fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

18. kolejka Ekstraklasy. Legia na dnie

Mishka, źródło: Legionisci.com

Zakończyła się 18. kolejki Ekstraklasy. Na początek Stal Mielec wygrała z Termaliką, a Rafał Strączek obronił dwa rzuty karne. Raków rzutem na taśmę wywalczył zwycięstwo z Piastem. W sobotę zanotowaliśmy trzy wyniki 2-1: Radomiak pokonał Lecha, Zagłębie wygrało z Wisłą Kraków, a Jagiellonia okazała się lepsza od Lechii. W niedzielę Legia przegrała w Płocku, przez co plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli. Punkty straciła też Pogoń.

18. kolejka:

Stal Mielec 1-0 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Raków Częstochowa 1-0 Piast Gliwice
Radomiak Radom 2-1 Lech Poznań
Zagłębie Lubin 2-1 Wisła Kraków
Lechia Gdańsk 1-2 Jagiellonia Białystok
Cracovia 0-2 Górnik Łęczna
Wisła Płock 1-0 Legia Warszawa
Górnik Zabrze 2-2 Pogoń Szczecin
Warta Poznań 2-1 Śląsk Wrocław

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (58)

+dodaj komentarz
FcL - 15.12.2021 / 01:06, *.as9105.com

Będzie dobrze,będzie dobrze,choć szczerze to Vuko bardziej widzę jako dwòjkę ,dobrze by było gdyby Legia,a w zasadzie jej prezes nie wymyślał przygotowań do sezonu w miejscach gdzie się najlepiej wypoczywa,a nie trenuje tylko zszedł w końcu na Ziemię I załatwił obóz przygotowawczy w górach, w lesie,wycisk na maksa,a nie sielanka w Dubaju gdzie tak naprawdę każdy z tych piłkarzy może sobie polecieć na urlop,bo niestety Dubaj to nie miejsce gdzie łatwo się skupić na treningach ...

odpowiedz
K(L)AKIER - 13.12.2021 / 20:35, *.inetia.pl

Odwroc tabele, mistrz na czele

odpowiedz
Leszek - 13.12.2021 / 18:46, *.orange.pl

No punkty odrobione. I Legia, i lider przegrali, a przecież jeszcze mecz zaległy, to 3 odrobione. Samo szczęście. Taktyczny majstersztyk...

odpowiedz
e(L)o - 13.12.2021 / 09:40, *.vectranet.pl

Miejsce w pełni zasłużone, ale jedyny mi ktoś pół roku temu to powiedział to ubaw miałbym po pachy

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2021 / 21:17, *.play-internet.pl

Jeszcze do pełni koszmaru brakuje jutrzejszej wygranej poznanskiej Warty....

odpowiedz
Arek - 13.12.2021 / 23:38, *.tpnet.pl

@Wolfik: no i stało się.

odpowiedz
Gregor90 - 14.12.2021 / 00:52, *.02.net

@Wolfik: no o warta wygrała :) za tydzień może być jeszcze ciekawiej w przypadku porażki naszych Gwiazd Piłki Nożnej ..A niestety obawiam się że tak będzie ... .

odpowiedz
koniuszy - 12.12.2021 / 17:50, *.inetia.pl

I kolejne punkty do lidera odrobione!A że w tabeli niżej?Należy zmienic matematykę bo obecna jest w lewackich łapach!

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 12.12.2021 / 14:19, *.plus.pl

Chyba jednak my jesteśmy slabiutcy i to bardzo bo Łęczna ogrywa Cracovię z którą my żeśmy przegrali w słabym stylu.

odpowiedz
Wolfik - 12.12.2021 / 13:01, *.mm.pl

Ciągle powtarzam - skupmy się na sobie. Nie na Lechu, Radomiaku czy Pogoni. W tej chwili Łęczna prowadzi w Krakowie. Co to oznacza, chyba nie muszę nikomu tłumaczyć...

odpowiedz
Miało być DNA, jest dno... - 12.12.2021 / 13:36, *.plus.pl

@Wolfik: wynik w Krakowie wyśmienity. Jak Łęczna natłucze punktów, to może będzie się szło z nimi dogadać - oni odpuszczą nam ligę, my im puchar ????????

odpowiedz
Piłkarski poker - 12.12.2021 / 14:21, *.plus.pl

@Miało być DNA, jest dno...: Na dzień dzisiejszy to się wydaje że trzeba się będzie z nimi ugadac bo jeszcze przegramy z nimi i ligę i PP

