Radość piłkarzy Legii - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Legia 2-1 Wisła

Cud nad Wisłą!

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa szczęśliwie pokonała u siebie z Wisłę Kraków, zdobywając gola w doliczonym czasie gry za sprawą Wieteski. Przez długi czas gospodarze byli zespołem lepszym, zasłużenie prowadzili po golu Tomasa Pekharta, jednak potem prosty błąd Miszty wykorzystał Gruszkowski. Szczęśliwie w samej końcówce gospodarzom udało się wyrwać trzy punkty. Dzięki temu zwycięstwu legioniści przeskoczyli wiślaków w tabeli i opuścili strefę spadkową.

Od pierwszych minut Legia ruszyła do śmiałych ataków. Piłkarze starali się budować oskrzydlające akcje, z czym początkowo radzili sobie defensorzy Wisły. W 8. minucie gospodarze zdołali jednak wyjść na prowadzenie. Po dokładnej centrze z lewej strony najlepiej w polu karnym zachował się Tomas Pekhart, który głową pokonał bramkarza rywali. Napór graczy Aleksandara Vukovicia, pomimo jednobramowej przewagi, nie ustawał. Trzeba jednak przyznać, że postawa gości była jak do tej pory wyjątkowo mizerna. W 12. minucie blisko było drugiego trafienia, kiedy niewiele do szczęścia zabrakło Maciejowi Rosołkowi. Przyjezdni starali się powoli dochodzić do siebie i przedostawać pod pole karne legionistów. Ta sztuka na dobre udała im się kilkanaście minut po pierwszym gwizdku, jednak w sytuacji sam na sam z Cezarym Misztą dosyć znacznie pomylił się Zdenek Ondrasek. Ta niewykorzystana szansa mogła zemścić się na krakowianach już chwilę potem. Po wrzutce z lewego skrzydła akcję wolejem zamykał Paweł Wszołek, jednak bardzo dobrze i mimo wszystko nieco szczęśliwie interweniował Mikołaj Biegański.

Potem spotkanie przebiegało w spokojniejszej atmosferze. Legia, mając u siebie korzystny wynik, starała się grać przede wszystkim uważnie w obronie, nie dopuszczając przeciwnika do stworzenia jakiegokolwiek zagrożenia. Wisła z kolei nie miała żadnego pomysłu jak przedrzeć się przez dobrze ustawione zasieki gospodarzy. Ostatecznie na przerwę drużyny zeszły przy skromnym prowadzeniu legionistów, które co chyba najważniejsze było jak najbardziej zasłużone.

Na drugą połowę Legia wyszła bez zmian. W 55. minucie była o krok od podwyższenia wyniku, kiedy bardzo dobrze na połowie przeciwnika piłkę odebrał Maik Nawrocki, podając ją do Wszołka. Pomocnik spróbował strzału w kierunku dalszego słupka, jednak pomylił się. Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy "Biała Gwiazda" przeprowadzała sporadyczne akcje w ofensywie. Cezary Miszta mógł jak na razie czuć się niezagrożony. Po godzinie gry dobra szansa dla Legii po rzucie rożnym bitym przez Josue. Wieteska jednak nieco źle przystawił głowę i finalnie od bramki zaczął Biegański. Chwilę potem już stuprocentową szansę zmarnował Pekhart! Czech znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem po fatalnym błędzie obrony, ale przegrał ten pojedynek.

W 78. minucie na zaskakujący strzał z rzutu wolnego zdecydował się Josue. Próba Portugalczyka została obroniona przez bramkarza rywali. Za moment Wisła niezasłużenie, ale jednak doprowadziła do remisu. Kardynalny błąd we własnej szesnastce popełnił Miszta, który nie złapał prostej piłki, z czego skorzystał Konrad Gruszkowski. Sędzia przez dłuższy czas analizował jeszcze tę sytuację, korzystając z wideoweryfikacji VAR, jednak decyzji już nie zmienił... Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry natrudzić musiał się jeszcze Biegański, który do boku sparował główkę jednego z przeciwników. W samej końcówce... cud! Wieteska pakuję piłkę głową do siatki po wrzutce od Josue i daje Legii trzy punkty!

