REKLAMA

Łyżwiarstwo

Marek Kania wystartuje na ME w Holandii

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W najbliższy piątek w holenderskim Heerenveen rozpoczną się trzydniowe Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Na torze zobaczymy panczenistę Legii, Marka Kanię, który dzięki świetnym występom w Pucharze Świata w obecnym sezonie, zapewnił sobie udział również w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Legionista ma realne szanse na medal w wyścigu na dystansie 500 metrów. Ten odbędzie się w niedzielę, 9 stycznia o godzinie 16:05. Rekord Marka na tym dystansie to 34,460 sekundy osiągnięty 10 grudnia w Calgary 2021 roku.

W piątek o 20:42 rozpocznie się wyścig na 1000 metrów. Na tym dystansie najlepszy wynik Marka Kani wynosi 1:08.280 min. osiągnięty w Salt Lake City 5 grudnia zeszłego roku.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.