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 12.12.2021 / 12:06, *.centertel.pl

Brawo Radomiak !!! niech tym z amici poznan sie nie wydaje ze sa wielkim klubem i zdobeda mistrza Pogon Szczecin Mistrzem ,2 rakow czestochowa papszun nie zbawi Legii bo praca bez presji to nie to samo co w Legii miejsce 3 .Radomiak 4 lechia gdansk i dopiero amica Legia zdobedzie puchar i ci co sie smiali beda płakać pozdrawiam

odpowiedz
Groch(ów) - 14.12.2021 / 02:36, *.t-mobile.pl

@kami(L)PRAGA:
Nie wiem co jarasz, ale też chcę :>>>>>>>>>

odpowiedz
MarioL - 12.12.2021 / 09:47, *.wanadoo.fr

Ludzie co was interesuje ten Lech? Bardziej powinnismy się cieszyć ze Stał wygrała z Nieciecza,bo te mecze są teraz dla nas bardzo ważne.

odpowiedz
Pjoter - 12.12.2021 / 02:46, *.centertel.pl

Radomiak Pany,biało zielone szatany:)

odpowiedz
johnson - 12.12.2021 / 00:02, *.4web.pl

Bracia, teraz tylko wygrać wszystkie mecze do końca roku i wejść do środka tabeli.

odpowiedz
Frank Stilwell - 11.12.2021 / 23:39, *.vectranet.pl

Do wszystkich:Nie ma znaczenia kto zdobędzie mistrza Polski nie licząc legii.Ktokolwiek by nie zdobył pucharów i tak mieć nie będzie.Pogoń rok temu odpadła z przeciętnym NK Osijek raków to po karnych mógł odpaść nawet z Litwinami Śląsk skompromitował się na żydowskiej ziemi wcześniej o grywająć amatorów a Lech, jak przyszło mu grać w pucharach to ograł jedynie Standard Liege inkasujac ciosy od wszystkich w lidze. A i tak na jesieni w pucharach im nie szło. Lechia tak samo.Za Stokowca max.zdaje się to była 3 bądź 2 runda LE.Nic więcej. Jedynie Nasza Legia była coś w stanie ugrać.Pamiętam jak Piast występował w pucharach w LE.Zaczynał w 1 rundzie i na 1 kończył. Tak samo było jak został mistrzem,dopiero 2 lata temu w 3 rundzie je...ęli ich Duńczycy.A tak jak cała reszta polskich teamów kompromitowali się na całej linii.Tak samo będzie za rok za dwa za pięć i za dziesięć. Każda drużyna oprócz legii będzie otrzymywać baty obojętnie z kim by nie rywalizowała w europie.

odpowiedz
Ewelina - 11.12.2021 / 23:28, *.vectranet.pl

Super wiadomość. Czuję wyjątkową antypatię do klubu Amica Wronki nie wiadomo dlaczego nazywającą się "Lech Poznań".

odpowiedz
15 grudnia w Holandii z ZZ Leiden w ramach 2. kolejki drugiej fazy grupowej FIBA Europe Cup. - 11.12.2021 / 22:13, *.18.196

ALE TU NIE MA CO GDYBAĆ, BANASIK SKOŃCZYŁ DYPLOM W LEGII , PROWADZIŁ W LEGII I SUKCESY ZDOBYWAŁ Z MŁODYMI, A TERAZ ZBIERA OWOCE Z NAUKI, TAK JAK NASI WYCHOWANKOWIE UBRANI WYKARMIENI NAUCZENI A POTEM NIECHCENI A AAPOTEM STRZELAJĄ BRAMKI NA Ł3 BYŁEMU SWOJEMU UKOCHEMU KLUBOWI, MIODUSKI ODEJDŻ!I ZABIER NA TACZKE KOLEGE OD KIELISZKA....

odpowiedz
Wielki fan nowego trenera kto by to nie był - 11.12.2021 / 22:30, *.plus.pl

@15 grudnia w Holandii z ZZ Leiden w ramach 2. kolejki drugiej fazy grupowej FIBA Europe Cup.: Czas najwyższy żebyśmy i my coś z tych owoców skorzystali.

odpowiedz
??? - 11.12.2021 / 21:54, *.telkab.pl

Kiedy zaległy mecz Legia-Termalica???