Ekstraklasa
23. kolejka
#LEGWIS
14612
Warszawa
25.02.2022
20:30
Legia Warszawa
Wisła Kraków
Legia Warszawa
2-1
Wisła Kraków
8' Pekhart
90+4' Wieteska
(1-0)
Gruszkowski 79'
31 Cezary Miszta
29 Lindsay Rose
4 Mateusz Wieteska
17 Maik Nawrocki
13 Paweł Wszołek 92'
16 Jurgen Celhaka
18 Patryk Sokołowski
25 Filip Mladenović
27 Josue 98'
9 Tomas Pekhart
39 Maciej Rosołek 71'
15 Richard Strebinger
3 Mateusz Hołownia
7 Lirim Kastrati 92'
26 Mateusz Grudziński
20 Ernest Muci
22 Kacper Skibicki 98'
92 Bartłomiej Ciepiela 71'
28 Szymon Włodarczyk
Mikołaj Biegański 31
Konrad Gruszkowski 20
Joseph Colley 5
Michal Frydrych 25
Matej Hanousek 15
56' Piotr Starzyński 54
Gieorgij Żukow 10
89' Enis Fazlagić 22
73' Momo Cisse 70
88' Stefan Savić 77
88' Zdenek Ondrasek 13
Maciej Sadlok 4
56' Dor Hugi 7
88' Jan Kliment 9
73' Mateusz Młyński 11
Serafin Szota 17
89' Nikola Kuveljić 21
Dawid Szot 43
88' Michal Skvarka 92
Kacper Rosa 99
Trener: Aleksandar Vuković
Asystent trenera: Aleksandar Radunović
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemysław Wielebski, Sebastian Karst
Trener: Jerzy Brzęczek
Asystent trenera: Tomasz Mazurkiewicz
Kierownik drużyny: Jarosław Krzoska
Masażyści: Marcin Bisztyga
Sędziowie
Główny: Piotr Lasyk
Asystent: Marcin Borkowski
Asystent: Michał Gajda
Techniczny: Marcin Szczerbowicz
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (109)

+dodaj komentarz
filand - 28.02.2022 / 19:59, *.t-mobile.pl

Cud nad Wisłą? Dzisiaj Termalica wygrała na wyjeździe w Krakowie z Cracovia...to dopiero cud...

odpowiedz
Luta - 28.02.2022 / 10:51, *.plus.pl

Berg zwolniony ze stanowiska.
Ciekawe czy brany pod uwagę jako nowy trener.
Wydaje mi się że Kostia z Pogoni i właśnie Berg krążą po głowach w gabinetach klubowych

odpowiedz
Śmichy po pachi a wybuchi po dachi - 27.02.2022 / 20:58, *.centertel.pl

Bele bele bele wszystkie dziady w kościele jednego ubyło bo mu oko wygniło ... a tak na poważnie to ten mecz to taki z typu dziad dziada kopnął w poślada ... śmiech przez łzy ! Wisła jak i my to poziom klasy niźej niż ekstraklasa .

odpowiedz
Legionista - 27.02.2022 / 20:43, *.net.pl

Pojechali z Lasykiem w Canał szmaciarz uciekł sprzed kamery

odpowiedz
Olomanolo - 27.02.2022 / 16:52, *.206.239

A cóż to się stało z Lechią Radomiak wygrywa a z Wartą w plecy ??? Przypadek ??? Nie sądzę

odpowiedz
zapytanie - 27.02.2022 / 12:31, *.inetia.pl

W związku z licznymi powikłaniami poszczepionkowymi dziesiątkującymi sportowców, rumuński klub sportowy Steaua Bucureşti ogłosił, że rezygnuje z piłkarzy zaszczepionych...
A czy nasi są zaszczepieni i czy może to jest powód że grają fatalnie i o wiele mniej biegają ?

odpowiedz
dino - 27.02.2022 / 16:13, *.vtelecom.pl

@zapytanie:
Ja prdl ty tak na poważnie?

odpowiedz
dzugis - 28.02.2022 / 13:21, *.centertel.pl

@zapytanie: no to trzeba ich zakontraktować jak coś potrafią ;)

odpowiedz
Gosia - 27.02.2022 / 00:13, *.vectranet.pl

co się stało na 205 w pierwszej polowie naszemu gniazdowemu dobrze cie bylo widziec pozniej ale sie zmarwilam tym upadkiem

odpowiedz
NEWS LEGII TIME! - 26.02.2022 / 23:07, *.57.92

EDSON I FABRICIO PRZEDOSTAJĄ SIE PIESZO Z RODZINAMI PRZEZ GRANICE, DOBRZE ŻEBY KTOŚ Z KIBICOW LEGII I KLUBU ODEBRAŁ ICH I POMOGŁ KTO WIE MOŻE BY CHCIELI ZOSTAĆ W WARSZAWIE, WARTO POMÓC BO POMOC WRACA..

odpowiedz
Gess - 27.02.2022 / 15:09, *.chello.pl

@NEWS LEGII TIME!:
pamiętaj stare sowieckie hasło
Wojna to Pokój

odpowiedz
L - 28.02.2022 / 01:53, *.tpnet.pl

@Gess: Do ciebie bardziej by pasowało "wiem, że nic nie wiem"

odpowiedz
filand - 26.02.2022 / 20:38, *.t-mobile.pl

Jestem spokojny. W ostatnich 4 meczach Legia na 12 punktów zdobyła 7 czyli 7/12 = 58,3 %.
Jeżeli taki współczynnik zostanie utrzymany do końca sezonu to z utrzymaniem nie będzie kłopotu.
Wygranie zaległego meczu spowoduje poprawę na 10/15 czyli 66,6 %. Przegranie zaległego meczu to 7/15 czyli spadek na 46,7 %.
Styl nie jest ważny. Ważne są punkty...

