Koszykówka

Astoria Bydgoszcz 76-83 Legia Warszawa

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 9. kolejki PLK Legia Warszawa wygrała 83-76 na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz. Legioniści zagrali osłabieni brakiem Adama Kempa, który w meczu z FC Porto dwukrotnie otrzymał potężne uderzenia łokciem w żuchwę.

Pierwsze minuty meczu należały do gospodarzy, ale już w połowie premierowej kwarty to legioniści zdominowali boiskowe wydarzenia dzięki czemu objęli kilkupunktowe prowadzenie. Punkty Dariusza Wyki w ostatnich sekundach pierwszej kwarty dały warszawianom prowadzenie 23:14. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego poszli za ciosem i zaliczali kolejne udane akcje. Gospodarze nie znajdowali odpowiedzi na świetną grę rywali i po 16 minutach meczu przegrywali 16:35. Przed przerwą Astoria zdołała zmniejszyć straty zaliczając udaną serię i na półmetku meczu Legia prowadziła 39:30.

Druga połowa spotkania była znacznie bardziej wyrównana. Mateusz Zębski, Klavs Cavars i Jakub Nizioł znajdowali otwarte pozycje dzięki czemu miejscowi wyszli nawet na prowadzenie. Warszawianie odparli ataki bydgoszczan i przed ostatnią częścią meczu prowadzili 59:57. Tuż po rozpoczęciu decydującej części spotkania legioniści powiększyli prowadzenie do 10 punktów i starali się utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalem. Astoria napierała chcąc zniwelować straty, robiła to z powodzeniem, ale Zieloni Kanonierzy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego triumfowali 83:76.

- Ważne zwycięstwo, które poprawia naszą pozycję w ligowej tabeli. Dopisywała mi skuteczność, dobrze się tu czułem i stad wiele punktów na moim koncie. To efekt wielu treningów strzeleckich. Przed nami kolejny mecz FIBA Europe Cup i już od jutra skupiamy się tylko na nim – powiedział po meczu Grzegorz Kamiński.

Kolejny mecz podopiecznych Wojciecha Kamińskiego już w środę, 3 listopada na Bemowie. W czwartym spotkaniu grupowym FIBA Europe Cup Zieloni Kanonierzy zmierzą się z CSM Oradea, a początek meczu zaplanowano na godzinę 19:00. Serdecznie zapraszamy do wspierania legionistów na hali!

PLK: Astoria Bydgoszcz 76-83 Legia Warszawa
Kwarty: 14-23, 16-16, 27-20, 19-24