Legia otworzyła sekcję szermierki na wózkach

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Wczoraj Legia poinformowała o otwarciu nowej sekcji sportowej naszego klubu - szermierki na wózkach. W najbliższym czasie, trenerzy przeprowadzą nabór zawodników do sekcji, odbędą się pokazowe treningi oraz bezpłatny obóz dla osób ograniczonych ruchowo. Sekcja zaangażuje również wybitnych sportowców i trenerów dyscyplin paraolimpijskich.

Nowa dyscyplina w ramach sekcji Legii Warszawa jest paraolimpijską wersją szermierki dla osób z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną. Podczas trwania pojedynku zawodnicy znajdują się na wózkach szermierczych i są przymocowani do specjalnych platform. Zawodnicy rywalizują w trzech konkurencjach: florecie, szpadzie oraz szabli. W sekcji jest miejsce zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci i młodzieży.

- Pomysł na powołanie Sekcji Szermierki na Wózkach zrodził się z naszej długoletniej znajomości z Ulrike Fuhrmann i Grzegorzem Plutą, przedstawicielami sekcji, z którymi organizowaliśmy m.in. pierwszą edycję akcji Wszyscy Do Wioseł w 2015 roku. W Fundacji Legii chcemy dawać szansę osobom niepełnosprawnym, dla których sport i integracja może być szansą na zmianę swojego życia na lepsze. Utytułowani trenerzy - Grzegorz, Stefan i Łukasz, to gwarancja, że podopieczni sekcji będą mieli zapewnione najlepsze warunki do treningu i osiągania sukcesów sportowych, mamy nadzieję, że również na arenie międzynarodowej. Ogromne podziękowania należą się zaprzyjaźnionej z Fundacją Legii firmie Emitel, pierwszemu sponsorowi sekcji, który w przeszłości wspierał również sekcję AMP Futbolu oraz akcję Gotowi Do Pomocy. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak wspaniałymi ludźmi i jesteśmy dumni, że przekłada się to na tworzenie inicjatyw, które ułatwiają potrzebującym osobom pokonywanie kolejnych barier i realizację sportowych marzeń. Powołanie Sekcji Szermierki na Wózkach to dowód na to, że Fundacja Legii może liczyć na przyjaciół, którzy, tak jak my, są zawsze gotowi do pomocy - mówi Anna Mioduska, Prezes Fundacji Legii.

Zajęcia będą prowadzone przez szablistę, multimedalistę Grzegorza Plutę (m.in. wicemistrza świata z Turynu, złotego medalistę igrzysk paraolimpijskich z Londynu w 2012 r., mistrza Europy w szabli z Warszawy w 2009 roku), Stefana Makowskiego (m.in. złotego medalistę Mistrzostw Europy w szabli z Madrytu z 2001 r. oraz Warszawy z 2009 r., uczestnika Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 r.) oraz Łukasza Hołubowskiego - medalistę mistrzostw Polski, wolontariusza i trenera szermierki. Wspierać Fundację będzie Ulrike Fuhrmann - wolontariuszka Fundacji Legii, aktywistka społeczna wspierającą osoby wykluczone społecznie, a także wspaniały sportowiec.

Pierwszym partnerem Sekcji Szermierki na Wózkach Legii Warszawa została firma Emitel - największy operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce oraz partner Legii Warszawa od 2018 roku.

W najbliższym czasie zostanie przeprowadzony nabór do sekcji. Zawodnicy będą mogli szkolić się w walce w dwóch broniach - szabla oraz floret lub szpada. Pokazowe treningi odbędą się w dniach 7, 10 i 17 grudnia. Zajęcia są bezpłatne i odbywać się będą na siłowni przy ulicy Łazienkowskiej 3. W dniach 30 stycznia - 13 lutego 2022 roku, w ośrodku przygotowań paraolimpijskich w Wiśle, odbędzie się dodatkowo bezpłatny obóz dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Wszystkie zainteresowane osoby prosimy o kontakt: Grzegorz Pluta (601-683-049) i Ulrike Fuhrmann (608-867-229).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
Reader - 03.12.2021 / 13:20, *.chello.pl

ciekawe kiedy zamkną

odpowiedz
Echhhh - 03.12.2021 / 12:01, *.35.103

Ciekawe, kiedy zamkną. Tak jak inne sekcje.

odpowiedz
Ju(L)ius - 03.12.2021 / 09:43, *.vectranet.pl

"bezpłatny obóz dla osób ograniczonych ruchowo"... czyli prawie połowa naszej piłkarskiej pierwszej drużyny się nadaje... napewno Charatin, Martins i przede wszystkim Pekhart...
chociaż nie wiem czy nawet TO nie są dla nich zbyt wysokie progi...

odpowiedz
Marek - 03.12.2021 / 09:31, *.as13285.net

jedne zamyka, drugie otwiera i bisnes sie kreci

odpowiedz
ding - 03.12.2021 / 07:59, *.chello.pl

A mnie się wciąż marzy sekcja piłki ręcznej...

odpowiedz
grzesiek - 03.12.2021 / 17:55, *.centertel.pl

@ding: zgadza sie plus hokej

odpowiedz
FI(L)IP - 03.12.2021 / 18:53, *..

@ding: Mi też.

odpowiedz
Ziggy - 03.12.2021 / 20:26, *.chello.pl

@FI(L)IP:
w piłce ręcznej nigdy nie było prawdziwych tradycji w Legii; podobnie jak w rugby

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.