odpowiedz
grzesiek - 26.02.2022 / 22:31, *.centertel.pl

@filand: fokladnie za cześka bylo to 0-0-7 a teraz jest to 2-1-1...:)

odpowiedz
filand - 27.02.2022 / 00:35, *.t-mobile.pl

@grzesiek:
Nie mam nic przeciwko aby każda "czwórka " meczów tak wyglądała...

odpowiedz
Olomanolo - 26.02.2022 / 19:26, *.play-internet.pl

Cud to dopiero będzie jak się utrzymamy bo narazie to źle to widzę Łęczna wygrywa i ucieka Warta wygrywa (z Legią i Radomiakiem ) ucieka a MY co ??? wygrana z wisłą i pełna ekstaza a tak na prwadę to mamy dno i dupą jedziemy po piachu

odpowiedz
xaxa344344 - 26.02.2022 / 18:37, *.tpnet.pl

Lęczna wygrywa i razem z Wisłą Legia spada. Piękny scenariusz dwa zasluzone kluby w tym jeden wciaz aktualny miszcz polski.

odpowiedz
bronek49 - 26.02.2022 / 17:37, *.chello.pl

szczęśliwe zwycięstwo gra bardzo mizerna ale ważne 3 punkty ,oglądałęm mecz Pogoni z Lechem i nie ma co porównywać Lech odjechał Legii na kilka lat i o trzy klasy

odpowiedz
Rafał(L) - 27.02.2022 / 09:45, *.orange.pl

@bronek49: też oglądałem i chu... grali.

odpowiedz
(L)eo - 26.02.2022 / 15:53, *.t-mobile.pl

Mioduski,zabieraj Sokołowskiego i wypad. Weźcie Zielińskiego przy okazji, najzajebistrzego dyrektora pod słońcem xd Moim zdaniem na Dariuszu nie zrobiło to wszystko wrażenia,on ma wylaną kiełbasę na to co się dzieje. Dopóki Legia będzie dawała jakiekolwiek zyski to on będzie tu siedział. Czy się ubierzecie na czarno,czy będziecie chcieli żeby "wypier...lał",to on i tak tu będzie. A wiecie czemu? Bo ma nas za nic i śmieje nam się w twarz!

odpowiedz
Michał - 26.02.2022 / 15:47, *.plus.pl

Ufff udało się wygrać. Dzięki Bogu. Nasza gra skuteczność wrzutki dośrodkowania to po prostu jeden wielki fuks. Bałagan na całym boisku. Mladenovic to chyba z Wisłą był bo walił babol za babolem. Tragedii ciąg dalszy. Panie Mioduski Pan wie co... Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki

odpowiedz
gazza - 26.02.2022 / 14:49, *.inetia.pl

cieszy zwycięstwo i walka do końca - Brawo !
ps. Gdzie można kupić tą czarną bluzę mioduski won ??? i za ile ???

odpowiedz
olew - 26.02.2022 / 14:14, *.vectranet.pl

wreszcie wygraliśmy, mecz słabiutki ale zwycięski, trochę w cieniu bestialskiej agresji, ale ważne że skaleczyliśmy wisełkę

odpowiedz
Plaskacz - 26.02.2022 / 12:11, *.centertel.pl

Znowu Lasyk i ci od var wypaczyli wynik. Bramka Gruszkowskiego nie powinna być uznana.

odpowiedz
Adrian - 26.02.2022 / 15:08, *.play-internet.pl

@Plaskacz: pełna zgoda

odpowiedz
Legia mistrz - 26.02.2022 / 11:59, *.t-mobile.pl

I pomyśleć że 28 miesięcy wstecz rozjechalismy ta Wiśle 7do 0. Do czego doprowadził Pan po oxsfordzie ten klub? Nawet za darmo niechcial em oglądać tego dziadostwa

odpowiedz
Singspiel - 26.02.2022 / 12:31, *.plus.pl

@Legia mistrz: w Oksfordzie pudel to był, ale na wycieczce

odpowiedz
Robin(L) - 26.02.2022 / 11:49, *.t-mobile.pl

Na wczorajsze tak wspaniale widowisko z poziomu trybun wybrałem się z synem 7 latkiem który pierwszy raz zdecydował się pójść mecz. Obejrzał dzielnie cały mecz po powrocie to domu na pytanie mamy jak mu się mecz podobał powiedział "słaby ten mecz był jakiś mama męczyli się ale jakoś wygrali" A najbardziej podobał mu się powrót wesołym autobusem 185 na Wilsona i to z całego wyjścia naecz zrobiło na nim największe wrażenie.
A teraz na poważnie słyszymy wypowiedź trenera wygrali zasłużenie. NIE szanowny Panie wygraliście fartem i to w ostatniej chwili z tak słabiutką drużyna jak Wisła.
Babol Miszty i ściemnianie o faulu którego nie było to jest dno. Niesety nie nadaje się na bycie nr 1 w bramce i niesety udowodnił to już nie pierwszy raz. Kilka zrywów naszych kopaczy jeszcze o niczym nie świadczy zweryfikują ich mecze z czubem tabeli z tak MOCNEJ LIGI w jakiej grają i wtedy zobaczymy jak to jest z tą ich ciężka praca zjednoczeniem drużyny i wszystkim innym o czym nam tak ładnie opowiadają.
Niesety obecną sytuacja nie napawa optymizmem a drzwi do 1 ligi już wam się uchylają coraz bardziej bo wszyscy będę grali przeciwko Legii

