Marek Kania - fot. pzls.pl
REKLAMA

Łyżwiarstwo

Kolejny udany start Marka Kani w PŚ w Stavanger

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W niedzielę odbyły się ostatnie wyścigi w ramach drugich zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w norweskim Stavanger. Panczenista Legii, Marek Kania po sobotnim doskonałym wyniku na 500 metrów, również w niedzielę potwierdził bardzo wysoką dyspozycję - legionista po raz kolejny pobił dotychczasowy rekord życiowy, i w grupie A uplasował się na 9. miejscu z czasem 34,868 sekundy.

Zwyciężył Japończyk Tatsuya Shinhama (34,578s). - Marek podczas swojego przejazdu nie uniknął dwóch błędów, a niestety, dystans 500 metrów jest bezwzględny i nie wybacza pomyłek, ale po raz kolejny też pokazał swój potencjał - powiedział Konrad Niedźwiedzki, dyrektor sportowy Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego.

Marek Kania w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest jedenasty. Kolejne zawody PŚ rozegrane zostaną za niespełna dwa tygodnie - w dniach 3-5 grudnia panczeniści rywalizować będą w Salt Lake City. Tegoroczne pucharowe zmagania zakończą zawody w Calgary, które zaplanowano na 10-12 grudnia.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

+dodaj komentarz
MK - 23.11.2021 / 11:52, *.187.2

Gratulacje!!!

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.