *.t-mobile.pl

@Żmija :
Ta reprezentacyjna farsa nazywa się Polska.....wiec proponuję pomyśleć zanim coś się puści w 'eter ' zreszta co by o nich nie mówić chociaż graja na ME czy MS a Nasza Legia ? Gdzie gra ?

odpowiedz
SEBO(L) - 16.08.2021 / 13:35, *.chello.pl

@Żmija : tiaaaa,popracują. Na początek od razu da im kilka dni wolnego...

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 16.08.2021 / 13:46, *.plus.pl

@SEBO(L): Zapewne tak właśnie Czesio zrobi bo po takim maratonie meczów grajki muszą odpoczac nie?;)

odpowiedz
Ja - 16.08.2021 / 14:27, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : dobrze bo ten zołza niczego i tak ich nie nauczy niech zostają w klubie odpoczywać lepsze to chyba niż na trybunach lub na lawie siedzieć.

odpowiedz
Sousa top - 16.08.2021 / 14:35, *.plus.pl

@Alan: Jak mają grać na ME i MS i wstyd przynosić to lepiej żeby nie grali wcale bo to tylko co turniej to klapa kto by nie grał i nie trenował zawsze to samo raz wyjątek Nawałka zrobił w 2016 w grupie 0:0 po obronie Częstochowy z Niemcami i chociaż mógł nawet dojść do finału wtedy to tylko się przestraszył i bał się postawić na graczy z naszej ligi a miał Stępińskiego czy Starzyńskiego na ławce to postawił autobus i liczył na karne z Portugalia.

odpowiedz