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 27.02.2022 / 21:22, *.orange.pl

@Robin(L) : odniosę się tylko do Twego stwierdzenia że niby bramka dla Wisły prawidłowa..... Niestety kolego pudło.... Amatorskie pudło.... Vuko miał rację, że gdyby nam uznano takiego gola to cała Polska mmialaby pożywkę przez miesiąc....

odpowiedz
T75 - 26.02.2022 / 11:34, *.stansat.pl

Legia - klub nad Wisłą ;)

odpowiedz
j24 - 26.02.2022 / 10:46, *.209.147

Nadal się sobie dziwię, że zapłaciłem za oglądanie tego meczu. Poziom katastrofalny. Wisła przeraźliwie słaba, jak dla mnie na tę chwilę jest głównym kandydatem do spadku (nie widziałem jeszcze Łęcznej na wiosnę). My niewiele lepsi.
Gdy już się wydawało, że Miszta nabierze trochę pewności w bramce, to on popełnia kolejny karygodny błąd. Wprawdzie uważam, że ten gol nie powinien zostać uznany, ale bramkarz w takiej stykowej sytuacji powinien natychmiast rzucić się na piłkę całym ciałem, a nie dociskać ją ręką do ziemi, bo to oczywiste że noga napastnika będzie silniejsza od ręki bramkarza. Jak dla mnie to błąd w sztuce.

odpowiedz
ARTI - 26.02.2022 / 16:14, *.orange.pl

@j24: JEDŹ DO POZNANIA TAM JEST LEPSZY POZIOM I BILETY TAŃSZE

odpowiedz
(L) - 26.02.2022 / 10:09, *.t-mobile.pl

Celhaka dużo lepszy od Slisza, Rose też solidny mecz, ważne odbiory, najważniejsze że 3 pkt,

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.02.2022 / 09:57, *.play-internet.pl

Na meczu nie byłem,bo jest cyrk na boisku,a na trybunach jeszcze większy.Czasami mam wrażenie,że oprawa "czy leci z nami pilot?" dotyczy tak właściciela,jak i "decyzyjnych" wśród kibiców,bo czas na happeningi to już dawno minął.Efekt "wszyscy na czarno",czy "festiwalu pieśni weselnych" jest i będzie dokładnie taki,jaki skutek przynosi napis w dolnej/górnej części ekranu tv,"solidarni z Ukrainą".Słowa nic nie zmieniają,tylko czyny.Jedyną metodą na to,żeby Mioduski zmienił swoje podejście do prowadzenia klubu (tak tak,zmienił swoje podejście,a nie odszedł),jest tzw uderzenie po kieszeni,bo transparenty i okrzyki nie mają "mocy sprawczej" i tak naprawdę nic nie zmieniają.A może to Mioduski wespół z niektórymi z NaS współorganizuje te "protesty"?.Wszak niech tłum się wykrzyczy,to i ciśnienie spadnie?......

odpowiedz
eL - 26.02.2022 / 16:54, *.vectranet.pl

@FOREVER LEGIA :

Nieobecni głosu nie mają.
O 19stej była zbiórka pod źródełkiem - gdzie mogłeś wypłakać się i wpłynąć jakoś na decyzje "decyzyjnych". Wolałeś jak baba siedzieć przy garach a teraz masz czelność zwracać uwagę ludziom którzy coś robią? Masz ty odrobinę godności?
Jeśli tak to nie podpisuj już się "LEGIA"!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 26.02.2022 / 19:36, *.play-internet.pl

@eL: Dobrze,nie będę

odpowiedz
Urs72 - 26.02.2022 / 09:38, *.chello.pl

Gratulacje za zwycięstwo dla Calego zespoły z Wisłą trzeba zawsze wygrywać nie ważne jak ale Zawsze

odpowiedz
Dzieciak1975 - 26.02.2022 / 08:51, *.orange.pl

Cud nad Wisłą!

odpowiedz
PedroS-c - 26.02.2022 / 08:34, *.chello.pl

Na Łazienkowskiej to jest remont chyba, a cud był przy Łazienkowskiej...

odpowiedz
Eryk - 26.02.2022 / 08:23, *.orange.pl

Skład nam się sypie. Mladen większe zagrożenie stwarza dla naszej bramki niż dla przeciwników. Za każdym razem jak ma piłkę modlę się aby nie podawał do wychodzących na pozycje pomocników środkowych przeciwnika. Wszolek tez miał słaby dzień wczoraj. A wystarczy potrzenowac szybkie podania z pierwszej piłki i reszta warsztatu jest Ok.