odpowiedz
:) - 11.12.2021 / 22:23, *.plus.pl

@???: Na wiosnę

odpowiedz
Eduardo - 11.12.2021 / 20:45, *.toneticgroup.pl

jaki lech? toz to amica wronki jest

odpowiedz
peru123 - 11.12.2021 / 20:40, *.chello.pl

Łubu dubu, Łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu, niech żyje nam, Panie prezesie tu śpiewał trener ekstraklasy Marek Gołebiowski, wczoraj nie śpiewałem bo miałem próbę kabaretu " Ani w piłkę w lidze ani w pucharach", Informuje że chłopaki są zadowoleni z pracy u pana, cieszą się na urlop przygotowujący do obrony ekstraklasy w Dubaju i obiecują że już teraz będą raczej wygrywać, ale nie gwarantują tego bo lakier na loczkach im słabo trzyma. Łubu dubu....

odpowiedz
Adam - 11.12.2021 / 20:39, *.chello.pl

To teraz wygrać i gonimy lidera xD

odpowiedz
jarekk - 11.12.2021 / 20:20, *.metrointernet.pl

Radomiak od poczatku sezonu pokazuje jak sie gra. Wygrana z liderem to naprawde duzy sukces.
Zostaje tylko pozazdroscic.

odpowiedz
Adam - 11.12.2021 / 20:42, *.chello.pl

@jarekk: Zobaczymy jak im pójdzie w następnym sezonie. Dużo było takich chwilowych rewelacji.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 11.12.2021 / 20:19, *.plus.pl

hoho, tacy tu experci internetowi co to całej Polski od kompleksów nie wyzywają wobec Legii i że nie interesuje ich Lech, a tu proszę - wystarczy ich porażka i już podnieta jak u gimnazjalisty, który zobaczył cyca koleżanki

odpowiedz
Yesman - 11.12.2021 / 21:58, *.t-mobile.pl

@koneser polskiej piłki klubowej: śmieszny jesteś, 3 wpisy o wronieckich i poznański kompleks musiał się zesrać.

odpowiedz
S - 13.12.2021 / 14:25, *.centertel.pl

skiej piłki klubowej: idź stąd kartoflu

odpowiedz
Przemek - 11.12.2021 / 19:52, *.t-mobile.pl

Tytuł raczej powinien brzmieć " Porażka Termalici w Mielcu ! Jest cień szansy , że nie przezimujemy w strefie spadkowej ! " albo biorąc pod uwagę brak jakichkolwiek zdecydowanych protestów kibiców wobec tego co się wyrabia z naszą Legią " Mamy jeszcze 3 zaległe mecze wobec lidera ,na 100 % je wygrywamy i strata maleje tylko do 17 pkt !"

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 11.12.2021 / 18:20, *.btcentralplus.com

Radomiak mistrz !!!!

odpowiedz
Krzeszczu 2.0 - 11.12.2021 / 17:29, *.71.221

Dla mnie Pogon albo Rakow. Najchetniej widzialbym Rakow jako mistrz ale tylko jesli Papszun tam zostanie i powalczy w pucharach. Lach moze byc na podium i dla dobra pilki walczyc w jewropie. Ale moze Lechia? Trener odstawia bardzo fajna robote. Jesli madrze sie wzmocnia to kto wie...

odpowiedz
Wolfik - 11.12.2021 / 19:34, *.mm.pl

@Krzeszczu 2.0: Papszun w Rakowie zostanie do lata, tego jestem pewny. I Raków ma naprawdę spore szanse na historyczny tytuł.

odpowiedz
Przemek - 11.12.2021 / 20:00, *.t-mobile.pl

@Krzeszczu 2.0: Ogólnie olewam Amicę i jej wyniki, ale każda ich pozycja poniżej 1 miejsca na koniec sezonu byłaby dla mnie delikatnym ukojeniem na tą ranę , którą mam po tym co ta banda niedaczników zrobiła z naszą Legią. W głowie się nie mieści co się wyprawia , takiego syfu nigdy nie było a pamiętam też okresy gdzie całe lata trzeba było oczekiwać na kolejnego mistrza. I jeszcze ta cała błazenada w mediach , klub jest w mojej opini doszczętnie skompromitowany przez korporacyjną błazenadę Miodka i jego świty.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 11.12.2021 / 16:28, *.plus.pl

Nie ma co przeżywać meczy czołówki tabeli teraz ważniejsze rzeczy dzieja się na dole tabeli niestety.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 11.12.2021 / 16:12, *.plus.pl