odpowiedz
t - 26.02.2022 / 08:22, *.edu.pl

Przy tak słabej Legii najważniejsze są 3 punkty!

odpowiedz
Gibon - 26.02.2022 / 08:04, *.centertel.pl

Ja Kocham Legię tralalala :D
Dzięki za mecz, piękna gra!!!

odpowiedz
Fan,Grotyńskiego - 26.02.2022 / 07:55, *.chello.pl

Trzy punkty są i trzeba,zdobywać kolejne.

odpowiedz
Single malt - 26.02.2022 / 07:01, *.t-mobile.pl

Poziom zwłaszcza w drugiej połowie,żenujący. Żadnego pomysłu na grę. Czy Sokołowski w ogóle był na boisku? Taka gwiazda z Legią w sercu miała być wg niektórych… Mladen miał chyba inny wynik dogadany z Wisłą. Może już niech lepiej spadną i zbudować to wszystko od początku?

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 26.02.2022 / 08:07, *.play-internet.pl

@Single malt: Najgorzej , że w kolejnym meczu obok wirtuoza Sokołowskiego zagra drugi pesudo pilkarz Slisz...Ehhhhhhhhh

odpowiedz
Krislegia - 26.02.2022 / 09:15, *.centertel.pl

@Trener Bramkarzy: Oby nie , ten Celhaka jest 3 razy lepszy od Slisza i Sokoła i to On powinien grać od początku

odpowiedz
Single malt - 26.02.2022 / 15:31, *.t-mobile.pl

@Krislegia: Oczywiście.

odpowiedz
(L) - 26.02.2022 / 06:58, *.47.89

"cała LEGIA zawsze razem"

odpowiedz
Adam - 26.02.2022 / 04:10, *.chello.pl

Muszę się przyznać - nie sądziłem, że nam się uda.

odpowiedz
AAA - 26.02.2022 / 03:28, *.chello.pl

Ręcznik po raz kolejny w bramce..

odpowiedz
Arti L - 26.02.2022 / 16:35, *.orange.pl

@AAA: sam stań. W bramce bedzie nie ręcznik. Ale szlafrok

odpowiedz
L - 26.02.2022 / 02:34, *.autocom.pl

Skoro mecz był pod kontrolą, Legia była znacznie lepsza, a Wisła zdobyła przypadkowa bramkę to Legia nie wygrała szczęśliwie tylko w pełni zasłużenie.

odpowiedz
Kucik - 26.02.2022 / 01:59, *.187.16

Oczy łzawią co za kopanina…taka IV liga-Okręgówka….

odpowiedz
Arti IDŹ DO OKULISTY JAK CI LZAWIA - 26.02.2022 / 16:51, *.orange.pl

@Kucik:

odpowiedz
Ja - 26.02.2022 / 01:55, *.play-internet.pl

Bramka dla Wisły strzelona nieprawidłowo (faul), a jeszcze Biegański w jednej z sytuacji (po główce) złapał piłkę za linią. Gdyby to zostało uznane to 2-0 i po zawodach, a tak trzeba było się jeszcze męczyć do końca. Tak czy siak brawa za zasłużone trzy punkty, wreszcie im się chciało. Styl gry mnie w tym momencie gunwo obchodzi, ważne są zwycięstwa. Jeśli chcemy myśleć o utrzymaniu to do przerwy na reprezentację zero wtop, ewentualnie możemy pozwolić sobie na remis z Rakowem.

Brawa za ten mecz także dla NS, oprawy absolutnie w punkt, transparent do Vuko za to kuriozum, którym błysnął w czwartek - me gusta. A "Legia grać" po bramce na 1-0 i wrukwiona Żyleta ubrana na czarno - truskaweczka na torcie.

odpowiedz
Adam - 26.02.2022 / 04:12, *.chello.pl

@Ja: Nie łapał za linią, niestety.

odpowiedz
Er - 26.02.2022 / 06:30, *.chello.pl

@Ja: Otwórz oczy następnym razem jak oglądasz mecz. Brednie piszesz.

odpowiedz
mareczek - 26.02.2022 / 08:35, *.centertel.pl

@Er: Kochani idźcie do okulisty.Ewidentnie złapał za linią i powinno być 2:0

odpowiedz
Sebo(L) - 26.02.2022 / 09:11, *.vectranet.pl

@mareczek: chłopie piłka w 100% swoim obwodem musi przekroczyć linię bramkową.Wystarczy,że nawet 10% będzie na linii bramka nie będzie uznana.Nie zmieniaj przepisów.Jeśli Ty widziałeś piłkę całym jej obwodem za linią tp "gratuluję", byłbyś niezłym "drukarzem" hahaha.

odpowiedz
Sebo(L) - 26.02.2022 / 09:42, *.vectranet.pl

Miałem przemilczeć wczorajszy mecz Legii z Wisłą ale jednak postanowiłem również zabrać głos w tym aspekcie.No cóż,w obecnej sytuacji liczy się tylko zwycięstwo ,co prawda w dość szczęśliwych okolicznościach ale jednak zwycięstwo i zainkasowanie 3 punktów,które Legia potrzebuje jak tlenu.Nic poza tym. Innego pozytywu nie zauważyłem.Cały czas mamy do czynienia z ultra niedokładnością w podaniach,nerwowością w konstruowaniu akcji,nieporadnością i brakiem pomysłu na grę.No może jeden pozytyw jest taki,że Legia zagrała...niezłe (co nie oznacza dobre) 12-15 minut ;) miało to miejsce między 5 a 20 minutą meczu,kiedy strzeliła bramkę i stworzyła kolejną akcję bramkową,której nie potrafiła wykorzystać.I to by było na tyle.Druga połowa to już ewidentnie gra,do której Legia przyzwyczaiła swoich sympatyków w tym sezonie.Najzwyklejsza kopanina bez ładu i składu.Gdyby nie strzelona bramka w ostatniej akcji meczu zapewne piłkarzy żegnały by przeraźliwe gwizdy...Niestety nie łudźmy się,że teraz nagle Legia seryjnie zacznie wygrywać i za chwilę znajdzie się w możliwie bezpiecznym miejscu w tabeli.Z taką grą na to bym raczej nie liczył tym bardziej,że nadciagają nieubłagalnie 3 mecze z arcy trudnymi przeciwnikami.Póki co można zdobyć jeszcze 6 punktów w potyczkach ze Śląskiem i Łęczną i trzeba tego dokonać za wszelką cenę.Nie wiem jak ale trzeba.Co dalej? Trudno powiedzieć.Na dziś plan jest tylko taki aby Legia utrzymała ligowy byt i nic więcej.Tym składem personalnym od Legii już niczego więcej nie wymagajmy poza tym żeby utzymała się w Ekstraklasie.Tylko to i aż to.

odpowiedz
eLKa - 25.02.2022 / 23:46, *.mm.pl

Postanowiłem zbojkotować ten mecz i obejrzeć równoległy z Łodzi, gdzie Arka Gdynia grając mega piłkę zdemolowała wiceliderujący Widzew 5;2, i nie pomogło nawet 20 tysięcy na trybunach. Mecz elektryczny, na tempie, z akcjami (głównie Arki). Nie ta padaka, która jest teraz u nas.

odpowiedz
Atmosferić - 26.02.2022 / 00:12, *.orange.pl

@eLKa: też oglądałem chwile i byłem zszokowany dokładnością podań i grą, tam arka miała pomysł na ten mecz w przeciwieństwie do kopaniny legii i wisly - 5 razy lepsza gra niż w warszawie - oglądałem też chwile mecz z 2ligi holenderskiej volendam-helmond - i też przepaść - ładna gra techniczna - zero chaosu - wszystkie akcje ładnie technicznie rozgrywane krótkimi podaniami w trójkątach - zero fauli, kopania po trybunach i zero plagi niecelnych podań.

Krótko mówiąc - gra Legii ry RYNSZTOK - nie da się tego oglądać pełne 90 minut trzeba skakać po streamach.

odpowiedz
(L)ychu - 26.02.2022 / 00:31, *.centertel.pl

@eLKa: Fakt mecz jak o mistrzostwo ale tylko 1 ligi weż to pod uwagę . Łódż ma dwa kluby w tej 1 lidze a wcale nie jest to oczywiste że któryś z nich awansuje do e-klapy. Inny poziom walki bo tam jest walka i wielu kandydatów do awansu .

odpowiedz
L - 26.02.2022 / 02:36, *.autocom.pl

@eLKa: jakim cudem porownujesz mecz Widzewa do naszego z Wisłą skoro na wstępie zaznaczyłeś, że meczu Legii nie oglądałeś? Skąd się takie typy biorą. Wypad na Polonię jak wolisz ich przydupasow oglądać niż swój klub.

odpowiedz
L - 26.02.2022 / 02:38, *.autocom.pl

@Atmosferić: piękne, dwóch internetowych kibiców niby Legii chwali się na forum, że nie chodzi na mecze, nie ogląda Legii tylko Widzew. Skąd się takie tłuki biorą? Won na Polonię a nie siedzisz na legioniści.com zamiast na meczu swojego klubu i jeszcze się chwalisz że oglądałeś Widzew z arka zamiast Legii...

odpowiedz
(L)ychu - 26.02.2022 / 05:02, *.centertel.pl

@L: Słuchaj gościu tłukiem to możesz nazwać siebie gdzie byłeś 30 lat temu pewnie w łonie matki?
Nie obrażaj kibiców naszego klubu . Ja nie chodze na mecze juz x lat a wiem co sie dzieje . To co było w latach 90-tych to były emocje w dobie Przegladu sportowego np ale co Ty o tym wiesz Legia grała w Stalowej woli o g 11 w niedzielę jak ktoś nie wyszarpał żeby pojechać na mecz to sterczał przed telegazetą w tv a i tam też wynik nie był na żywo . Co ty możesz powiedzieć o kibicowaniu????