Jak dobrze się wyniki ułożą po zaległych meczach i wszystkich meczach do rozegrania co zostały to te kur ... Z Wronek będą 4 w tabeli na zimę hehe

odpowiedz
Kolega po szalu - 11.12.2021 / 16:14, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : ta a my na 18

odpowiedz
Manuela za Mięciela - 11.12.2021 / 16:20, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : już wolę żeby mistrza zdobyła Pogoń a nie te Wronieckie kuchenkorze.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 13.12.2021 / 12:35, *.plus.pl

@Kolega po szalu: Prorok? :)

odpowiedz
Cziko - 11.12.2021 / 15:36, *.jmdi.pl

Brawo Radomiak
Tak się jedzie amikorza

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 11.12.2021 / 15:22, *.plus.pl

Radomiak już 1:0 z Amica. Żadnego Papszuna brać tego Banasika panie prezesie.

odpowiedz
:) - 11.12.2021 / 16:22, *.plus.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Nasz prezes jest zapatrzony w Papszuna jak w obrazek więc nie rozważa innej opcji no chyba że Papszun nas oleje.

odpowiedz
Kolega po szalu - 11.12.2021 / 22:28, *.plus.pl

@:): żaden Papszun tylko Ojrzynski lub wspomniany tu Banasik mogą coś jeszcze tu zdziałać tzn obronić nas przed spadkiem zdobyć PP i zrobić solidny przegląd tego szrotu a od nowego sezonu zabawa się zacznie od nowa.

odpowiedz
brtk - 13.12.2021 / 00:33, *.vectranet.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : Ale zostaw trenera klubu z mojego miasta.

odpowiedz
word!up - 11.12.2021 / 11:02, *.inetia.pl

To zgrupowanie zimowe w Dubaju to chyba żart prezesa ? Dawać ich na Orliki tam będą szlifować formę . Niejeden amator by ich zawstydził. Plus kilkugodzinna nauka strzelania karnych .

odpowiedz
Miasto Rafałka - 10.12.2021 / 21:35, *.play-internet.pl

Bruk-Bet z Niecieczy przegrał,jest dobrze, może uda się ich zepchnąć do strefy spadkowej,buhaha

odpowiedz
Po(L)ubiony - 10.12.2021 / 20:14, *.aster.pl

Strączek broni dwa karne w meczu z BBT.

odpowiedz
HEJ!ANTYSPORTOWY!DYREKTORKU POBUDKA! - 10.12.2021 / 21:30, *..

@Po(L)ubiony: JUŻ GO BRAĆ!

odpowiedz
Po(L)ubiony - 11.12.2021 / 06:21, *.aster.pl

@HEJ!ANTYSPORTOWY!DYREKTORKU POBUDKA!: Jedyną walutą jaką dysponuje Legia, to są kosmyki loków właściciela. Ciężko będzie dopiąć transakcję:).

odpowiedz
Banan - 10.12.2021 / 16:29, *.t-mobile.pl

Obstawiam kolejne smary na wyjeździe, ja nie wiem czy oni jeszcze jakiś mecz wygrają w 2021r.

odpowiedz
Ziggy - 10.12.2021 / 13:34, *.chello.pl

jak obstawiacie, czy Legia wygra jeszcze jakiś mecz do końca roku
czy będzie koczować na ostatnim miejscu w tabeli przez zimę - tego chyba jeszcze w historii nie było
kolejny rekord do pobicia

odpowiedz
Adam - 11.12.2021 / 20:42, *.chello.pl

@Ziggy: tak szczerze to spodziewam się wymęczonych remisów

odpowiedz
Kodziarz won z Legii - 10.12.2021 / 11:33, *.centertel.pl

Kolejne baty. Ale na szczęście jeszcze oprócz tego 2 razy becki i przerwa i urlopik w Dubaju. ;)

odpowiedz
dyrektorfinansowy - 10.12.2021 / 10:12, *.148.203

śmiało obstawiamy wisłę płock, dobry kurs 2,80

odpowiedz
grzesiek - 10.12.2021 / 12:07, *.centertel.pl

@dyrektorfinansowy: dobry kurs, ale co jesli powinie sie noga Wisle i padnie bezbramkowy remis? :)

odpowiedz
Dozo - 12.12.2021 / 11:27, *.t-mobile.pl

@grzesiek: nie rob z Wisły aż takich frajerów.

odpowiedz