odpowiedz
eLka - 26.02.2022 / 11:04, *.mm.pl

@L:
Do nieoglądania Legii zmusił mnie Pudel. Na to nie da się patrzeć bez uszczerbku dla zdrowia, a wczorajszy fart w 95 minucie to potwierdza.

odpowiedz
oLaf - 26.02.2022 / 13:16, *.vectranet.pl

@eLKa: o kurna, więc jak cudem nie spadniemy w tym sezonie to na bank w przyszłym!!! : O

Proszę zapamiętaj, ja pierwszy to przewidziałem! : P

odpowiedz
Arti L - 26.02.2022 / 18:16, *.orange.pl

@eLka: OGLĄDAJ SZACHY LUB JAZDĘ FIGUROWA NA LODZIE NIE BĘDZIESZ MIAŁ USZCZERBKU NA UMYSLE

odpowiedz
Martinez - 25.02.2022 / 23:43, *.supermedia.pl

Miszta to dobry bramkarz, tylko głowa nie dojeżdża...

odpowiedz
mietowy - 25.02.2022 / 23:41, *.autocom.pl

tylko te trzy pkt sa najwazniejsze a mozna bylo dzis tych z Wawelu strugnac mozniej szkoda

odpowiedz
Darson73 - 25.02.2022 / 23:23, *.centertel.pl

Legia w tabeli jezt za Wisłą bo liczą się bezpośrednie mecze a tu mamy 2:2 ale Wisła zdobyła bramkę na wyjeździe

odpowiedz
filand - 25.02.2022 / 23:26, *.t-mobile.pl

@Darson73:
Nieuk.

odpowiedz
L - 26.02.2022 / 02:41, *.autocom.pl

@Darson73: bramki na wyjeździe przestały się już liczyć. Wyłącz Internet Explorer albo przed napisaniem sprawdź regulamin ligi ;)

odpowiedz
C - 25.02.2022 / 23:19, *.play-internet.pl

Mam nadzieje, ze z Miszty na jakiś czas ale wyleczył Vuko

odpowiedz
Sobo(L)ew. - 25.02.2022 / 23:24, *.plus.pl

@C: żeby nie wyleczył się tak jak z kulenovica swego czasu.

odpowiedz
WachteL - 25.02.2022 / 23:19, *.chello.pl

Znamienne, że doczekaliśmy czasów, kiedy wygrana z Kisłą to cud na Ł3... No jaja. Trzy pkt do koszyka. Uff.

odpowiedz
peru123 - 25.02.2022 / 23:19, *.chello.pl

Ok, z tym zawodniczym potencjałem cud, czekam jeszcze na 6 takich i się utrzymamy.

odpowiedz
(L)ychu - 25.02.2022 / 23:07, *.centertel.pl

Trzeba Nam bardzo dużo cierpliwości i odporności na brudy z zewnątrz . Teraz każda wątpliwa sytuacja na naszą korzyść będzie komentowana stronniczo bo jesteśmy przecietni sportowo !!!

odpowiedz
Matt - 25.02.2022 / 23:04, *.tpnet.pl

Wydaje mi się, że bramka dla Wisły była zdobyta nieprawidłowo. Swoją drogą nie pamiętam innego meczu, gdzie większość przyjęć piłki kończyło się jej odskoczeniem na kilka metrów. Czy oni grali w łyżwach? Mladen każde podanie za lekko.

odpowiedz
ZenekL3 - 25.02.2022 / 23:04, *.chello.pl

Mam nadzieje, że to oszałamiające, drgawkowo-chaotyczne, pierwszoligowe widowisko uratuje nas przed spadkiem do pierwszej ligi, oby. mioduski WON.

odpowiedz
AdamJ - 25.02.2022 / 22:56, *.chello.pl

Miszta i Slisz (i Mioduski) won z Legii!

odpowiedz
Swojak(L) - 25.02.2022 / 23:16, *.centertel.pl

@AdamJ: żal. Pl

odpowiedz
jezus - 25.02.2022 / 23:17, *.vectranet.pl

@Swojak(L): bo co? bo prawde napisal?

odpowiedz
W szaLenstwie! GRAMATYKI NIE BĘDZIE.... - 25.02.2022 / 22:55, *.252.10

MIODUSKI SZYBKO NIE ODEJDZIE, ZAPANOWAŁ JAK PUTIN NA WSCHODZIE....KOPACZE 3PKT!CIESZY ALE DALEJ BRAK TRENERA !LEGIA MUSI MIEĆ SUPER TRENERA JAK NA LEGIE PRZYSTALO, POLITYKA MOIDUSKIEGO JUŻ OBRZYDLA SAME STRATY I POTKNIĘCIA..DOŚĆ WOJNA DOWA U NAS TEŻ CZAS !UKRAINO!WALCZ!O SWOJE!JAK WARSZAWSCY POWSTANCY TYLKO ABY NIE BYŁO Z APUŻNO...

odpowiedz
Xxc - 25.02.2022 / 23:28, *.t-mobile.pl

@W szaLenstwie! GRAMATYKI NIE BĘDZIE....: Ale dlaczego miałby odejść... Sprzedaje Legia tennis do wawa group za 5000, by teoretycznie nie obciążać budżetu sekcji. Za to udziały w WAWA chce sprzedać po milion euro za kazde 10%. To juz nawet nie jest kreatywna księgowość tylko zwykły szwindel (dobrze że to wyszło... A co jeszcze nie ujrzało światła dziennego?). Przecież mu nie chodzi o wynik sportowy tylko o kasę...
Sekcja piłki nożnej co roku ma około 30 mln pln w plecy... Jakim cudem? Papier wszystko przyjmie...

odpowiedz
MIODUSKI WON!PUTIN STOP! - 26.02.2022 / 00:15, *.252.10

@Xxc: CZYLI ....MIODUSKI SZWINDLU!WON!Z!LEGII!

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 25.02.2022 / 22:55, *.btcentralplus.com

Miszta = Recznik.

odpowiedz
Darek - 25.02.2022 / 22:54, *.t-mobile.pl

Nareszcie.
Myślę że Miszta już sobie pograł w Legii. A Skibicki w takim wymiarze czasowym to może dla mnie grać w każdym meczu.

odpowiedz
Cyniek - 25.02.2022 / 22:51, *.vectranet.pl

Co Miszta jeszcze musi odj...ac żeby został usunięty od pierwszej drużyny

odpowiedz
artic - 25.02.2022 / 22:51, *.18.86

Wujek Jurek Brzęk teraz pier...na antenie nc+ o łokciu Wietesa az Juskowaiak go przywoluje do porzadku :) bramka jak najbardziej prawidlowa jak i tak dla Wisly zawiniona przez tego gamonia Miszte.

odpowiedz
Piter - 25.02.2022 / 22:43, *.centertel.pl

Mam nadzieję że ta wygrana doda wiary naszym piłkarzom, bo jak wiemy - Dla nas liczy się tylko mistrzostwo!!!

odpowiedz
77/82 - 25.02.2022 / 22:51, *.chello.pl

@Piter: kurczę stary, no może być z tym ciężko w tym sezonie.

odpowiedz
Misiek - 25.02.2022 / 22:43, *.gigainternet.pl

Drużynę trzeba budować wokół Josue

odpowiedz
Sebo(L) - 25.02.2022 / 22:42, *.vectranet.pl

Oprawa "Oszust z Silvera" GENIALNA! Grę kopaczy przemilczę.

odpowiedz
WBA - 25.02.2022 / 22:39, *.as9105.com

Wygraliśmy tylko dlatego ze mniej błędów popełniliśmy, ważne 3 pkt

odpowiedz
filand - 25.02.2022 / 22:39, *.t-mobile.pl

Wieteska show.

odpowiedz
Olomanolo - 25.02.2022 / 22:39, *.206.239

Vuko czy ty wiesz co to są zmiany ???? Dlaczego nie dajesz pograć Włodarowi ??? A i po kiego wstawiasz Misztę ????

odpowiedz
(L)ychu - 25.02.2022 / 22:43, *.centertel.pl

A kogo miał wstawić?. Austriaka który jest trzy dni w klubie???. Pomysl trochę!!!

odpowiedz
Andrzej - 25.02.2022 / 22:38, *.plus.pl

Cud to będzie jak się pojawia transfery, Wisla ma lepsza ławkę.

odpowiedz
L - 26.02.2022 / 02:44, *.autocom.pl

@Andrzej : no, taka ma lepsza ławkę, że co mecz szuka optymalnego składu tak że jeszcze gola w 4 meczach nie strzeliła. Lasyk im strzelił co piłkarzem nawet nie jest.

odpowiedz
(L) evinho. Onet. Pl - 25.02.2022 / 22:38, *.orange.pl

Najważniejsze zwycięstwo.... i 3 pkt. Dzięki.

odpowiedz
wwwojtecky (L) - 25.02.2022 / 22:35, *.netfala.pl

Jaki cud???!

odpowiedz
Siekierki - 25.02.2022 / 23:40, *.chello.pl

@wwwojtecky (L): Jak to jaki? Cud nad Wisłą!

odpowiedz
(L)ychu - 25.02.2022 / 22:35, *.centertel.pl

Teraz widać że to będzie ciężka walka o utrzymanie . Mental będzie bardzo ważny!! .

odpowiedz
Legia to My. - 25.02.2022 / 22:34, *.t-mobile.pl

Mioduski to ruski troll i dywersant

odpowiedz